تلفن کلینیک زیبایی مهراز 02144500811-12
آدرس کلینیک زیبایی مهراز تهرانسر، میدان کمال الملک ، ساختمان کمال الملک واحد 3

هزینه مزوتراپی مو چقدر است

هزینه مزوتراپی مو بهار 1402 (تخفیف ویژه) برای ۱۰ جلسه


تاریخ انتشار : 19 اردیبهشت 1402     

Rate this post

مو های سالم یکی از مهمترین فاکتورهای زیبایی برای هر شخصی محسوب میشود بعضی از عوامل محیطی و هورمونی گاهی موجب ریزش مو و از بین رفتن سلامت آن میشود اگر شما هم دچار این مشکل شده اید و به دنبال روشی برای برای بازگرداندن موهای از دست رفته خود هستید،مزوتراپی یکی از بهترین روش هایی است که میتوانید در کمترین زمان بهترین نتیجه را کسب کنید.اگر تصمیم گرفته اید که مزوتراپی را برای درمان خود انتخاب کنید ما در این مقاله به شما اطلاعاتی در باره هزینه مزوتراپی مو و تعدادجلسات به شما خواهیم داد.

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی به روشی گفته می شود که در آن انواع آنزیم ها ،ویتامین ها،عصاره های گیاهی و هورمون ها به کف سر تزریق می شوند این روش اولین بار توسط پزشکی فرانسوی در سال 1952 برای تسکین درد استفاده شد ولی در سال های اخیر از این روش برای تقویت پوست و مو(تقویت مو،درمان ریزش مو و آلوپسی) استفاده می شود.

نتایج مزوتراپی چگونه است؟

مزوتراپی موجب تقویت مو خواهد شد و اگر ریزش موی خود را درمان کرده اید مزوتراپی در رویش مجدد موهای از دست رفته شما موثر خواهد بود.اگر شما موهای سالم و بدون مشکلی هم دارید می توانید با چند جلسه مزوتراپی موهای خود را تقویت کنید.شما می توانید به صورت دوره ای از مزوتراپی استفاده کنید تا از بروز مشکلاتی که ممکن است اتفاق بیوفتد جلوگیری کنید.

تعداد جلسات مزوتراپی مو

مزوتراپی به چه صورت انجام می گیرد؟

قبل از تزریق ممکن است برای شما در ناحیه مورد نظر داروی بی حسی تزریق شود سپس به وسیله ی یک سوزن کوتاه که برای تزریق های متوالی به یک قطعه مکانیکی متصل شده است تزریق انجام می گیرد.تزریقات در عمق های مختلف از 1 تا 4 میلیمتر به پوست انجام می گیرد با هر  تزریق فقط یک قطره از محلول به پوست شما نفوذ خواهد کرد.

مراقبت های بعد از مزوتراپی

بعد  از انجام مزوتراپی ممکن است پزشک برای شما برخی مکمل ها،شامپو،ماسک و تونیک و…. تجویز کند تا نتیجه بهتری از مزوتراپی بگیرید.

هزینه مزوتراپی مو چقدر است؟

شاید این سوال در ذهن شما به وجود آمده باشد که با توجه تکرار جلسات مزوتراپی قیمت چگونه محاسبه خواهد شد.هزینه مزوتراپی مو بر اساس مهارت و  تخصص پزشک،گستردگی ناحیه ریزش موی سر همچنین با توجه به مواد مصرفی محلول های درمان و شرکت تولید کننده آن در هر کلینیک متفاوت است.معمولا قیمت محلول های چینی و کره ای به نسبت محلول های اروپایی ارزان تر هستند.

اگر برای تقویت موی خود از مزوتراپی استفاده میکنید نیاز به تعدادجلسات کمتری نسبت به زمانی که به دلیل بیماری دچار ریزش مو می شوید دارید در نتیجه هزینه کمتری هم پرداخت خواهید کرد.به طور کلی تعداد جلسات مزوتراپی برای بیشتر افراد 7 تا15 جلسه است. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر درباره تفاوت مزوتراپی و پی آر پی مو به مقاله مربوطه مراجعه نمایید.

هزینه هر جلسه مزوتراپی مو

تعداد جلسات تزریق تاثیر زیادی در هزینه کلی مزوتراپی مو دارد. اگر برای تقویت مو مزوتراپی انجام دهید قطعا تعداد جلسات کمتری نسبت به زمانی که دچار بیماری و ریزش مو هستید خواهید داشت.

هرچقدر علائم بهبود زودتر ظاهر شوند باعث می‌شود پزشک تعداد جلسات بعدی شما را کمتر کند. به طور کلی برای اکثر افراد بین ۷ تا ۱۵ جلسه مزوتراپی موثر است.

هزینه ۱۰ جلسه مزوتراپی مو چقدر است؟

هزینه ۱۰ جلسه مزوتراپی مو را نمی توان به طور دقیق بیان کرد زیرا تعداد جلسات مزوتراپی مو در افراد مختلف متفاوت می باشد و ممکن است یک فرد به تعداد جلسات کمتر و بیشتر ی نیاز داشته باشد.

عوامل تعیین کننده قیمت مزوتراپی مو :

به طور کلی عواملی مانند مارک کوکتل مزوتراپی ، میزان مهارت پزشک و کلینیک ، تعداد جلسات درمان و وسعت ناحیه تزریق مزوتراپی می باشد..

 • مارک کوکتل مزوتراپی : یکی از عوامل موثر بر قیمت مزوتراپی مو مارک کوکتل مزوتراپی یا همان داروی تزریقی می باشد. هرچقدر که از برندهای باکیفیت و معتبری برای تزریق استفاده کنید هزینه هر جلسه مزوتراپی مو افزایش می یابد.
 • تعداد جلسات درمان : تعداد جلسات درمانی که با توجه به اهداف و نیازهای پوستی شما و همچنین وضعیت پوست طبق نظر پزشک تعیین می گردد و بر قیمت مزوتراپی مو موثر است و طبیعی است که هر چقدر تعداد جلسات بیشتر باشد هزینه بیشتر می شود.
 • وسعت ناحیه تزریق مزوتراپی : بدیهی است که هرچقدر وسعت ناحیه تزریق بیشتر باشد هزینه مزوتراپی مو نیز افزایش می یابد.

فواید مزوتراپی مو کدام اند

فواید مزوتراپی مو :

 1. جلوگیری از ریزش مو
 2. رویش مجدد مو
 3. جلوگیری از سفید شدن مواه و تقویت رنگدانه ها
 4. افزایش تراکم و ضخامت تارهای مو
 5. تغذیه و تنظیم هورمون های جنسی در ناحیه پوست سر
 6. جلوگیری از التهاب ، خارش و خشکی پوست ناحیه سر

محتویات محلول مزوتراپی چیست ؟

محلولی که با مزوتراپی به پوست تزریق می شود ترکیب ثابتی ندارد و بسته به دلیل انجام، ترکیبی از فاکتور ها و مواد موثره است؛ مانند:

 1. فاکتور های رشدی مانند فاکتور رشد اپیدرمال، فاکتور رشد پایه فیبروبلاست و یا فاکتور رشد انسولین
 2. پپتید های پروتئینی و پپتید های مس
 3. رتینول، آسکوربیک اسید، گلوتاتیون و آنتی اکسیدانت های قدرتمند که مستقیما محرک عوامل بازسازی کلاژن و کاهش دهنده رنگدانه ها هستند.
 4. هیالورونیک اسید به منظور جوان سازی و تجدید بافت پوست
 5. ترکیبات روشن کننده و درخشان کننده برای کاهش رنگدانه های پوستی
 6. آنتی بیوتیک ها برای رفع التهاب
 7. هورمون هایی مانند کلسی تونین و تیروکسین
 8. ویتامین ها و مواد معدنی
 9. عصاره های گیاهی

مزوتراپی مو چند جلسه است

مزوتراپی مو به چه صورت انجام می‌شود؟

ابتدا باید با پزشک مشورت کنید و انتظارات خود را بیان کنید. ممکن است مجبور باشید از مصرف آسپرین (بوفرین) و سایر داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی  به مدت یک هفته قبل از عمل خودداری کنید. این تسکین دهنده های درد می توانند خطر خونریزی و کبودی در طی مزوتراپی را افزایش دهند.

هنگام تزریق ممکن است داروی بی حسی روی ناحیه تزریق استفاده شود. با استفاده از یک سوزن کوتاه مخصوص که به یک قطعه مکانیکی برای تزریق‌های متوالی متصل است، تزریق مواد مزوتراپی انجام می‌شود.

تزریقات را می توان در عمق های مختلف از ۱ تا ۴ میلی متر به داخل پوست انجام داد. پزشک ممکن است سوزن را به صورت زاویه دار درون پوست شما قرار دهد. با هر تزریق  فقط یک قطره کوچک از محلول به پوست شما نفوذ پیدا می‌کند.

برای گرفتن بهترین نتیجه، احتمالاً به چندین جلسه مزوتراپی نیاز خواهید داشت. حدودا باید بین ۳ تا ۱۵ بار به پزشک مراجعه کنید. در ابتدا ، هر ۷ تا ۱۰ روز تزریق انجام می‌شود. اگر بهبودی حاصل شد، درمان‌ها به ماهی یکبار کاهش پیدا می‌کنند.

سوالات متداول

هر جلسه مزوتراپی مو چقدر طول می کشد؟

مدت زمان جلسات مزوتراپی مو ممکن است متفاوت باشد چراکه به اندازه ناحیه تحت درمان بستگی دارد. اما معمولا هر جلسه مزوتراپی مو بدون احتساب زمان بی حسی، بین ۲۵ تا ۴۰ دقیقه طول می کشد.

کوکتل مزوتراپی مو از چه موادی ساخته شده اند؟

کوکتل‌های مزوتراپی معمولا مواد ثابتی ندارند، در هر برند ممکن است مواد تشکیل دهنده با دیگری متفاوت باشد. اما اغلب برندهای مزوتراپی از کلاژن، هیالورونیک اسید، ویتامین، مواد معدنی و … تشکیل شده اند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


رزرو وقت آنلاین


 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

ارتباط با ما


logo-samandehi
Call Now Buttonتماس با ما