تلفن کلینیک زیبایی مهراز 02144500811-12
آدرس کلینیک زیبایی مهراز تهرانسر، میدان کمال الملک ، ساختمان کمال الملک واحد 3

فرق لیزر الکساندرایت و دایود

فرق دستگاه لیزر دایود و الکساندرایت


تاریخ انتشار : 9 فروردین 1400     

4/5 - (7 امتیاز)

رفع موهای زائد امروزه دغدغه بسیاری از افراد می باشد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی انتظارات از رفع موهای زائد بدن بسیار بیشتر می باشد پس بهتر است در مورد انواع دستگاه لیزر مو شناخت لازم را داشته باشید تا بتوانید تصمیمات بهتری بگیرید. ما در این مقاله سعی کرده ایم ابتدا موثرترین نوع دستگاه های لیزر مانند دستگاه لیزر الکساندرایت ، لیزر دایود و تفاوت آن ها را برای شما به مقایسه گذاشته ایم.

میزان طول موجی که دستگاه های لیزر تولید و تابش می کنند یکی از مهم ترین و اساسی ترین موارد است که در کاربردهای دستگاه لیزر اثرگذار می باشد. به محدوده طول موج ۷۱۰ الی ۸۰۰ نانومتر لیزر الکساندرایت گفته می شود و چون دستگاه لیزر الکساندرایت طول موج ۷۵۰ را ساطع می کند به آن لیزر الکس گفته می شود.

مرکز لیزر  در غرب تهران مهراز کلینیک ارائه دهنده بهترین خدمات لیزر ، خوانسازی ، تناسب اندام ، prp ، RF  و … می باشد. شما می توانید برای ارائه خدمات بهتر و تعیین وقت فرم زیر را تکمیل کنید و یا با شماره 02144500811 و 09124940252  تماس حاصل نمایید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند نمایش

دستگاه های لیزر موهای زائد :

امروزه با استفاده از پیشرفت‌های بسیاری که در علم پزشکی صورت گرفته است دستگاه‌های لیزر در انواع مختلفی تولید می‌شود. در ادامه می خواهیم به بررسی فرق دستگاه لیزر دایود و الکساندرایت  بپردازیم با ما همراه باشید.

این لیزرها می‌تواند با طول‌موج‌های مختلفی در از بین بردن موهای زائد کمک نمایند. هر پوستی با توجه به رنگ خود و همچنین ضخامت موها می‌تواند از لیزر مناسب به خود در Laser hair removal استفاده نماید.

پزشکی که لیزر موهای زائد را انجام می‌دهد باید به مخاطبان قبل از Laser hair removal این نکته را یادآوری نماید که در لیزر موهای زائد باید دستگاه لیزر مناسب باپوست و موی خود را انتخاب نمایند.

در این صورت با Laser hair removal می‌توانید در مدت کمتری به نتیجه موردنظر برسید.

ازآنجایی‌که Laser hair removal با توجه به رنگ‌دانه‌های روی پوست می‌تواند تأثیر بیشتری بگذارد، ازاین‌رو برای از بین بردن موهای زائد در هر فردی از لیزرهای متفاوتی استفاده می‌شود. این کار می‌تواند در سرعت  لیزر موهای زائد و گرفتن نتیجه بهتر کمک نماید.

قبل از هر چیز توجه داشته باشید که دو نوع لیزر دایود و الکساندرایت هرکدام مزیت‌های خود رادارند و نسبت به شرایط فرد متقاضی، متخصص تشخیص می‌دهد که از کدام‌یک استفاده کند. درواقع اولین چیزی که باید مدنظر قرارداد مهارت و دانش متخصصی است که می‌خواهد کار لیزر را انجام دهد.

حذف موهای زائد با روش لیزر، رشد روزافزونی داشته و هرروزه انواع جدیدی از آن‌ها وارد بازار می‌شوند. اگر به‌تازگی تصمیم گرفتید از روش لیزر موهای زائد استفاده کنید؛ احتمالاً برای انتخاب بهترین روش لیزر مو سؤالات بسیاری در ذهن شما ایجادشده است. کدام‌یک بهتر هستند؟ الکساندرایت «alexandrite» یا دایود «diod»؟ فرق بین آن‌ها چیست؟

برای انتخاب بهترین دستگاه لیزر مو باید بدانید که تنها تائید بودن دستگاه از طرف FDA ملاک نیست. بلکه انتخاب دستگاه لیزر بر اساس رنگ پوست و مو و لیزری که در طول درمان برای شما استفاده می‌شود هم به همان اندازه مهم است.

با توجه به اینکه همه متخصصین و کلینیک‌ها از یک لیزر استفاده نمی‌کنند؛ تحقیق در خصوص فنّاوری لیزر مو درنتیجه گیری و کارآمدی درمان کمک زیادی به شما خواهد کرد. در این مقاله به فرق دستگاه لیزر دایود و الکساندرایت و نتایج حذف موهای زائد آن‌ها خواهیم پرداخت و مزایای هرکدام از آن‌ها را خواهیم دید.

لیزر الکساندرایت :

بهترین دستگاه لیزر برای پوست‌های زیتونی و روشن، لیزر الکساندرایت است. این دستگاه لیزر نسبت به برخی رقبای خود طول‌موج‌های اندکی بلندتر داشته که همین مزیت آن را برای طیف وسیعی از رنگ‌های پوست ازجمله زیتونی قابل‌استفاده می‌کند. لازم به ذکر است که بلندی طول‌موج این لیزر هم‌اندازه لیزر Nd:YAG نیست.

مزایای لیزر الکساندرایت :

شاید بهترین مزیت لیزر الکساندرایت بزرگ‌تر بودن ناحیه تابش و سرعت‌بالای تکرار آن باشد که در زمان کمتر سطح وسیع‌تری از پوست را درمان می‌کند. این خصوصیت لیزر الکساندرهایت را به یکی از سریع‌ترین روش‌های موجود تبدیل کرده است.

مزایای استفاده از لیزر الکساندرایت کندلا یا دایود

معایب لیزر الکساندرایت :

لیرز الکساندرایت با داشتن طول‌موج بلند، جذب ملانینی بالایی دارد. به همین دلیل در استفاده از این لیزر، خطر تغییر رنگ پوست و سوختگی برای تمامی پوست‌ها به‌جز انواع بسیار روشن بالا می‌باشد.

لیزر دایود :

این گزینه، بهترین دستگاه لیزر موهای زائد برای پوست‌هایی با تیرگی متوسط تا زیاد است. لیزر دایود یکی از جدیدترین و رایج‌ترین انواع لیزرهای رفع مو بوده که برای پوست‌هایی با تیرگی متوسط تا زیاد طراحی‌شده است.

طول موج مورد استفاده در دستگاه لیزر دایود برابر با 810 نانومتر می­‌باشد. همانطور که مشخص است این طول موج به عنوان طول موج استاندارد طلایی برای حذف موهای زائد بدن می‌­باشد. نور با طول موج 810 نانومتر توسط ملانین در فولیکول پوست بدن جذب می­گردد و باعث کاهش جذب آب و هماتوگلوبین در پوست می‌­شود. طول موج ساطع شده از دستگاه لیزر دایود برای ایپدرم پوست کاملا بی­‌خطر می‌­باشد. در اصل بر روی سطح پوست هیچ تاثیری ندارد. این ویژگی، این دستگاه را به یکی از دستگاه­های محبوب برای حذف موهای زائد بدن تبدیل کرده است.

 

مزایای لیزر دایود :

لیزر دیود هر دو طول‌موج بلند و کوتاه را تولید می‌کند. به همین دلیل نیز میزان جذب ملانینی چندانی نداشته و به فولیکول‌های مو در عمق پوست نفوذ می‌کند. علاوه بر آن، داشتن طول‌موج‌های بلند خطر آسیب پوستی را نیز کاهش می‌دهد.

معایب لیزر دایود:

در این نوع لیزر، افراد دارای رنگ پوست تیره‌تر معمولاً به جلسات درمانی بیشتری نیاز خواهند داشت.

مزایا و معایب لیزر دایود

فرق دستگاه لیزر دایود و الکساندرایت از لحاظ عملکرد چیست؟

لیزر دایود و لیزر کندلا الکساندرایت جدیدترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد هستند که طول‌موج مورداستفاده در آن‌ها تقریباً یکسان است. اما با توجه به اینکه طول‌موج لیزر کندلا الکساندرایت کوتاه‌تر از لیزر دایود است؛ فولیکول‌های مو را بهتر هدف قرار داده و بازدهی آن در حذف موهای زائد بسیار بیشتر است.

لیزر دایود «diod» :

لیزر دایود، طول موج های 800 یا 810 نانومتری را ساتع می‌کند. با این طول موج، به عمق پوست نفوذ کرده و بدون تاثیر بر ملانین سطح پوست، فولیکول های مو را هدف قرار می دهد. بر خلاف طول موج های کوتاه تر، این طول موج، از آسیب دیدن و تغییر رنگ پوست جلوگیری می‌کند. لیزر دایود، برای درمان موهای ضخیم و تیره مانند کمر و بیکینی گزینه خوبی است.

لیزر الکساندرایت«alexandrite» :

لیزر الکساندرایت طول‌موج 755 نانومتری را ساتع می‌کند که کوتاه‌تر از لیزر دایود «diod» است اما در درمان هر نوع پوست از I تا IV مؤثرتر از دایود واقع می‌شود. ازلحاظ علمی، طول‌موج کوتاه‌تر، در درمان موی زائدِ تیره روی پوست‌های روشن بهتر عمل می‌کند.

علاوه بر آن، لکه بزرگ‌تر ارسال اشعه الکساندرایت، نواحی وسیع‌تر بدن را در سریع‌ترین زمان، درمان می‌کند. پس می‌تواند بهترین گزینه برای از بین بردن موهای زائد کمر و سینه «برای مردان» باشد.

تحقیقاتِ انجام‌شده با عنوان، «تأثیر طولانی‌مدت اسکن خطی 808 نانومتری لیزر دایود و الکساندرایت برای موهای زائد» نشان می‌دهد بااینکه هر دو لیزر در درمان موهای زائدِ انواع پوست از I تا IV کاربرد دارد، اما بازدهی و اثربخشی لیزر کندلا الکس بسیار بیشتر بوده و مدت‌زمان جلسات آن نیز کوتاه‌تر است.

استفاده در دستگاه لیزر الکس یا دایود کدام بهتر است

نحوه از بین رفتن موهای زائد با دستگاه الکس :

فرق دستگاه لیزر دایود و الکساندرایت ، یکی از دلایل از بین رفتن موهای زائد از طریق دستگاه لیزر الکس، جذب بسیار بالای ملانین های پوست توسط لیزر الکساندرایت است. به‌صراحت می‌توانیم بگوییم در میان دستگاه‌های لیزر موهای زائد، لیزر الکس از قدرت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد.

این تفاوت لیزر الکس و دایود باعث شده است تا هنوز افراد بسیاری از میان این دو دستگاه لیزر الکس را انتخاب کنند. زیرا تمامی دستگاه‌های لیزر موی جدید که وارد بازار شده‌اند، قادر هستند موهای تیره و ضخیم را به‌راحتی از بین ببرند، اما همه دستگاه‌ها قادر نیستند موهای کرکی و نازک را نابود کنند.

اگر عمق طول‌موج دستگاه‌های لیزر الکس و دایود را باهم مقایسه نماییم، متوجه تفاوت لیزر الکس و دایود می‌شویم. زیرا دستگاه دایود دارای طول‌موج بیشتری نسبت به لیزر الکس می‌باشد. به همین دلیل راحت‌تر به فولیکول‌های مو نفوذ کرده و آن‌ها را از بین می‌برد.

اما باوجوداین تفاوت لیزر الکس و دایود باید بیان کنیم که، قدرت جذب ملانین ها در استفاده از دستگاه الکس بیشتر از دایود است. این دستگاه به معنای واقعی، بالاترین درصد جذب ملانین را به خود اختصاص داده است. ازاین‌رو نتیجه بهتری در لیزر درمانی به دست می‌آید.

فرق دستگاه الکساندرایت و دایود

لیزر الکس دایود به چه صورت است؟

ازآنجایی‌که در میان دستگاه‌های لیزر از نام‌های مختلفی استفاده می‌شود، ما همیشه با مشکلات بسیاری روبرو می‌شویم. از این کسب اطلاعات در مورد هر دستگاهی می‌تواند تا حدود زیادی ما را از گمراهی رها کند. یکی از این موارد درک تفاوت لیزر الکس و دایود می‌باشد.

زمانی که نامی از دستگاه‌های لیزر دایود می‌شنویم، اولین مسئله‌ای که به ذهن خطور می‌کند، این است که این دستگاه تمامی امکانات ویژه لیزر الکس را در خود جای‌داده است، و از لیزر دایود نیز برای حذف موهای زائد استفاده می‌نماید.

اما چنین تصوری ممکن نیست. زیرا هنوز در هیچ کجای جهان دستگاهی ساخته نشده است، که هم‌زمان قادر باشد دو سروس لیزر را یکجا در خود جای دهد. یعنی نمی‌توانیم در یک دستگاه هم لیزر الکس، و هم لیزر دایود را داشته باشیم.

پس هر زمان نامی از دستگاه دایود می‌شنویم، باید بدانیم که این دستگاه به‌هیچ‌عنوان با لیزر الکس شباهتی ندارد. این دستگاه‌ها معمولاً دارای سورس دایود یا نیمه‌هادی می‌باشند و بانام لیزر دایود شناخته می‌شوند.

لیزر الکس بهتر است یا دایود

نتایج لیزر موهای زائد

 • موهای ناحیه درمان هفت تا چهارده روز بعد از لیزردرمانی رشد می‌کند. البته این حالت در واقع رشد مو نیست، بلکه ریزش فولیکول‌های موهای زائد است.
 • هر جلسه لیزردرمانی به طور متوسط سی درصد موهای زائد را از بین می‌برد.
 • لیزردرمانی باید چند بار تکرار شود تا دوره درمان کامل شود. فاصله بین جلسات درمان معمولاً به شکل زیر است:
  • صورت: فاصله چهار هفته‌ای بین جلسات درمان
  • بالاتنه: فاصله شش هفته‌ای
  • زیر کمر: فاصله هشت هفته‌ای
 • زمانبندی توصیه شده باید رعایت شود تا بهترین نتیجه ممکن به دست بیاید.

مقایسه بازدهی حذف موهای زائد با لیزر کندلا الکساندرایت و لیزر دایود

در تحقیقاتی که به‌منظور مقایسه بازدهی حذف موهای زائد با لیزر کندلا الکساندرایت و لیزر دایود روی بیمارانی باپوست I تا IV، بر اساس مقیاس فیتزپاتریک «fitzpatrick» انجام‌گرفته، بیماران طی 6 جلسه، بافاصله 4 هفته در هر جلسه، ناحیه زیر بغل را تحت درمان قراردادند.

موهای زائد زیر بغل سمت راست با لیزر 755 نانومتر الکساندرایت، و سمت چپ با اسکن خطی 808 نانومتری مستمرِ لیزر دایود درمان شد.

بررسی میزان کاهش مو درهر دو لیزر بلافاصله بعد از درمان، حدود ۶۷ درصد برای لیزر دایود و بیش از ۷۲ درصد برای لیزر کندلا الکساندرایت بود. همچنین مقایسه نتایج 18 ماه بعد از درمان همچنان نشان‌دهنده کاهش رشد مو حدود ۷۰ درصد برای دایود و ۸۰ درصد برای الکساندرایت مشاهده شد.

اما بیشتر بیمارانی که با لیزر دایود درمان شده بودند، گزارش‌هایی از سرخی و تورم پوست می‌دادند. هرچند که بروز این علائم موقتی بود و طی چند روز محو شد اما عوارض جانبی لیزر کندلا الکس بسیار کمتر از دایود بود.

هر دو لیزر در حذف موهای زائد موفق بودند و دائمی بودن کاهش مو با توجه به نتایج که حتی 18 ماه پس از درمان هم باقی‌مانده بود؛ رضایت‌بخش بود.

اما باید گفت مزیت لیزر کندلا الکساندرایت نسبت به دایود در درمان دائمی مو و به دلیل کمتر بودن عوارض پس از درمان آن مانند سرخی و تورم پوست و محبوبیت بیشتر نزد بیماران است. آمارها مشخص کرد که لیزر دایود «diod» ازنظر62.50 درصد بیماران، نسبت به کندلا الکس کند تر بوده و درد بیشتری دارد.

 

فرق دستگاه لیزر دایود و الکساندرایت از نظر نگهداری

دستگاه لیزر الکساندرایت با استفاده از فلش لامپ‌ها کار می‌کند که پس از هر ۵ میلیون شات، این فلش لامپ‌ها نیاز به تعویض دارند. هر بار تعویض فلش لامپ‌ها با توجه به قیمت دلار و نوع لامپ انتخابی مبلغی متغیر خواهذ بود که رنج قیمتی آن از 12 میلیون تومان به بالا می‌باشد. لازم به ذکر است که  راد و دیگر اجزای دستگاه لیزر الکساندرایت نیز طول عمری محدود دارند که به مرور زمان نیاز به تعویض پیدا می‌کنند. پس بهتر است دستگاهی با برند معتبر را برای خرید انتخاب کنید و یا درصورت نیاز به تعمیر از فردی متخصص مشورت بگیرید.

متاسفانه وارد کنندگان دستگاه لیزر الکساندرایت معمولا برای پایین آوردن قیمت تمام شده اقدام به فروش دستگاه‌های کم کیفیت و دسته دوم می نمایید، پس درصورتی که قصد خرید از برندی معتبر را ندارید حتما برای خرید از فردی با تجربه مشورت بگیرید .

اما لیزر های دایود تنها قطعه پر مصرف و گران قیمتشان هندپیس آنها می‌باشد که طول عمر آن حدود 20 میلیون شات بوده و در صورت نیاز به تعویض تخصص خاصی نیاز نمی باشد .

 

دستگاه لیزر الکساندرایت و طول موج آن چقدر است

چرا لیزر کندلا الکساندرایت بهتر از دایود است؟

کندلا جنتل لیز «gentlelas candela» یا لیزر کندلا الکساندرایت با طول موج 755 نانومتر به دلایل زیر عملکرد مطلوب‌تر و سالم‌تری را نسبت به لیزر دایود دارد:

 1. جذب بهتر ملانین در مقایسه با لیزر دایود: چون انرژی ساتع شده از کندلا الکساندرایت، طول‌موج کوتاه‌تری دارد؛ فقط توسط ملانین موجود در فولیکول مو جذب می‌شود و با آن‌ها از رشد مجدد مو جلوگیری می‌کند.
 2. لیزر کندلا الکس در درمان موهای نازک و نرم بسیار مؤثرتر از دایود است. برای رسیدن به نتایج مشابه با لیزر نیاز به جلسات بیشتر و مدت درمان طولانی‌تری خواهد بود.
 3. فرق دستگاه لیزر دایود و الکساندرایت ازلحاظ سیستم خنک‌کننده، مجهز بودن لیزر کندلا الکس به سیستم خنک‌کننده دی سی دی کندلا «candela DCD» «dynamic cooling device» یا اسپری کریوژن به‌عنوان سیستم خنک‌کننده برتر حین درمان با لیزر است که درد جزئیِ ناشی از اشعه را که می‌تواند برای بیماران آزاردهنده باشد؛ از بین می‌برد. درصورتی‌که بیماران حین درمان با لیزر دایود برای اینکه دردی احساس نکند نیاز به استفاده از ژل‌های بی‌حس‌کننده دارند.
 4. لیزر کندلا الکساندرایت این اطمینان را به شما می‌دهد که در طول جلسات درمانی نهایت راحتی و آرامش را داشته باشید.

معایب لیزر دایود «diod»:

 • لیزر دایود در درمان برخی جنس موها ناموفق است و فقط در درمان پوست‌های روشن و موهای تیره و ضخیم مؤثر است. درحالی‌که الکساندرایت قابلیت از بین بردن جنس‌های مختلف مو را دارد.
 • به دلیل کوچک بودن اپلیکاتور دستگاه لدیزر دایود، درمان با این نوع لیزر زمان و تعداد جلسات خیلی بیشتری نیاز دارد.
 • با توجه به گزارش‌هایی که کلینیک‌های مختلف در استفاده از این لیزر ارائه داده‌اند، احساس درد بیشتری از طرف بیماران  باپوست‌های مختلف گزارش‌شده است.
 • در لیزر دایود برخلاف کندلا الکس نمی‌توان  به‌صورت مستمر انرژی ارسال کرد و این یعنی طول درمان افزایش می‌یابد. افزایش تعداد جلسات منجر به افزایش هزینه‌های بیمار برای درمان می‌شود. در مقایسه با دستگاه کندلا جنتل لیز که از لیزر الکساندرایت استفاده می‌کند؛ نتایج فوق‌العاده‌ای در کمترین زمان ممکن مشاهده می‌شود و از این لحاظ نسبت به لیزر دایود برتری پیدا می‌کند.

مزایا و معایب دایود و الکس

فرق لیزر الکساندرایت «alexandrite» و دایود «diod» از نگاه آمار :

 • احساس درد زیاد با لیزرهای دایود: با توجه به گزارش‌هایی که کلینیک‌های مختلف ارائه داده، در استفاده از لیزرلایت شیر دایود «diod lightsheer» از طرف بیماران احساس درد بیشتری گزارش شده و بیشترین آن ها از طرف دستگاه گرون والد«grunwald 2014» که از لیزر دایود استفاده می‌کند گزارش‌شده است.
 • لیزر دایود از طول‌موج بلندی «810 نانومتر» استفاده می‌کند که ممکن است در بیمارانی که پوست تیره دارند موجب سوختگی سطحی پوست شود. از طرفی دیگر، لیزر الکساندرایت «alexandrite» دارای طول‌موج کوتاهی است که برای پوست‌های روشن «کسانی که به‌آسانی برنزه می‌شوند» بسیار مؤثر است.
 • با توجه به تحقیقات مقاله‌ای در سال 2006، مشکلاتی که لیزر دایود برای بیماران به وجود می‌آورد 28.9 درصد و الکساندرایت 9.5 درصد شناسایی‌شده که بیشترین درصد متعلق به لیزر دایود است.
 • همه لیزر ها عوارضی را به همراه دارند اما با توجه به برخی تحقیقاتی که درگذشته انجام‌شده، عوارض ناشی از لیزر دایود «diod» به‌مراتب بیشتر از انواع دیگر است.
 • درصد نتایجی که بعد از 12 ماه بررسی مشخص‌شده، نشان می‌دهد؛ بازدهی لیزر الکساندرایت بویش از ۸۵ درصد و  برای لیزر دایود کمتر از ۷۴ درصد است.
 • در سال ۲۰۰۴، ژورنالِ جراحی درماتولوژیک، درصد کاهش موِ این دو لیزر را باهم مقایسه کرد. در نتیجه آن: الکساندرایت 65.6 درصد و دایود 46.9 درصد موفق بود.
 • برخلاف لیزر کندلا الکساندرایت که کنترل فوق‌العاده‌ای روی پوست دارد، ارتباط مستمر هندپیس لیزرهای دایود باپوست سخت‌تر است و بر طول درمان تأثیر منفی دارد.
 • در مقایسه با لیزر الکساندرایت «alexandrite» که به سریع‌ترین حالت و در کمترین زمان نتایج دائمی و مثبتی دارد، استفاده از لیزر دایود، در زمان نتیجه‌گیری، دو برابر تأخیر خواهد داشت.
 • یشتر بیمارانی که با لیزر الکساندرایت در 4 جلسه درمان شده اند، بعد از 12 ماه، 90 درصد کاهش مو داشته‌اند؛ درصورتی‌که میزان کاهش مو با لیزر دایود کمتر از ۸۰ درصد بوده است.
 • لیزر 755 نانومتر الکساندرایت، در درمان پوست‌های سفید و روشن مؤثرتر از دایود «diod» عمل می‌کند.

چرا لیزر کندلا الکس بهتر از دایود است؟

 • بازدهی بیشتر:طول‌موج 755 نانومتر تولیدشده توسط لیزر کندلا الکس ایمن تر و مؤثرتر است چون جذب انرژی لیزر کندلا الکس فقط توسط ملانین مو انجام می‌گیرد چون هرچه طول‌موج کوتاه‌تر باشد عملکرد لیزر روی پوست‌های روشن‌تر بسیار بهتر است؛ اثر لیزر کندلا الکس برای حذف موهای زائد روی پوست‌های نوع ۱ تا ۴ بر اساس مقیاس فیتز پاتریک بسیار بیشتر است.
 • اثربخشی بهتر روی موهای نازک:لیزر کندلا الکساندرایت در از بین بردن موهای ریزتر و نازک‌تر مؤثرتر از دایود است. به‌طوری‌که می‌تواند روی پوست‌های روشن که موهای نرمی نیز دارند تأثیر قابل‌توجهی بگذارد. درصورتی‌که تأثیر لیزر دیود بیشتر روی پوست‌های کمی تیره‌تر و موهای زبر است.
 • سیستم خنک‌کننده بدون درد:مهم‌ترین مزیت لیزر کندلا الکس به لیزر دیود سیستم خنک‌کننده آن با طراحی خاص است که با تنظیمات دستی در دو حالت اسپری کریوژنی و دمیدن هوای خنک می‌تواند مورداستفاده قرار گیرد.
 • مدت‌زمان جلسات کوتاه‌تر:قطر لکه لیزر Candela Alex حدود ۶۸ درصد بزرگ‌تر از قطر لکه لیزر دیود است. درنتیجه حذف موهای زائد با لیزر کندلا الکساندرایت بسیار سریع‌تر از لیزر دیود انجام می‌گیرد. به همین علت مدت‌زمان درمان برای یک ناحیه مشخص از بدن توسط لیزر کندلا الکس بسیار کوتاه‌تر از لیزر دیود است و تعداد جلسه  موردنیاز نیز نسبت لیزر دیود بسیار کمتر است.
 • مقرون‌به‌صرفه تر:چون تعداد جلسات موردنیاز برای حذف موهای زائد یک ناحیه از بدن با لیزر دیود بیشتر از لیزر کندلا الکس است بنابراین هزینه لیزر مو با این دستگاه نیز بیشتر است. بدیهی است که استفاده از دستگاه لیزر کندلا الکساندرایت مقرون‌به‌صرفه تر است.

لیزر الکساندرایت کندلا

لیزر الکساندرایت چه مکانیزمی است؟

یکی از بهترین دستگاه هایی که در دنیا به منظور لیزر موهای زائد بدن استفاده می شود،لیزر الکسانداریت است. این دستگاه در اصل به دلیل مکانیزم الکساندرایت به این نام شناخته شده است. طول موج در اسن نوع دستگاه های لیزر، 755 نانومتر است. پاسخ پرسش لیزر الکس یا دایود در عنصر بسیار گران قیمتی به نام chrysoberyl می باشد که در دستگاه های لیزر الکس وجود دارد.

این عنصر در اصل یکی از گرانقیمت ترین سنگ های جهان می باشد که از الماس نیز نادرتر است. کانی و عنصر الکساندرایت به گونه ای می باشد که در نور روز، یک رنگ و در نور شب به رنگ دیگری نمایش داده می شود. این سنگ قیمتی معمولا در دو رنگ آبی مایل به سبز و یاقوتی رنگ، وجود دارد.

مهمترین و بارزترین تفاوت لیزر الکس و دایود خصوصیات منحصر به فردی است که این عنصر دارد. عنصری که در دستگاه لیزر الکساندرایت استفاده می شود. علاوه بر آن استفاده از این عنصر در دستگاه الکس منجر شده است تا این سیستم به گران قیمت ترین نوع لیزر تبدیل شود.

در حالی که لیزر های دایود دارای قیمتی فوق العاده ارزان هستند. یکی دیگر از تفاوت لیزر الکس و دایود نوع لیزری است که در دستگاه الکس به کار برده شده است. این لیزر جامد می باشد، و محدوده آن در نور مرئی قرار گرفته است.

آمادگی قبل از لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت و دایود :

توصیه‌های زیر را قبل از لیزر موهای زائد رعایت کنید:

 1. موهای زائد ناحیه درمان و اطراف آن را قبل از لیزر درمانی با تیغ اصلاح کنید.
 2. بر روی ناحیه درمان از عطر، دئودورانت، کرم یا لوازم‌آرایشی استفاده نکنید.
 3. قبل از درمان از برنزه کردن پوست یا قرار گرفتن طولانی‌مدت در معرض نور خورشید خودداری کنید.
 4. برای جلوگیری از آسیب‌دیدگی احتمالی پوست زیر نور خورشید از ضد آفتاب مناسب استفاده کنید.
 5. از اسپری یا فرآورده‌های برنزه کننده استفاده نکنید.
 6. آنتی‌بیوتیک‌های حساس به خورشید مصرف نکنید.
 7. از استعمال عامل‌های لایه‌برداری کننده مانند رتین ـ آ، آلفا یا بتا هیدروکسی اسیدها، تونرها یا کرم‌های تحریک‌کننده بر روی ناحیه درمان خودداری کنید.
 8. تزریق بوتاکس یا ژل، استفاده از لایه‌بردارهای شیمیایی و لیزر درمانی بر روی ناحیه درمان ممنوع است.
 9. الکترولیز، اپیلاسیون، بند انداختن، استفاده از موچین و کرم موبر قبل از لیزر درمانی و در طول درمان مجاز نیست.

شما خواننده گرامی می توانید برای اطلاعات بیشتر در ارتباط با لیزر در غرب تهران ،لیزر کل بدن ، نکات بعد از لیزر ، لاغری موضعی و … با ما در تماس باشید و یا از طریق فرم زیر اقدام به تعیین وقت نمایید.

سوالات متداول :

آیا لیزر الکساندرایت موجب سرطان میشود؟

امروز با فراگیر شدن استفاده از دستگاه های لیزر برای رفع موهای زائد این سوال برای اغلب افراد به وجود آمده است در واقع هیچ گزارشی مبنی بر بروز سرطان یا بیماری های دیگر هنگام استفاده از این دستگاه ارائه نشده است و این دستگاه تاییدیه سازمان غذا و دارو را دارد

مدت درمان و زمان انجام با دستگاه الکساندرایت چقدر است؟

دستگاه الکساندرایت به علت اثر بخشی سریع که دارد می تواند در مدت زمان کوتاهی نتیجه مطلوبی را برای شما به وجود آورد استفاده از این دستگاه برای نقاط مختلف بدن بستگی به وسعت محل درمان دارد و می تواند از ۱۰ الی ۴۵ دقیقه به طول انجامد

آیا امکان استفاده از الکساندرایت برای تمام نقاط بدن وجود دارد؟

الکساندرایت این امکان را فراهم آورده تا افراد بتوانند برای هر کدام از نقاط بدن خود از این دستگاه برای رفع موهای زائد آن استفاده کند یعنی هیچ محدودیتی برای استفاده از این دستگاه برای از بین بردن موی زائد وجود ندارد

مزایای استفاده از دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا چیست؟

این دستگاه مزایای بسیاری دارد که سبب شده به عنوان یکی از برترین و پیشرفته ترین دستگاه های لیزر موهای زائد برای از بین بردن موهای اضافی بدن مورد استفاده قرار گیرد سرعت زیاد در از بین بردن موهای زائد ایمن و بی خطر بودن دستگاه کندلا سیستم خنک کننده دستگاه الکساندرایت کندلا و درمان سریع و عوارض کم از جمله مزایای این دستگاه می باشند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


رزرو وقت آنلاین


 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

ارتباط با ما


Call Now Buttonتماس با ما