تلفن کلینیک زیبایی مهراز 02144500811-12
آدرس کلینیک زیبایی مهراز تهرانسر، میدان کمال الملک ، ساختمان کمال الملک واحد 3

عنوان صفحه بوتاکس کلینیک مهراز

 

بوتاکس پیشانی ، بوتاکس از نظر درمان پزشکی برای درمان برخی بیماری‌های عضلانی و از نظر زیبایی برای از بین بردن چین و چروک‌ها به وسیله فلج کردن موقت ماهیچه‌ها و مانع از انقباض عضلات ، به کار می‌رود. بوتاکس نام تجاری یک نوروتوکسین به نام سم بوتولینیوم است.

وقتی حرف از سم زده می شود ممکن است یک مقداری ترسناک به نظر برسد . اما اصلا جای نگرانی نیست ! .. اگر این سم در دز های کنترل شده استفاده شود کاملا بی خطر است.

 

کاربرد بوتاکس در پوست و زیبایی چیست؟

به طور کلی کاربردهای بوتاکس را میتوان به ۲ دسته زیبایی و درمانی تقسیم کرد.

کاربرد های زیبایی:

کاربرد بوتاکس در پوست و زیبایی چیست؟

بوتاکس پیشانی و بوتاکس برای رفع چین و چرو کهای حرکتی ،متوقف کردن پیشرفت چروک های ثابت مثلا در پیشانی، دور چشم، خط اخم، چینهای دورلب و چین های چانه و گردن.
بالا بردن ابروها
بالا بردن گوشه لب ها
کاهش نمایش لثه هنگام خندیدن
بالا بردن نوک بینی
استفاده میشود.

کاربردهای درمانی

علاوه بر کاربردهای زیبایی شناختی، بوتاکس برای درمان موارد مختلف پزشکی، از جمله انحراف چشم‌، میگرن، تعریق بیش از حد و بی اختیاری ادراری استفاده می‌شود.
سم بوتولینوم در حال حاضر برای درمان بیش از 20 نوع مورد پزشکی استفاده می شود که کاربردهای بیشتری از آن در حال بررسی است.

 

روش کار بوتاکس چگونه است ؟

روش کار بوتاکس چگونه است ؟

تزریق بوتاکس پیشانی و همچنین بوتاکس ممکن است به نظر شما یک روش ساده باشد.، اما در واقع هنر و علمی است که تنها یک متخصص با تجربه باید آن را انجام دهد. در صورت انسان ۴۳ ماهیچه وجود دارد و بسیار مهم است که فردی که تزریق سم بوتولینیوم را انجام می‌دهد، نقاط درمانی شما را به طور صحیح تشخیص دهد.

یک سوزن بسیار نازک برای تزریق مقدار کمی از سم بوتولینیوم به نقاط منتخب به کار می‌رود. با انتخاب دقیق عضلات خاص، تنها ماهیچه‌های تولید کننده چین و چروک ضعیف می شود، بنابراین حالات طبیعی صورت حفظ می‌شود. تزریق سم بوتولینیوم معمولا کم‌تر از ۱۵ دقیقه طول می‌کشد. ت

عداد تزریق‌های مورد نیاز به ویژگی‌های صورت و میزان چروک‌ ها بستگی خواهد داشت.

به این ترتیب منظور از مدت ماندگاری بوتاکس ، فاصله بین زمان تزریق تا زمان ختم اثردارو است نه کاهش اثر دارو؛ یعنی در انتهای یک ماه اثر دارو از زمان شروع آن کمتر بوده و پس از ۲ ماه کمتر از اثر یک ماه پس از تزریق است.

 

طول مدت ماندگاری بوتاکس چقدر است؟

این مدت در افراد مختلف متفاوت است و بین چند هفته تا ده ماه متغیر است اما متوسط آن ۴ تا ۶ ماه است. البته باید تذکر داد که از زمان تزریق بوتاکس، تجزیه دارو شروع می شود و بنابراین به تدریج اثر آن کاهش پیدا میکند.

???? مدت زمان اثر گذاری بوتاکس چقدر است ؟!

سم بوتولینیوم به وسیله رقیق کردن پودر در محلول نمک آماده می شود و مستقیما به بافت عصبی-عضلانی تزریق می‌شود. ۲۴ تا ۷۲ ساعت طول می‌کشد تا سم بوتولینیوم اثر بگذارد. در شرایط بسیار نادر، مشاهده اثر کامل سم بوتولینیوم ممکن است ۵ روز طول بکشد.

 

در چه کسانی و درچه موقعیت هایی نباید بوتاکس تزریق کرد؟

* خانم های باردار و شیرده
* افرادی که دارای بیماری ام‌اس، میاستنی گراویس، نفروپاتی ، سندرم لامبرت و نارسایی کلیه هستند.
* بیماران با سابقه بیماری های تنفسی
* افراد دارای بیماری‌ های قلبی و عروقی حاد
* بیماران با سابقه سختی یا اشکال در بلع
* برای افرادی که ضعف ایمنی و عفونت فعال دارند.
* افرادی که بیماری اختلالات انعقادی دارند یا از دارو های ضد انعقاد خون استفاده میکنند.
* و کسانی که مبتلا به فلج عضلات هستند
، تزریق بوتاکس ممنوع است.

 

بوتاکس چه مزایای دارد؟!

1-تنها روش برای رفع چین و چرو کهای حرکتی ،متوقف کردن پیشرفت چروک های ثابت مثلا در پیشانی، دور چشم، خط اخم، چینهای دورلب و بالا بردن ابروها ، کاهش نمایش لثه هنگام خندیدن
2-تزریق بوتاکس پیشانی و همچنین بوتاکس با تاییدیه وزارت بهداشت بدون عارضه است.
3- انجام این روش تنها حدود ده دقیقه وقت نیاز دارد
4- امکان تغییر محل ابرو در شرایطی که موقعیت ابرو برای بیمار مطلوب نباشد امکان پذیر است.
5- امکان تکرار در فواصل زمانی ۴ تا ۶ ماه

 

خطرات و عوارض جانبی بوتاکس چیست؟!

⁣???? ⁣بوتاکس عملی ایمن و کم‌خطر است و در صورتی که با داروی استاندارد و مورد تایید وزارت بهداشت به درستی تزریق شود، احتمال وقوع عوارض جانبی را به صفر می رساند.

تزریق بوتاکس عوارض جانبی کمی دارد. در موارد نادر، یک فرد ممکن است از نظر ژنتیکی مستعد باشد، که منجر به یک پاسخ موقتی غیر معمول به دارو شود.
حدود ۱ درصد از افرادی که سم بوتولینیوم نوع A را دریافت می‌کنند، آنتی‌بادی علیه این سم تولید می‌کنند، که درمان‌های بعدی را بی‌اثر می‌سازد.
⁣???? در موارد نادر، عوارض شدیدترِ بوتاکس می‌تواند شامل موارد زیر باشد:
– درد خفیف در محل تزریق
– ورم موضعی (‏تجمع مایع) ‏و / یا ‏قرمزی پوست در محل تزریق
– بی حسی موضعی
– سردرد
– حالت تهوع خفیف
– ضعف یا فلج موقت ماهیچه‌های اطراف
– افتادگی موقت پلک فوقانی یا ابرو
– تاری دید
– خشکی دهان
– احساس خستگی.
البته این عوارض جانبی به‌ندرت ظاهر می‌شوند، به‌ویژه اگر میزان و دُز کافی تزریق شده باشد.

 

بوتاکس چگونه روی چین و چروک عمل میکند ؟

یکی از کاربردهای بوتاکس در جوانسازی پوست این است که سم بوتولینیوم در غلظت‌های بسیار کم به انسان‌ها تزریق شود ، بوتاکس پس از تزریق، جذب عضله می‌شود و در انتهای اتصال اعصابی که فرمان انقباض را به عضلات می‌ رسانند مستقر می‌شود. در این محل بوتاکس ( بوتولینیوم ) از آزاد شدن یک پیام رسان شیمیایی به نام استیل کولین که مسئول انقباض عضلانی است جلوگیری می‌کند و مانع رسیدن دستور انقباض سیگنال‌های سلولهای عصبی به ماهیچه‌ ها میشود که این امر منجر به فلج موقت ماهیچه ها و باعث صاف شدن خطوط و چین و چروک های صورت میشود.

بهترین زمان تزریق بوتاکس پیشانی یا بوتاکس

کار بوتاکس ریلکس کردن عضلات است و قابلیت لیفت را ندارد، به‌ همین دلیل بهتر است قبل از ایجاد چین‌ و چروکهای عمیق و همچنین ایجاد ترک پوستی تزریق شود. در افراد جوان شکل و تاثیرگذاری بوتاکس بهتر است، اما در سنین بالا به‌ دلیل کوچک شدن عضلات و افتادگی پوست بوتاکس تاثیرگذاری کمتری دارد .

قبل از انجام بوتاکس به چه نکاتی دقت کنیم؟!

???? نکته بسیار ضروری در مورد بوتاکس کیفیت و برند آن، داشتن مجوز وزارت بهداشت و تزریق توسط پزشکی با سابقه کافی در حیطهٔ زیبایی است.

سوالات متداول :

???? آیا بوتاکس هر نوع چین و چروکی را از بین می برد؟

مطمئنا خیر. بوتاکس را به همه ی نواحی صورت نمی توان تزریق کرد، زیرا باعث فرم غیر طبیعی صورت می شود.

???? آیا در صورتی که مصرف بوتاکس قطع شود، عضلات صورت دچار افتادگی بیش از پیش نمی شوند؟

به هیچ وجه. این اعتقاد از این جهت شایع است که این فرد مدتی تحت تاثیر بوتاکس حرکت عمده ای در محل تزریق ندارد واحساس سنگینی و کشیدگی میکند و با تمام شدن اثر دارو، این احساس را از دست میدهد و میتواند دوباره ناحیه مورد نظر را چین دهد. عکس هایی که قبل از تزریق گرفته می شود به طور مشخص برای اثبات همین مسئله است.

???? کسانی که به بیماری های نقض سیستم ایمنی مبتلا هستند هم نباید بوتاکس بزنند؟

بله، کسانی که بیماری های خودایمنی دارند بهتر است بوتاکس تزریق نکنند زیرا سیستم ایمنی در این افراد ضعیف است و هر عامل جدید می تواند واکنش های ایمنی ایجاد کند و باعث تشدید بیماری قبلی شود.

???? چرا در خانم باردار بوتاکس ممنوع است؟!

به هر حال بوتاکس نوعی سم است و احتمال دارد به جنین برسید. وقتی فردی به بوتاکس حساسیت نشان می دهد، به این معنی است که آنتیژن این سم وارد مویرگ های ریز خونی شده و واکنش های پوستی نشان داده است. این احتمال وجود دارد که آنتی باید ها بعد از تزریق بوتاکس فعال شوند و به جنین آسیب برسد.

???? بوتاکس هر چند وقت یکبار باید تکرار شود؟

بسته به طول مدت اثر آن دارد؛ به این ترتیب که اگر در کسی اثر آن کوتاه تر باقی ماند، قاعدتا تزریقات در فواصل کوتا هتر و در مواردی که اثر دارو طولانیتر می ماند، فاصله تزریق ها طولانی تر می ماند باید توجه داشت که چون عضله فلج شده به تدریج لاغر ترمی شود بنابراین پس از مدتی به خصوص در عضلات ظریف پیشانی تاثیر دارو طولانی است.

???? تزریق بوتاکس را از چه سنی می توان شروع کرد؟

بسته به علت کاربرد بوتاکس دارد. سازمان دارویی آمریکا FDA کاربرد زیبایی بوتاکس را بین سنین 18 تا 65 سال مجاز شمرده است.بوتاکس در کودکان در درمان انقباضات عضلات نو احی مختلف از جمله کجی گردن به کار میرود که در این مورد تایید FDA را داراست

???? آیا تزریق بوتاکس پیشانی و یا بوتاکس دردناک است؟

خیر، ترزیق بوتاکس با سوزن های نازک و ظریف انسلین انجام میشود.

???? آیا تزریق بوتاکس منجر به کبودی قابل توجه می شود؟

خیر. کبودی به دنبال تزریق بوتاکس شایع نیست و معمولا بسیار خفیف است.

 

شما مخاطبان عزیز می توانید برای انجام بوتاکس و لیزر موهای زائد در غرب تهران از طریق پرکردن فرم رزرو وقت اقدام به تعیین وقت نمایید.

Call Now Buttonتماس با ما

رزرو وقت آنلاین


  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

ارتباط با ما


logo-samandehi
Call Now Buttonتماس با ما