تلفن کلینیک زیبایی مهراز 02144500811-12
آدرس کلینیک زیبایی مهراز تهرانسر، میدان کمال الملک ، ساختمان کمال الملک واحد 3

ژل لب روسی چیست

تزریق ژل لب روسی چیست؟+ نحوه تزریق و ماندگاری ژل لب روسی


تاریخ انتشار : 4 آذر 1400     

4.7/5 - (6 امتیاز)

مدل های مختلفی برای تزریق ژل لب وجود دارد که یکی از آنها تزریق ژل لب روسی می باشد. روس ها به عنوان یکی از زیباترین ملیت های جهان شناخته می شوند. نقش لب در زیبایی و جذابیت صورت بر کسی پوشیده نیست اما همه به شکل مادرزادی از زیبایی لب برخوردار نیستند.

تزریق ژل لب روسی یک تکنیک پرکننده لب با حداقل تهاجم و بسیار سبک است که هدف آن بهبود عمودی کانتور لب است و در نتیجه لبی طبیعی تر و پرتری را ارائه می دهد. این تکنیک پیشرفته از تزریق ژل لب استفاده می کند که منجر به ایجاد لبی عمودی ، کشیده و صاف تر می شود.

در این حالت لب ها کشیده می شوند و بیش از حد بزرگ می شوند تزریق ژل لب روسی برای افرادی که لب های بزرگ و یا چشم های کوچک دارند به همیچ عنوان پیشنهاد نمی شود و بهتر است برای انجام این روش با پزشک حتما مشورت کنید. در این مقاله به بررسی معایب و مزایا ژل لب روسی می پردازیم.

آنچه در این مقاله خواهید خواند نمایش

تزریق ژل لب روسی چیست؟

تمرکز تزریق ژل لب روسی ، تزریق فیلر به ناحیه ی vشکل دهان است. هدف از این نوع درمان افزایش نقطه اوج لب ها برای بهبود ظرافت و زیبایی آنهاست.تکنیک تزریق لب روسی بیشتر از اندازه لب ها بر روی کشیدگی و تیزی حاشیه ی لب ها توجه دارد.

در مدل روسی تزریق مقادیر کمی از فیلر اسید هیالورونیک در امتداد خط لب ها برای برجسته کردن و لیفت حدود ناحیه لب انجام می شود.

پس از مشخص شدن حالت کلی لب ها ، مقداری فیلر نیز به درون لب تزریق می شود تا حجم آنها را پرتر نشان دهد. هنگام انجام تزریق ژل لب روسی ، متخصص پوست باید هم به لب بالایی و هم به لب پایینی دقت کند. در این روش تزریق ژل لب تمرکز اصلی روی لب بالایی است اما گاهی برای بدست آوردن تقارن بیشتر و ظاهر طبیعی تر ناحیه دهان تزریق فیلر برای لب پایینی نیز انجام می شود.

نمونه تزریق ژل در کلینیک مهراز

تزریق ژل لب روسی

فرق تزریق ژل لب مدل روسی با روش معمولی :

عموما در روش معمولی فیلر به صورت افقی به لب ها تزریق می شود که باعث می شود تمام لب یه طور یکنواخت پر شود اما برای تزریق ژل لب مدل روسی ، پزشک با استفاده از یک سرنگ کوچک تر مقادیر کمتری از فیلر را به صورت عمودی و با تمرکز بر مرکز لب ها تزریق می کند. لب روسی چیست؟

یکی دیگر از تفاوت ها این است که در تزریق ژل لب مدل روسی هدف افزایش ارتفاع لب است و به جای اصافه کردن حجم تمام لب ، تمرکز بر روی مرکز لب هاست که همین موضوع باعث ایجاد ظاهر قلب مانند در مرکز لب می شود.

تزریق ژل لب روسی حدودا ۳۰ دقیقه تا یک ساعت زمان بر می باشد و همین موضوع باعث می شود طول جلسه تزریق بیشتر از سایر روش ها باشد و باعث ورم و کبودی می شود که کاملا طبیعی است و بعد از چند روز از بین می رود.

ژل لب روسی چیست؟

تکنیک ژل لب روسی به چه صورت است؟

این روش برخلاف بزرگ کننده های دیگر لب به این صورت پیش می رود انژکتوری که از تکنیک لب روسی استفاده می کند محصول را بصورت عمودی از پایه لب شروع کرده و به سمت بیرون لب می برد. این انژکتور به جای اینکه از بیرون شروع و به داخل برود به این صورت است که از داخل به سمت بیرون لب هدایت می شود.

مشاوره قبل از تزریق مدل لب روسی چه تاثیری دارد؟

هر متخصص قبل از تزریق ژل لب روسی و لیفت لب روسی برای مراجعه کننده برای دانستن اهداف و خواسته های بیمار در ابتدا با او صحبت می کند. همچنین باید قبل از تزریق درمورد هر گونه شرایط پزشکی خاص که ممکن است در طول تزریق فیلر برجسته شود با بیمار صحبت کند.

متخصص باید توضیح دهد که هر مدل تزریقی برای لب های همه مناسب نیست زیرا سایز لب و سایر اعضای چهره هر فرد با یکدیگر متفاوت می باشد. بنابراین باید پیش از تزریق ژل لب روسی تمام توضیحات توسط پزشک متخصص داده شود.

نحوه تزریق ژل لب روسی

نحوه تزریق ژل لب مدل روسی:

برخی از افراد به دلیل بالا رفتن سن و یا به صورت مادرزادی، خطوط مشخصی در لب بالا و پایین خود ندارند. در این دسته از افراد می‌توان به راحتی مدل تزریق لب روسی را اعمال کرده و افراد به مدل دلخواه در لب‌های خود دست یابند.

اولین قدم برای انجام این کار، مشاوره با پزشک مربوطه است. در جلسه مشاوره، فرم لب و انتظارات شخص بررسی شده و پزشک تصمیم‌های لازم برای فرم‌دهی و کسب رضایت مشتری را می‌گیرد. پس از آن شخص متقاضی برای انجام تزریق آماده شده و ژل در حجم مورد نیاز توسط پزشک متخصص و کاربلد در این زمینه تزریق می‌شود.

آماده‌سازی فرد با اعمال بی‌حسی و استریلیزاسیون در نواحی تزریق همراه است. توجه داشته باشید برای ایجاد فرم روسی در لب‌ها حتما باید به پزشک باتجربه در این زمینه مراجعه شود تا با تخصص خود بتواند کار تمیز و مورد پسندی را ارائه دهد. ناگفته نماند که در برخی از افراد برای رسیدن به نتیجه مطلوب نیاز است تا تزریق ژل در چندین جلسه انجام شود.

نمونه تزریق ژل در کلینیک مهراز 

مدل ژل لب روسی

تغییر گودی بالای لب در تزریق ژل لب روسی

گودی بالای لب نقطه‌ای است که در این مدل توجه زیادی به آن می‌شود و تمرکز روی آن صورت می‌گیرد. این کار باعث برجسته شدن طبیعی لب می‌شود و به گونه‌ای باعث زیبایی و لیفت لب شده و خطوط لب را طبیعی‌تر نشان می‌دهد. معمولا تزریق ژل لب روسی ۱۲ ماه ماندگاری دارد اما اگر به هر دلیلی این ماندگاری کمتر شد، می‌توانید برای ترمیم نزد پزشک خود مراجعه کنید.

نمونه تزریق ژل لب در کلینیک مهراز

نکات مهم تزریق ژل لب:

وجود تناسب بین لب بالا و پایین از شرط‌های زیبایی لب است این نسبت، نسبت طلایی نامیده می‌شود. از دیگر نکات قابل توجه، تناسب بین لب و بقیه اجزای صورت است. فرم لب برای صورت هر شخص منحصر به فرد است و لبی که بر روی یک صورت زیباست الزاماً روی صورت شخص دیگری زیبا نیست.

ریسک و عوارض جانبی تزریق فیلر لب روسی چیست؟

یکی از خوبی های تزریق ژل لب مدل روسی این است که اگر توسط یک پزشک ماهر انجام شود عوارض بسیار کمی دارد. اما با این حال هر درمان و تزریقی با احتمال خطرات و عوارض جانبی همراه است. اما اگر بخواهیم از عوارض جانبی که ممکن است پیش بیاید صحبت کنیم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. تورم (به مدت ۱ تا ۵ روز)
 2. کبودی (به مدت ۱ تا ۵ روز)
 3. خونریزی در محل تزریق (حداکثر ۵ دقیقه پس از تزریق)
 4. تحریک پوست (به دلیل تورم، لب های شما ممکن است برای چند روز خشک شود)
 5. تغییر رنگ و حساسیت (در روز اول)
 6. فعال شدن تبخال (اگر سابقه تبخال دارید، بهتر است قبل از درمان با پزشک خود صحبت کنید)
 7. در چند روز اول ممکن است لب های شما به دلیل تورم نامتقارن و نا متناسب به نظر برسند، اما به خاطر داشته باشید که این بخشی از فرآیند است و پس از کاهش تورم برطرف می شود.
 8. عفونت باکتریایی ثانویه به دلیل استریل ضعیف.
 9. ایجاد گره‌ها و توده‌ های کوچک

ماندگاری ژل لب روسی چقدر است

راهکارهای افزایش ماندگاری تزریق ژل لب مدل روسی:

ژل لب روسی از لحاظ ماندگاری، مشابه سایر مدل‌های تزریق ژل لب است. به طور معمول ژل لب روسی ماندگاری در حدود ۱۲ ماه دارد. البته این مدت زمان می‌تواند با توجه به موارد مختلف کم و زیاد شود. از جمله راهکارهای موثر در افزایش زمان ماندگاری تزریق ژل لب روسی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مراجعه به کلینیک و پزشک شناخته شده در این زمینه
 2. استفاده از برندهای ژل معتبر در بازار
 3. تزریق حجم مورد نیاز برای رسیدن به فرم ایده‌آل در لب
 4. رعایت نکات مراقبتی قبل و بعد از تزریق ژل
 5. نوشیدن آب کافی در طول روز
 6. عدم دستکاری لب در روزهای اولیه بعد از تزریق

البته علاوه بر این موارد، سن و متابولیسم بدن افراد نیز تاثیر به‌سزایی در مدت زمان ماندگاری ژل لب دارد. به همین دلیل این زمان می‌تواند بسته به شخصی که تزریق ژل را انجام می‌دهد کمی بیشتر یا کمتر شود.

 • از ماساژ شدید منطقه تزریق خودداری نمایید.
 • روزانه چند بار لب‌های خود را با پماد تجویزی توسط پزشک معالج چرب کنید.
 • به مدت ۲۴ الی ۴۸ ساعت از نوشیدن مایعات و غذاهای خیلی گرم خودداری کنید.
 • در صورت مشاهده کبودی کمپرس سرد کنید، یعنی یخ را بگذارید و بردارید و این کار را چند بار تکرار کنید.
 • در صورتی که در منطقه تزریق یا مناطق مجاور درد شدید یا تغییر رنگ پوست احساس کردید به پزشک معالج خود اطلاع دهید.

نمونه دیگری از تزریق ژل لب روسی در کلینیک مهراز

مزایای تزریق ژل به لب مدل روسی:

آنچه سبب شده است تزریق ژل به لب مدل روسی محبوبیت بالایی در بین افراد پیدا کند مزایای قابل توجهی است که با خود به همراه دارد. از جمله مهم‌ترین مزایای تزریق فیلر لب مدل روسی می‌توان به ایجاد ظاهری زیبا در لب‌ها و چهره فرد و همچنین داشتن حالت و فرم طبیعی اشاره کرد. به همین دلیل اغلب افرادی که دوست دارند با برجسته کردن لب‌ها، به تغییری نامحسوس در چهره خود دست یابند مدل روسی را ترجیح می‌دهند.

به خصوص به کسانی که تا به حال ژل به لب تزریق نکرده‌اند و در انجام آن تردید دارند، توصیه می‌شود مدل تزریق لب روسی را انتخاب کرده و زیبایی چهره خود را دو چندان کنند. به عبارت ساده‌تر می‌توان گفت مدل لب روسی بیشتر بر روی فرم‌دهی و زیباتر کردن لب‌ها در مقایسه با بزرگتر کردن آن تمرکز دارد.

 1. حجم دهی و پرکردن لب ها : چه لب های شما به طور طبیعی نازک باشند و چه با افزایش سن حجم خود را از دست داده باشند. این روش حجمی عمودی را به لب های نازک شما اضافه می کند.
 2. جوان سازی : در این روش به دلیل استفاده از اسید هیالورونیک برای بازگردانی حجم و آبرسانی به لب ها شناخته می شود و برای افرادی که می خواهند لب های خود را جوانسازی کنند مورد استفاده قرار می گیرند.
 3. تقارن : اکثر بیمارانی که از عدم تقارن لب های خود شاکی هستند می توانند از این روش استفاده کنند زیرا تمرکز بر لبه بیرونی لب نقش کلیدی دارد.
 4. نتیجه طبیعی : یکی از ترس هایی که بیماران دارند این است که تزریق ژل لب منجر به مصنوعی و ساختگی به نظر رسیدن لب ها شود. اما تکنیک تزریق روسی این مزیت را دارد که طرح کلی لب را تقویت می کند و از برجستگی و بیرون زدگی زیاد جلوگیری می کند.
 5. امکان مرحله ای کردن درمان : فیلرهای طبیعی را می توان در طول یک دوره تزریق کرد تا بهترین نتیجه بدست آید . این گزینه خصوصا برای کسانی مناسب می باشد که دارای لب های نازکی هستند و نمی دانند آیا تزریق ژل لب به آنها می آید یا خیر.

عوارض احتمالی ژل لب روسی

عوارض احتمالی تزریق ژل لب روسی:

تزریق ژل به لب‌ها در دسته تکنیک‌های زیبایی کاملا غیر تهاجمی قرار دارد. بنابراین خطر و عارضه جانبی آزاردهنده و مهمی را با خود به دنبال ندارد. تزریق ژل لب روسی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و روشی ایمن برای فرم‌دهی و زیباتر کردن لب‌ها است. با این حال احتمال بروز برخی عوارض جانبی خفیف در اشخاص بعد از تزریق ژل وجود دارد که در طول ۲۴ ساعت از بین خواهند رفت.

از جمله این موارد می‌توان به تورم و التهاب، خونریزی خفیف، احساس درد و قرمزی در نواحی تزریق اشاره کرد. در کنار این موارد، کسانی که توصیه‌ها و نکات مراقبتی را نادیده بگیرند و یا کلینیک استاندارد و شناخته شده‌ای را برای این منظور انتخاب نکنند ممکن است شاهد بروز عوارض جانبی شدید مثل عفونت و یا التهابات بسیار شدید شوند.

از عوارض شایع می‌توان به تورم و کبودی اشاره کرد که معمولاً حداکثر تا یک هفته برطرف می‌شود. عارضه دیگر عفونت می‌باشد که با ژل‌های چینی که در شرایط غیر استریل تولید و توسط Bulk (بشکه) وارد می‌شوند و در شرایط غیر استریل به سرنگ انتقال داده می‌شوند بسیار شایع است.

عارضه دیگر گلوله شدن ژل می‌باشد که کاملاً به تکنیک تزریق و نوع فیلر بستگی دارد، بنابراین تزریق توسط پزشک مجرب با فیلر استاندارد چنین عارضه‌ای نخواهد داشت.

نمونه تزریق ژل در کلینیک مهراز

مدت ماندگاری ژل لب روسی

مدت ماندگاری ژل لب روسی

تکنیک تزریق ژل لب روسی اندکی با تکنیک تزریق ساده و یکنواخت ژل لب متفاوت است و در این روش سعی در برجسته کردن لب‌ها به شکل قلب می‌نمایند به همین دلیل فرایند کمی بیشتر از تزریق معمولی طول می‌کشد. زیرا دقت لازم برای پر کردن تنها یک ناحیه خاص از لب‌ها لازم است، به همین دلیل این روش ممکن است بین سی دقیقه تا یک ساعت طول بکشد و ممکن است منجر به کبودی و تورم اضافی شود که کاملا طبیعی و موقتی است.

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب روسی:

 1. حداقل تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق ورزش زیاد یا خیلی شدید اجتناب کنید
 2. حداقل تا ۲۴ ساعت بعد از درمان از محیط هایی با دماهایی که باعث تعریق می شوند دوری کنید
 3. روی لب هایتان یک کیسه یخ بگذارید
 4. آب فراوان بنوشید
 5. خوراکی هایی مصرف کنید که خوردن آنها راحت است
 6. تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق از ماساژ دادن لبها و یا بوسیدن خودداری کنید.
 7. حداقل تا دوهفته ماساژ صورت دریافت نکنید
 8. در طول روز اول مایعات را با نی ننوشید زیرا به لب ها فشار می آورد.
 9. حداقل تا ۲۴ بعد از تزریق از الکل مصرف نکنید.

نحوه تزریق ژل لب روسی چگونه است

ژل لب روسی برای چه افرادی مناسب است؟

اگر به دنبال بهبود ظاهر لب و لیفت لب های خود هستید و هدف شما افزایش لبه های بیرونی لب ها (تزریق ژل به اطراف و بیرون لب ها) نیست پس تزریق ژل لب روسی به شما پیشنهاد می شود.

البته ظاهر چهره هر فردی متفاوت است و ممکن است مدل ژل روسی برای همه افرادی که متقاضی آن هستند مناسب نباشد. پس بهتر است برای داشتن نتیجه بهتر ابتدا با پزشک متخصص پوست مشورت شود تا با توجه به حالت چهره و لب های شما، مدل مناسبی انتخاب شود.

 • از سلامت جسمانی خوبی برخوردار است.
 • انتظارات واقع بینانه دارد.
 • می‌ خواهد لب ‌هایش پر و ظاهری طبیعی داشته باشد.
 • می خواهد اندازه و شکل لب بالا و پایین را افزایش دهد.
 • می خواهد طول فیتروم (فاصله بین پایه بینی و کمان کوپید لب) را کاهش دهد.
 • می خواهد تقارن بیشتری در لب هایش داشته باشد.

اقدامات لازم قبل از تزریق ژل روسی

اگر قبلا تزریق ژل به لب های شما انجام گرفته، باید صبر کنید تا اثرات آن از بین برود. یا حداقل دو هفته قبل از تزریق ژل لب روسی باید ژل قبلی تخلیه شود. چرا که برای گرفتن نتیجه بهتر از تزریق ژل روسی، نباید ژل دیگری درون لب ها وجود داشته باشد.

اقدامات لازم در زمان تزریق ژل لب

سئوالات متداول :

هزینه تزریق ژل لب چه قدر است؟

هزینه تزریق ژل بستگی به نوع ژل و میزان حجم ژل دارد. با این حال تکنیک تزریق ژل لب روسی از روش های معمول تزریق گران تر است. زیرا برای رسیدن به این نوع مدل نیاز به تزریق ژل بیشتری است.

مزایای ژل لب روسی چیست؟

مدت زمان تزریق ژل لب چقدر است؟

حدود ۳۰ الی ۴۰ دقیقه که بخش عمده آن صرف بی‌حسی می‌گردد مگر اینکه از بی‌حسی عصبی استفاده کنیم. با این نوع بی‌حسی، درد تزریق تقریبا صفر خواهد بود.

آیا تزریق ژل لب درد دارد؟

بسته به نوع بی‌حسی می‌تواند بدون درد و یا درد مختصر باشد اما در صورت عدم مهارت پزشک در به کارگیری بی‌حسی می‌تواند دردناک و غیرقابل تحمل باشد.

حجم ژل مورد نیاز برای لب چقدر است؟

بسته به فرم و شکل اولیه لب و سلیقه مراجعین، میزان مورد نیاز می‌تواند متفاوت باشد ولی معمولاً برای یک تزریق طبیعی و نچرال حدود یک سی‌سی ژل مورد نیاز است و برای تزریقاتی که فرد خواستار حجم بیشتر باشد تا ۲ سی‌سی ژل می‌توان تزریق کرد. گاهی برای حصول نتیجه بهتر می‌توان تزریق را در دو مرحله و به فاصله یک ماه انجام داد.


۶ پاسخ به “تزریق ژل لب روسی چیست؟+ نحوه تزریق و ماندگاری ژل لب روسی”

 1. سوگل گفت:

  سلام وقت بخیر
  من میخواستم بیام پیشتون برای ژل لب روسی .. اما نمیدونم به صورتم و فرم لب هام میاد یا نه شما آیا مشاوره هم میدید… که من بتونم قبل از انجام کار مشاوره بگیرم از دکتر و بعد تزریق ژل رو انجام بدم یا نه؟

 2. عاطفه گفت:

  سلام
  من مقاله تون رو خوندم ممنونم از اطلاعات مفیدی که در اختیار خواننده قرار میدید… من چند وقت پیش ژل لب روسی زدم و خیلی راضیم برخلاف تصورم اصلا درد نداشت و خیلی طبیعی شد دقیقا به حرف مراجعه کننده گوش میدید و این خیلی خوبه .. ممنونم

 3. baran گفت:

  ادرس پیج اینستاگرام اگه دارید بفرستید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


رزرو وقت آنلاین


 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

ارتباط با ما


logo-samandehi
Call Now Buttonتماس با ما