تلفن کلینیک زیبایی مهراز 02144500811-12
آدرس کلینیک زیبایی مهراز تهرانسر، میدان کمال الملک ، ساختمان کمال الملک واحد 3

لیزر ابرو

لیزر ابرو


تاریخ انتشار : 26 بهمن 1399     

Rate this post

بسیاری از افراد، به دنبال راهی برای از بین بردن موهای زائد صورت خود هستند و بر همین اساس راه های بسیار متفاوتی را نیز انتخاب می کنند که نمی توان از آن ها به عنوان یک راه دائمی و مناسب یاد کرد. برای مثال وکس صورت یکی از راه های از بین بردن موهای زائد می باشد که ضرر های بسیاری دارد و مانند اپیلاسیون بدن باعث شل شدگی یا افتادگی پوست شما خواهد شد. یکی از این راه ها لیزر ابرو می باشد.

برخی دیگر از بانوان از روش هایی مانند شیو و اصلاح صورت استفاده می کنند که باید بیان شود این روش می تواند آسیب فراوانی به پوست صورت شما وارد کند و باعث ایجاد جوش های مختلف در سطح پوست شود. بنابراین یکی از مناسب ترین راه ها برای از بین بردن موهای زائد بدن و هم چنین صورت، لیزر صورت یا بدن می باشد.

موهای اطراف ابرو زیبایی چهره بانوان و آقایان را ممکن است بگیرد و زمانی که موهای اطراف ابرو ( در قسمت پیشانی ) شروع به رشد می کند، چهره را عبوس خواهد کرد. بنابراین شما می توانید در هنگام لیزر صورت خود، موهای کنار یا اطراف ابرو را نیز لیزر کنید. در این مقاله به بررسی لیزر ابرو و مزایای آن می پردازیم، بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

لیزر ابرو:

لیزر ابرو به عنوان یکی از راه‌های موثر برای از بین بردن موهای زائد در اطراف آن به ‌شمار می‎رود. شکل ظاهری ابرو، تاثیر بسزایی در زیبایی چهره خواهد داشت. به نظر می‎رسد برداشتن آن ها با موچین راحت ترین و کم ‎هزینه‌ترین تکنیک است.

اما در عین حال باید گفت در عرض کمتر از یک هفته، دوباره با موهای زائد در اطراف آن مواجه خواهیم شد. این امر ما را مجبور می‌کند تا به دفعات به سالن‌های آرایشی و زیبایی مراجعه کنیم، بنابراین اگر بخواهیم در طولانی مدت حساب و کتاب کنیم، هزینه قابل توجهی را برای آن ها صرف خواهیم کرد.

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‎اید که چگونه می‌توانید ابروهای خود را به شیوه‌ای دیگر مرتب کرده و در عین حال از نتایج طولانی مدت آن نیز بهره ببرید؟ شاید پاسخ لیزر ابرو باشد. لیزر ابرو می تواند با ایجاد نتیجه ایی دائمی بر روی صورت شما، زیبایی چهره تان را دو چندان کند و شما را از موهای زائد کنار ابرو، صورت یا بدنتان برهاند. اگر به دنبال اطلاعات بیشتر درباره لیزر ابرو هستید، ادامه این مطلب را مطالعه فرمایید.

لیزر ابرو چیست؟

کاربرد لیزر ابرو چیست؟

زمانی که به آینه نگاه می‎کنید، ممکن است به این فکر بیفتید که وجود فاصله بین دو ابرو شما را جذابتر خواهد کرد. داشتن‌های ابروهای پیوندی برای افراد زیادی نماد زیبایی است، در مقابل افراد دیگری هستند که احساس می‌ کنند باید از شر این موهای اضافه در فاصله بین دو ابرو خلاص شوند. لیزر موهای زائد ابرو به عنوان یکی از راه‌حل‌های مناسب به این افراد پیشنهاد می‎شود.

از کاربردهای لیزر ابرو می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • با استفاده از لیزر ابرو نمی‌توانید به ابروان خود شکل و حالت دهید، اما به طور موثری مانع از رشد موهای زائد اطراف آن خواهید شد.
 • باید بیان شود که استفاده از این تکنیک تنها محدود به بانوان نمی‎شود. اگر به عنوان یک مرد، ابروهای پیوندی خود را دوست ندارید و یا می‌خواهید ابروهای مرتبی داشته باشید، هیچ مشکلی وجود ندارد، با لیزر می‎توان به این اهداف رسید.

مزایای لیزر ابرو چیست؟

در مرحله اول باید بدانید از لیزر ابرو به عنوان تکنیکی ایمن و موثر یاد می‎شود. اگر برای انجام این کار نزد متخصص لیزر موهای زائد در غرب تهران بروید، خبری از زخم و التهابات پوستی نخواهد بود. با استفاده از آن موهای زائد بین دو ابرو و بالای ابرو از بین خواهند رفت.

نمی‎توان گفت لیزر موهای ابرو درد ندارد، اما درد آن به حدی نیست که قابل تحمل نباشد. باید گفت در طی آن، بیشتر احساس گرما و حرارت خواهید کرد که البته طبیعی و جزئی است، چرا که از بین بردن موهای زائد با استفاده از اشعه لیزر صورت می‎گیرد. با استفاده از این تکنیک ، موهای زائد و ضخیم در ناحیه بینی نیز از بین می‌رود.

از مزایای لیزر ابرو می توان به صورت مختصر، به موارد زیر اشاره کرد:

 • نتایجی که از تکنیک لیزر موهای ابرو به دست می‌آید، طولانی مدت بوده و می‎توان گفت دائمی است.
 • در صورتی که موهای زائد در این نواحی دوباره رشد کنند، ریشه بسیار سستی داشته و به راحتی با دست کنده می‎شوند.
 • پس از بین بردن موهای زائد به دوران ریکاوری و نقاهت خاصی نیاز نخواهید داشت.
 • این تکنیک در طولانی مدت، برای شما مقرون ‌به‌ صرفه خواهد بود.

عوارض لیزر ابرو

لیزر ابرو برای چه کسانی مناسب می باشد؟

به طور کلی گفته می‎شود لیزر مو برای آن دسته از افرادی مناسب است که دارای پوست روشن و موی تیره باشند. این امر به نوع عملکرد آن باز می‎گردد. در طی لیزر ، اشعه با یک طول موج کنترل شده به ریشه مو تابانده خواهد شد. هر چقدر رنگ پوست شفاف‎تر بوده و در عین حال موی زائد تیره‎تر باشد، تشخیص آن راحت تر صورت می‌گیرد و اشعه به درستی ریشه را خواهد سوزاند. آیا این حرف به آن معنا است که لیزر مو برای آن دسته از افرادی دارای پوست تیره هستند، مناسب نیست؟

در پاسخ به این سوال باید گفت با استفاده از روش‌های نوین این دسته از افراد نیز می‎توانند از مزایای لیزر مو استفاده کنند. برای این منظور لازم است تا با توجه به رنگ پوست از دستگاه لیزر مناسب استفاده شود معمولا کسانی که رنگ پوستشان به نسبت تیره تر است از دستگاه های لیزر متفاوت با اثر بخشی بالا بهره می برند، برای مثال افرادی که سولاریوم رفته اند و پوستی تیره دارند، از لیزر اندیاگ باید استفاده کنند. این دو فاکتور در نتیجه نهایی کار تاثیر بسیار زیادی خواهند داشت. برای افرادی که پوست تیره دارند، از اشعه با طول موج بیشتر استفاده خواهد شد.

افرادی که در حال انجام درمان هایی مانند موارد زیر هستند، بهتر است درمان با لیزر را به پزشک خود اطلاع دهند تا فاصله زمانی مناسب رعایت شود:

 • تزریق ژل و بوتاکس
 • روش های جوانسازی پوست بر روی صورت
 • عمل های مختلف زیبایی و…

لیزر ابرو چند جلسه طول خواهد کشید؟

تعداد جلسات لیزر موهای زائد آقایان و خانم ها به وسعت ناحیه مورد نظر و دوره رشد موها بستگی خواهد داشت. به نکات مهم زیر دقت فرمایید:

 • برای لیزر پیوند ابرو و موهای اطراف آن هر جلسه ممکن است حدود 20 تا 30 دقیقه به طول بیانجامد. موهایی که در نواحی مختلف بدن می‎رویند، دارای چرخه رشد هستند، به همین دلیل بین جلسات لیزر مو فاصله قرار داده می ‎شود.
 • لیزر زمانی اثر بخش است که مو در چرخه رشد خود قرار گرفته باشد. به این ترتیب می‎توان گفت با نتایج مثبت مواجه خواهید شد. معمولا بین هر جلسه لیزر سه تا چهار هفته فاصله قرار می‎گیرد.

آیا با استفاده از لیزر ابرو می توان شکل ابروها را تغییر داد؟

باید بدانید که از لیزر موهای ابرو برای شکل‌دهی آن استفاده نمی‎شود. همانطور که اشاره شد، این تکنیک به شما کمک می‌کند تا موهای اضافه در ناحیه بین دو ابرو و بالای آن را از بین ببرید.

برای این که حجم زیادی از موهای بالای ابرو از بین نرود و در عین حال خط ابروی زیبایی داشته باشید، بهتر است در ابتدا ابرو را به فرم مورد نظر بتراشید و سپس از لیزر برای از بین بردن موهای اضافی استفاده کنید، به همین ترتیب مطمئن خواهید شد که لیزر از حریم موها تجاوز نخواهد کرد.

آیا لیزر ابرو نتایج دائمی دارد؟

باید بدانید که :

 • نتایجی که از لیزر موهای ابرو بدست می‎آید، ماندگاری طولانی مدت و تقریبا دائمی دارد.
 • بسته به نوع پوست و مو ممکن است پس از اتمام تعداد جلسات لیزر ابرو ، در هر سال یکبار به تکرار درمان نیاز داشته باشید. البته این به معنی رشد دوباره موهای ابرو نیست بلکه ممکن است شاهد موهای کرکی و نازک باشید که پس از چند بار تکرار درمان کاملا از بین خواهند رفت.

مزایا و هزینه لیزر ابرو

چگونه از لیزر برای از بین بردن پیوند ابرو استفاده می شود؟

قبل از انجام لیزر موهای ابرو نکاتی را باید رعایت کنید تا بتوانید از این تکنیک نتیجه خوبی را به دست آورید. در مرحله اول از شما درخواست می ‎شود تا به مدت تقریبا یک ماه از دیگر روش‌ها برای از بین بردن موهای زائد ابرو استفاده نکنید. هم چنین لازم به ذکر می باشد که قبل از آن موهای ناحیه مورد نظر را بتراشید، این امر سبب فعال شدن چرخه رشد مو خواهد شد و بنابراین لیزر نتیجه بهتری خواهد داشت.

نکات بسیار مهم که باید برای لیزر موهای زائد خود آن ها را بدانید، به صورت زیر می باشد:

 • حدود 4 تا 6 هفته از قرار گرفتن طولانی مدت در زیر نور خورشید اجتناب کنید.
 • در مدت زمانی که مجبور به قرار گرفتن در زیر نور خورشید هستید حتما از کرم ضد آفتاب مناسب استفاده نمایید.
 • قبل از انجام لیزر ابرو نباید به سراغ برنزه کردن پوست بروید.
 • استفاده از عینک‎ های محافظ در حین کار الزامی است، در غیر این صورت امکان بروز آسیب جدی برای چشم وجود دارد.این عینک ‎ها از چشم در برابر اشعه محافظت خواهند کرد. هم چنین در طول جلسه درمان چشم‌های خود را بسته نگه دارید.
 • انجام تست حساسیت قبل از لیزر مو لازم است، بخصوص آنکه لیزر ابرو در ناحیه صورت قرار دارد. پوست این ناحیه از حساسیت زیادی برخوردار است. برای این منظور در ناحیه کوچکی از بدن تست لیزر انجام خواهند داد، چنانچه حساسیتی نشان داده نشود، بر روی پوست صورت مورد استفاده قرار می‎گیرد.
 • اگر سابقه تبخال و یا ناراحتی‌های پوستی دارید، حتما به متخصص اطلاع دهید.

عوارض این لیزر کدام است؟

نمی‎توان گفت لیزر موهای ابرو دارای عوارض جدی و خطرناکی است. زمانی سلامتی شما تهدید می‎شود که برای انجام آن به سراغ مراکز و افرادی بروید که در آن تخصص ندارند. دقت داشته باشید، برخی از بیماری‌های زمینه‌ای و یا مصرف داروهای خاص، لیزر ابرو را با محدودیت مواجه خواهند کرد. بنابراین متخصص قبل از هر چیزی، باید اطلاعات دقیقی از وضعیت سلامتی شما داشته باشد.

از عوارض لیزر ابرو یا در کل لیزر صورت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • از آنجا که در تکنیک لیزر از اشعه و حرارت آن استفاده می‎شود، بروز کمی التهاب و قرمزی در ناحیه مورد نظر دور از انتظار نخواهد بود. این عوارض موقتی بوده و در مدت زمان کوتاهی از بین خواهد رفت.
 • تغییر در رنگ پوست و پوسته پوسته شدن از دیگر عوارضی است که ممکن است با آن مواجه شوید. این مشکلات نیز در کوتاه مدت از بین خواهد رفت. البته باید پس از لیزر مو ، توصیه‌های مراقبتی را به درستی انجام دهید.

نکته بسیار مهم:

برای انجام لیزر ابرو به یک کلینیک زیبایی معتبر و مطمئن مراجعه نمایید و انجام آن در مراکز غیر معتبر و توسط افراد غیر متخصص خودداری نمایید.

آیا لیزر ابروها برای آقایان نیز انجام می شود؟

استفاده از لیزر ابرو تنها محدود به خانم‎ها نیست و آقایان نیز می‎توانند از این روش برای برداشتن پیوند ابرو و مرتب کردن آن استفاده نمایند. در شیوه انجام کار تفاوتی دیده نمی ‎شود و مراقبت‌های پس از آن نیز باید از سوی آقایان به درستی رعایت شود.

هزینه لیزر ابرو چیست

مراقبت های بعد از لیزر ابرو ها :

 • پس از لیزر موهای ابرو لازم است برای تقریبا یک هفته از قرار گرفتن طولانی مدت در زیر نور خورشید خودداری کنید.
 • به طور کلی توصیه می‎شود پوست را گرم نگه ندارید. استفاده از کرم ضد آفتاب مناسب برای محافظت از پوست، می‌تواند مفید باشد.
 • برای مدت زمان تقریبا چهار هفته به سراغ برنزه کردن پوست نروید.
 • برای تسکین التهاب و قرمزی پوست از کرم‎های مرطوب کننده ملایم استفاده نمایید. از جمله آنها می‎توان به ژل آلوئه ورا اشاره کرد.
 • پس از لیزر موهای ابرو و دیگر نواحی بدن نظیر لیزر بیکینی و … استفاده از کمپرس سرد نیز می‎تواند در کاهش التهابات پوستی موثر باشد. سرما جریان خون را کند کرده و درست مانند مسکن عمل خواهد کرد.
 • پس از لیزر بلافاصله به سراغ مواد آرایشی نروید، اجازه دهید پوست به طور کامل خود را بازسازی کند.
 • استفاده از حمام آب گرم توصیه نمی‌شود.
 • ورزش نکنید، چون باعث گرم شدن بدن و تعرق می‌شود.
 • به سراغ استخر و شنا نروید. آب استخر دارای کلر بوده و باعث تحریک پوست می‌شود.
 • برای جلوگیری از خشکی پوست، پس از لیزر مو به اندازه کافی آب بنوشید.

هزینه لیزر ابرو

قیمت لیزر ابرو به موارد زیر بستگی خواهد داشت :

 • نوع پوست
 • نوع دستگاه
 • تعداد جلسات
 • مهارت تکنسین
 • منطقه جغرافیایی

هم چنین لازم به ذکر است که هر چقدر ناحیه مورد نظر وسعت بیشتری داشته باشد، به همان میزان بر هزینه آن افزوده خواهد شد. شما می توانید برای تعیین وقت با ما تماس بگیرید و یا از طریق فرم زیر وقت خود را تعیین کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


رزرو وقت آنلاین


 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

ارتباط با ما


Call Now Buttonتماس با ما