تلفن کلینیک زیبایی مهراز 02144500811-12
آدرس کلینیک زیبایی مهراز تهرانسر، میدان کمال الملک ، ساختمان کمال الملک واحد 3


دلایل تیرگی پوست بعد از لیزر موهای زائد چیست؟


تاریخ انتشار : 16 شهریور 1400     

Rate this post

دلایل تیرگی پوست بعد از لیزر موهای زائد ، روش های بسیار متفاوتی برای از بین بردن موهای زائد در خانم ها و آقایان وجود دارد که هر کدام از آن ها مزایا و معایب خاص خود را دارند.

امروزه استفاده از لیزر موهای زائد بسیار رایج می باشد به دلیل آن که لیزر کردن یک روش دائمی و مناسب برای از بین بردن 80 الی 90 درصد موهای زائد است. در واقع این روش یکی از بهترین و امن ترین روش ها برای از بین بردن موهای زائد است. نکته بسیار مهمی که باید بدانید، این است که لیزر موهای زائد دارای عوارضی جزئی می باشد که بعد از مدت کوتاهی از بین خواهد رفت.

اما اگر قبل و بعد از لیزر در غرب تهران نکات مربوط به این روش را رعایت نفرمایید؛ ممکن است شما هم دچار تیرگی پوست بعد از لیزر بشوید. در این مقاله از وب سایت مهراز کلینیک، قصد داریم تا به بررسی دلایل تیرگی پوست بعد از لیزر موهای زائد بپردازیم و اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار  دهیم. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

تیرگی پوست بعد از لیزر

آنچه در این مقاله خواهید خواند نمایش

لیزر موهای زائد و هزینه و خطرات آن:

لیزر موهای زائد یکی از روش های بسیار مناسب برای از بین بردن موهای زائد به حساب می آید که البته بسیاری از افراد گول شایعات پخش شده را خورده اند و گمان می کنند لیزر موهای زائد امری خطر آفرین است.

از آنجایی که لیزر درمانی روشی جدید در ایران می باشد، هنوز افرادی هستند که بدون اینکه این روش را تجربه کنند فکر می کنند که عوارضی غیر قابل جبران دارد و هم چنین خطرناک و است در کنار این ها روشی پر هزینه می باشد. به عبارت دیگر افراد گمان می کنند، این روش یک روش کاملا آسیب رسان و پر هزینه است و هیچ سودی ندارد!

اما شایان به ذکر است که این روش تایید شده توسط سازمان بهداشت جهانی است و اگر اصولی انجام شود و نکات مهم در این موضوع رعایت گردد، هیچ خطری فرد مورد نظر را تهدید نخواهد کرد، بلکه برای مدتی زیادی بدون مشکل نیز از شر موهای زائد خود رهایی می یابد.

اگر نگران هزینه های لیزر موهای زائد هستید، باید بیان کنیم که اگر شما عزیزان هزینه از بین بردن موهای زائد خود با روش های سنتی و کوتاه مدت را با هزینه لیزر موهای زائد که بلند مدت است را مقایسه کنید حتما متوجه به صرفه بودن این روش خواهید شد، به دلیل آن که این روش دائمی است و پس از مدتی موهای زائد شما از بین خواهد رفت.

یکی از مواردی که در میان افراد شنیده می شود، تیرگی پوست است! باید بیان شود که تیرگی پوست همیشه اتفاق نمی افتد، بلکه لیزر باعث روشن شدن پوست شما می شود! اما به صورت کلی تیرگی پوست بعد از لیزر موهای زائد یکی از مهم ترین نگرانی است که برای خانم ها و آقایان وجود دارد همه لیزر می کنند.

تا با از بین بردن موهای زائد خود زیبایی بیشتری داشته باشند پس هیچکس دوست ندارد بعد از لیزر پوستی تیره داشته باشد. لیزر موهای زائد در برخی از مواقع نیز ممکن است باعث تیرگی پوست شود، که در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم.

تیرگی پوست پس از انجام لیزر

تیرگی پوست پس از انجام لیزر:

دلایل تیرگی پوست بعد از لیزر موهای زائد ، لازم به ذکر می باشد که بعد از درمان با لیزر و یا همان لیزر درمانی، ممکن است برخی افراد متوجه تیرگی پوست خود شوند و لکه های روی پوست مشاهده نمایند. حتی این مشکل ممکن است برای افرادی که پوست تیره دارند هم رخ بدهد. حال سوالی که برای شما در این لحظه به وجود می آید، این است که دلیل یا دلایل تیرگی پوست بعد از لیزر چیست و چگونه باید از آن جلوگیری کرد؟

باید اشاره شود که تیره شدن پوست بعد از لیزر دغدغه بسیاری از افراد است که هنگام استفاده از خدمات لیزر و یا زیبایی و جوان سازی دارند. لیزر موهای زائد نواحی مختلف بدن یا صورت دارای عوارضی کوچک و جانبی است که تیره شدن پوست هم از این موارد می باشد. از جمله مواردی که ممکن است منجر به تیرگی پوست شود، به صورت زیر می باشد:

 • برنز کردن و آفتاب گرفتن قبل از لیزر
 • دوز نامناسب اشعه لیزر
 • برخی حساسیت های پوستی

لیزر موهای زائد باعث تیرگی پوست می شود؟

سوالاتی هستند مانند آیا لیزر موهای زائد بدن پوست را تیره می کند؟ آیا لیزر زیر بغل خطرناک است؟ و صد ها سوال دیگر که ممکن است در ذهن هر فردی باشد.

در واقع همان گونه که بیان کرده ایم، لیزر موهای زائد یک روش کاملا بی خطر و مناسب برای افرادی است که می خواهند پوستی زیبا و بدون مو داشته باشند که توسط سازمان بهداشت جهانی مورد تأیید قرار گرفته است.

اما باید بدانید که اگر لیزر موهای زائد توسط فردی نابلد یا در کلینیکی بدون مجوز و بی نام و نشان؛ انجام شود و نکات قبل و بعد از لیزر رعایت نگردد ممکن است باعث سوختگی پوست بشود و پوست را برای مدتی تیره کند. برخی از اوقات این تیرگی از بین می رود و در بعضی شرایط از بین نمی رود که در این صورت برای فرد بسیار آزار دهنده است.

در کل لیزر موهای زائد ممکن است عوارضی موقت مانند موارد زیر داشته باشند، اما باید بدانید که این ها همه موقت هستند  و حداکثر بعد از دو روز از بین می روند:

 • سوزش
 • خارش
 • قرمزی و التهاب و …

اما تیرگی جزء عوارض لیزر نیست و به اپراتور شما و نوع دستگاه لیزر بستگی دارد. حتی لیزر مو با دستگاه الکساندرایت هم که بهترین دستگاه لیزر مو است ممکن است عوارضی مانند تیرگی پوست داشته باشد اما این مشکل هم مانند سایر موارد بعد از مدتی کوتاه و با رعایت برخی نکات درمانی از بین خواهد رفت.

دلایل تیرگی پوست بعد از لیزر موهای زائد ، خوشبختانه این گروه از عوارض لیزر موهای زائد نادر است و در صورتی که ایجاد شود با مراقبت و استفاده از دارو یا کرم های موضعی زیر نظر پزشک به مرور زمان بهبود خواهند یافت ولی به هر حال برای پیشگیری از این عارضه معمولا بهتر است که نکات زیر را در نظر بگیرید:

 • قبل از شروع لیزر موهای زائد یک تست شات لیزر انجام شود.
 • در فواصل بین جلسات لیزر فرد از برنزه کردن یا حمام آفتاب گرفتن اجتناب کند.
 • کلینیک لیزر خود را با دقت انتخاب کند و از اپراتورهای با تجربه در این زمینه کمک بگیرد.
 • مراقبت های پس از لیزر و هم چنین قبل از لیزر نیز انجام شود.

علت تیرگی بعد از لیزر

علت تیرگی بیکینی بعد از لیزر موهای زائد، چیست؟

همان گونه که می دانید، لیزر بیکینی یکی از حساس ترین خدمات لیزر موهای زائد است که تمامی نکات قبل و بعد از لیزر به درستی و اصولی رعایت شود تا دچار عوارض لیزر نشوید. به عنوان مثال وقتی قبل و بعد از لیزر برنز نکنید و سایر نکات را رعایت کنید و هم چنین بیماری و حساسیت پوستی نداشته باشید ، تحت هیچ شرایطی دچار تیرگی پوست ناحیه تناسلی نمی شود.

برخی از موارد و بسیار مهمی که باید رعایت فرمایید، به شرح زیر است:

 • بعد از لیزر موهای زائد سعی کنید محل‌های تحت درمان زیر لباس قرار بگیرند.
 • به یاد داشته باشید که در سولاریوم از اشعه‌ی فرابنفش برای برنزه کردن استفاده می ‌شود. پس در طول درمان نباید از سولاریم نیز استفاده کنید.
 • تا ۴ هفته بعد از لیزر نمی‌ توانید آفتاب بگیرید یا سولاریوم کنید.

نکته بسیار مهمی که باید بدانید این است که بیشترین اثر مخرب نور فرابنفش در ۴۸ ساعت بعد از لیزر مشاهده می‌شود. پس در این بازه بیشتر مراقب باشید.

آیا تیرگی بیکینی بعد از لیزر درمان دارد؟

همان گونه که اشاره کرده ایم، تیرگی بعد از لیزر جزء عوارض لیزر نیست و به فاکتورهای بسیار مختلفی بستگی دارد. اما کلینیک انتخابی توسط شما و کاربلد بودن پزشک و اپراتورها بسیار مهم است.

اگر تیرگی بعد از لیزر موهای زائد برای نقاط مختلف بدن به وجود آمد، برای از بین بردن آن ها باید با پزشک مشورت کنید. پزشک ممکن است راه های درمان مختلفی را در اختیار شما قرار دهد. به علاوه استفاده از کرم ها و ژل های زیر نیز از توصیه همه پزشکان است:

 • ژل روشن کننده پوست فریش فروت
 • لوسیون روشن کننده بدن هالیوود
 • شامپو روشن کننده بدن بایو فرانسه
 • کرم روشن کننده و ضد لک پرفکت وایت
 • ژل روشن کننده پوست سافت سنس

علت تیرگی مو پس از لیزر

چه عواملی باعث تیرگی پوست بعد از لیزر مو می شوند؟

جدا از انتخاب کلینیک مناسب و مشورت با پزشک برای انجام لیزر، موارد مختلف دیگری نیز وجود دارد که سبب تیرگی پس از لیزر می شود. این موارد به شرح زیر می باشد:

 • برنز کردن و آفتاب گرفتن قبل از انجام لیزر موهای زائد

یکی از اموری که باید آن را رعایت کنید، برنزه نکردن است. در واقع این امر پوست را مستعد سوختگی و تیرگی خواهد کرد.

 • دوز نامناسب لیزر

با توجه به اهمیت نقش پوست در لیزر موهای زائد ، نیاز است تا پوست و شرایط آن بررسی شود تا پزشک بتواند بهترین و مناسب ترین دوز را تعیین نماید.

 • برخی بیماری های پوستی ( حساسیت های پوستی و … )

برخی از بیماری های پوستی خاص و حساسیت های مختلف نیز ممکن است باعث تیرگی پوست بشود که نیاز است در این باره با پزشک معالج مشورت فرمایید.

این عوامل می توانند سبب ایجاد لک های تیره ی پوستی شوند. این لکه ها اغلب به رنگ قهوه ای یا سفید روی پوست فرد باقی می مانند. لازم به ذکر است، برای جلوگیری از ایجاد عوارض نامطلوب مانند تیرگی پوست بعد از لیزر ، در انتخاب متخصص پوست و موی خوب دقت کنید تا سلامت خود را تضمین نمایید. هم چنین مراقبت بعد از لیزر موهای زائد بیکینی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

لکه های قهوه ای بعد از لیزر:

در شرایطی که این کار به صورت اصولی صورت نگیرد، عوارض متعددی را به دنبال خواهد داشت. یکی از این عوارض بروز لکه های قهوه ای بعد از لیزر موهای زائد است که ممکن است برای برخی از افراد رخ دهد. در واقع این اتفاق در واقع نوعی حساسیت پوست شما نسبت به لیزر می باشد و در صورتی که جلسات لیزر به صورت غیر اصولی انجام شود و تعداد دفعات و طول موج لیزر غیر استاندارد و نامناسب باشد، شما شاهد بروز لکه های قهوه ای بعد از لیزر موهای زائد خود خواهید بود.

در شرایط معمول لکه های قهوه ای بعد از لیزر موهای زائد بعد مدت کوتاهی کم رنگ شده و از بین می رود اما در صورتی که این لکه بیش از 15 روز بهبود نیابد یا به صورت سوختگی و کبودی تبدیل شود، باید به فکر درمان جدی این لکه ها باشید. هم چنین لازم به ذکر است که برای درمان می توانید از سرم ضد لک و روشن کننده آربوتین و یا از کرم آبرسان و ترمیم کننده پوست ژیورل فرانسه بهره ببرید.

درمان تیرگی بعد از لیزر

درمان تیرگی پوست بعد از لیزر موهای زائد:

دلایل تیرگی پوست بعد از لیزر موهای زائد ، همان گونه که میدانید، سوختگی می تواند منجر به تیرگی پوست شود اما در غیر این صورت احتمال تیرگی پوست در افراد تحت درمان لیزری موهای زائد وجود ندارد. لازم به ذکر است اکثر عوارض لیزر موهای زائد موقتی بوده و از چند ساعت تا حداکثر ۲ روز این عوارض از بین خواهند رفت. عوارض موقتی لیزر موهای زائد به صورت زیر می باشد:

 • قرمزی پوست
 • خارش و سوزش
 • درد مختصر
 • التهاب و تورم ناحیه اطراف فولیکول های مو

از دیگر عوارض لیزر می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • سوختگی های خفیف:

سوختگی خفیف درجه یک پوستی به دنبال لیزر عارضه شایع نمی باشد، اما خوشبختانه یکی از عوارض لیزر موهای زائد به صورت کوتاه مدت بوده و در صورتی که این اتفاق ایجاد گردد فرد باید از کمپرس سرد استفاده نموده و پماد زینک اکساید استفاده کند. این عارضه طی ۳ تا ۱۰ روز از بین می رود.

 • تاول های پوستی:

این عارضه به دنبال سوختگی های خفیف پوستی ممکن است دیده شود و معمولا در صورت مراقبت مناسب بدون اسکار طی ۷ تا ۱۴ روز بهبود خواهند یافت. این یکی از عوارض لیزر موهای زائد است که اصلا شایع نیست! به خصوص اگر کلینیک معتبری را برای درمان انتخاب کرده باشید.

مدت زمان ماندگاری عوارض لیزر:

 • قرمزی ناحیه ای به دنبال درمان:

این عارضه حداکثر طی ۳ روز برطرف خواهد شد.

 • تورم به دنبال لیزر موهای زائد:

این عارضه طی ۱ تا روز اول از بین خواهد رفت.

 • بی حسی و کرخت شدن موقتی:

این عارضه طی ۳ تا ۸ ساعت بعد از بین خواهد رفت.

 • خارش و سوزش:

این عارضه طی ۲ تا ۶ ساعت بعد از بین خواهد رفت.

لیزر تیرگی پوست چیست

لیزر تیرگی پوست چیست؟

برخی نواحی بدن مانند زیر بغل ، ران و اطراف ناحیه تناسلی بنا بر دلایل مختلف مانند ژنتیک و مسائل هورمونی و ساییدگی دارای تیرگی هستند و معمولا افرادی که دارای این تیرگی ها هستند، به سراغ روش های مختلف برای از بین بردن آن ها می روند که یکی از بهترین و موثر ترین آن ها، لیزر تیرگی پوست یا لیزر روشن کننده پوست می باشد.

لازم به ذکر است که عملکرد سفید کردن پوست با لیزر به شرح زیر می باشد:

 1. در سفید کردن پوست با لیزر انرژی حاصل از پرتوهای تمرکز یافته نور بر روی لکه‌های تیره پوست هدایت می ‌شود تا با استفاده از آن، لایه‌های پوست یکی بعد از دیگری برداشته شود.
 2. امواج نوری پرانرژی که در طول موج ‌های مختلفی ساطع می‌ شود، از خود گرمایی تولید می ‌کنند که این گرما مشکل لکه‌ های تیره پوست را با تخریب آن ‌ها و یا حذف این لکه ‌ها برطرف می‌ نماید.

به بیانی دیگر، در لیزر درمانی انرژی حاصل از پرتوهای تمرکز یافته نور بر روی لکه های پوستی تابیده می شود و نوعی لایه برداری در پوست ایجاد می گردد و پس از لیزردرمانی، پوست شفاف و روشن خواهد شد.

 

 جلوگیری از تیرگی پوست پس از لیزر:

برای آن که بتوانید از تیرگی پوست جلوگیری کنید، نکات بسیار مهمی وجود دارد که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

 • با پزشک متخصص خود مشورت کنید
 • تمیز کردن پوست و مو قبل از لیزر مو
 • مدتی قبل از لیزر مو از هرگونه اصلاح دوری کنید
 • پوست صورت یا بدن باید فارغ از هرگونه التهابی باشد
 • از مناسب بودن لیزر برای خود اطمینان حاصل کنید
 • از مصرف هرگونه داروی رقیق کننده پرهیز کنید

 

لیزر موهای زائد بیکینی و تیرگی پوست

توصیه های مهم بعد از لیزر مو برای جلوگیری از تیرگی پوست:

 • جلوگیری از صدمه زدن به پوست و فولیکول یا ریشه مو
 • از گرم شدن پوست جلوگیری کنید
 • در معرض نور مستقیم نور خورشید قرار نگیرید
 • برنزه نکنید
 • نوشیدن آب به مقدار زیاد

ایا لیزر پوست را سفید می کند؟

دلایل تیرگی پوست بعد از لیزر موهای زائد ، این سوالی است که بسیاری از زیبا جویان از پزشکان می پرسند. داشتن پوستی روشن و بی عیب امروزه مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است و تلاش های زیادی هم برای این مورد انجام شده است که یکی از روش های موثر برای این کار استفاده از لیزر برای سفید و روشن کردن پوست می باشد.

ملانین موجود در پوست باعث تیرگی پوست خواهد شد و لیزر با کاهش ملانین پوست باعث جلوگیری از تیرگی و هم چنین باعث سفید شدن پوست می شود. لازم به ذکر است که این کار موجب تحریک گردش خون و رشد سلول های تازه در پوست می شود که باعث ایجاد رنگدانه های روشن در پوست خواهد شد.

برخی لیزر های روشن کننده و سفید کننده پوست به شرح زیر می باشد:

 • لیزر سفید کننده ابلاتیو
 • لیزر کربن دی اکسید
 • لیزر Erbium: YAG (Er: YAG)

درمان تیرگی بعد از لیزر

آیا لیزر بیکینی باعث سفید شدن پوست می شود؟

دلایل تیرگی پوست بعد از لیزر موهای زائد ، لیزر دارای روش های مختلفی است که هم برای زیبایی و جوانسازی پوست استفاده می شود و هم برای از بین بردن موهای زائد کاربرد دارند. شما می توانید برای سفید شدن پوست ناحیه بیکینی از لیزر مناسب استفاده نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت مهراز کلینیک مراجعه کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =


رزرو وقت آنلاین


 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

ارتباط با ما


Call Now Buttonتماس با ما