کلینیک زیبایی مهراز

تزریق ژل و فیلر به خط اخم ؛ مزایا ، هزینه و ماندگاری

تزریق ژل و فیلر خط اخم
5/5 - (4 امتیاز)

تزریق ژل و فیلر به خط اخم ، یکی از موارد مهم و اساسی که در حال حاضربسیار مورد توجه قرار می گیرد، توجه و اهمیت به ظاهر در دنیای امروز می باشد. لب ها از فاکتورهای مهم در زیبایی صورت محسوب می شود. اغلب  در دنیای امروز، بیشتر خانم ‌ها تلاش بر داشتن لب‌های درشت و برجسته دارند.

خطوط اخم در چهره افراد میانسال منجر به آن شده تا همیشه به کوچکترهای فامیل توصیه نمایند در طول روز خیلی اخم نمایند، اما واقعیت این است با افزایش سن در چهره که این خطوط هر فردی مشاهده خواهد شد. همانطو رکه می دانید پوست انسان خاصیت ارتجاعی دارد که با افزایش سن خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد، نازک تر می شود و در آن کشیدگی و افتادگی اتفاق می افتد. خط اخم چهره را همیشه عصبانی و غمگین نمایش خواهد داد.

چنانچه که می خواهید دوباره چهره دلپذیر گذشته خود را به دست آورید، ما را تا پایان این متن همراهی نموده که با بهترین درمان این مشکل یعنی تزریق ژل اخم، نکاتی که قبل و بعد از تزریق باید در نظر داشته باشید و هر آن چه که در خصوص آن نیاز است بدانید، آشنایی لازم را به دست آورید.

شما می توانید برای انجام هرگونه تزریق ژل خط اخم ، بوتاکس ، تزریق ژل لب روسی و سایر موارد زیبایی به کلینیک مهراز مراجعه نمایید و با شماره ۰۲۱۴۴۵۰۰۸۱۱ تماس حاصل نمایید و وقت خود را رزرو کنید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند نمایش

خط اخم چیست ؟

تزریق ژل و فیلر به خط اخم ، اغلب مردم خط اخم را با خطوط بالای ابرو و روی پیشانی یکی می دانند  اما  خطوط عمودی که میان  دو ابرو به وجود می آید ، خط اخم می باشد. این خطوط در هر سنی دیده شده  گاها نیز امکان دارد اوایل دهه سوم زندگی خود با این خطوط رو به رو شوید.

خط ابرو با جمع شدن بافت بین ابروها به شکل چین مشاهده می شود. مهمترین عامل بروز خطوط رو صورت عملکرد مکرر عضلات زیرین مرتبط با حالت چهره می باشد. جهت  پیشگیری از ایجاد  زود هنگام این خطوط راه هایی وجود دارد که در ادامه در اختیارر شما ققرار داده می شود.

روش های پیشگیری از بروز خط اخم

گفتن این نکته در ابتدا لازم است  ، به طور کلی خط اخم یک واقعیتی غیر قابل انکار می باشد که همه ی انسان ها روزی با آن رو به رو می شوند. با این اوصاف بکارگیری  راه هایی  کمک می کند در سنین پایین میزبان این مهمان ناخوانده نباشید. این راه حل ها به به این صورت می باشد که :

چنانچه  که از خطوط ایجاد شده در بین ابروهای خود ناراحت هستید ، بخش بعدی را به صورت کامل مطالعه نموده تا  با روش های درمان آن آشنایی داشته باشید.

روش های درمان خط اخم :

دلایل عاطفی، اجتماعی و فیزیکی بسیاری از مواردی بوده که افراد را با  درمان خط اخم رو به رو می کند. بعضی از  این دلایل عبارت اند از:

۴ روش پزشکی جهت درمان خطوط اخم وجود دارد. در ادامه هر یک از روش ها را به صورت کامل توضیح می دهیم.

درمان خط اخم با آر اف فرکشنال :

لیرز RF فرکشنال  یکی از راه های درمان خطوط اخم می باشد. در این روش درمان از اشعه های لیرز جهت نفوذ و وارد کردن آسیب جزئی به پوست کاربرد دارد . این عمل موجب  کلاژن سازی بیشتر پوست خواهد شد که در آخر پوست به شکل خودکار ترمیم و بازسازی  خواهد شد و خطوط اخم رفع می شود . استفاده از  سم باکتری بوتولنیوم ماهیچه های صورت به شکل موقت فلج می کند. به دلایل زیر این روش محبوبیت بالایی خواهد داشت :

رفع خطوط ابرو به کمک لیفت نخ :

لیفت صورت با نخ در رفع خطوط ابرو موثر می باشد. این روش کم عارضه و بی ضرر بوده و در آن نخ های قابل جذب زیر پوست قرار داده می شود که باعث شده تا  خطوط ابرو و چین و چروک رفع شوند.

درمان خط اخم با تزریق ژل :

تزریق ژل و فیلر به خط اخم ، بهترین راه جهت از بین بردن خطوط عمیق ابرو و صورت تزریق ژل  می باشد. در این روش از فیلری با ساختار مشابه ژل استفاده شده که باعث شده تا  افزایش حجم زیر پوست خواهد دیده شود. حجم از دست رفته و خلا ای که به وجود آمده  در زیر پوست با این روش تصحیح خواهد شد.

هزینه تزریق ژل از بوتاکس بیشتر می باشد اما ماندگاری و تاثیر و سرعت آن از بوتاکس بیشتر می باشد.  بنابراین متخصصان جهت از بین بردن خطوط عمیق، تزریق ژل را پیشنهاد می دهند.

کاندیدای مناسب تزریق ژل اخم چه کسانی هستند ؟

تزریق ژل و فیلر به خط اخم ، کسانی که نشانه های پیری در پوست  آن ها مشاهده می شود گزینه خوبی برای تزریق ژل طیف وسیعی می باشند. به طور کلی تزریق ژل به افراد زیر توصیه می گردد:

بهترین روش جهت تعیین این که تزریق ژل برای شما مناسبتر است یا تزریق بوتاکس، مشورت با متخصصان خواهد بود.

مراحل تزریق ژل اخم:

نکانی که قبل از تزریق ژل اخم باید رعایت کرد :

قبل از تزریق ژل و فیلر به خط اخم توصیه می شود موارد ذیل را اجرا کنید :

چه نکاتی را بعد از تزریق ژل باید رعایت کرد :

پس از تزریق ژل اخم جهت این که نتیجه بهتر نتیجه دهد، نکات زیر را رعایت کنید.

موارد منع تزریق ژل اخم :

تزریق ژل روشی کاملاً بی خطر و علمی است، ولی استفاده از آن برای افراد خاصی توصیه نمی شود. در صورتی که شما در یکی از گروه های زیر قرار می گیرید تا زمان درمان کامل و رفع مشکل خود از تزریق ژل خودداری کنید.

عوارض و خطرات احتمالی تزریق ژل اخم

با وجود این که تزریق ژل روشی کاملاً علمی و مورد تایید وزارت بهداشت است، ولی ممکن است که با عوارضی همراه باشد. این عوارض و خطرات تزریق به شرح زیر هستند:

هزینه تزریق ژل خط اخم :

هزینه تزریق ژل خط اخم در افراد مختلف متفاوت بوده و به موارد ی همچون نوع و برند ژل تزریقی، مهارت و حق الزحمه پزشک، ناحیه درمان، میزان ژل مصرفی و تزریق شده، تعداد سرنگ های مصرف شده  بستگی خواهد داشت.

اهمیت انتخاب متخصص برای تزریق ژل اخم :

تزریق ژل و فیلر به خط اخم ، تزریق ژل در  کلینیک های زیبایی و سالن های آرایشی صورت می گیرد . این در صورتی  بوده که  این کار بسیار سخت بوده و به تخصص بالایی احتیاج خواهد داشت . با توجه به اینکه محتویات ژل با سوزن به زیر پوست تزریق می گردد می بایست  محیط کار به طور کامل  استریل و بهداشتی شود که عفونتی بعد از تزریق دیده نشود.

ضمن اینکه در صورتی که تزریق عمیق صورت گیرد، خط های اخم رفع نمی شود  یا در صورتی که تزریق در عمق کمی نسبت به پوست انجام شود ، ممکن است ژل و محتویات آن از منافذ پوست بیرون زده شود. اگر که خطوط اخم عمیق و زیاد شود جهت رفع کردن آن لازم است تا  نقاط بیشتر و زوایای مختلفی را امتحان نمایید. با این اوصاف در صورتی که  از نقاط زیادی تزریق صورت می گیرد ، تورم و قرمزی دیده می شود .

این مورد را نیز در نظر بگیرید که رفع شدن چین و چروک با مقاومت پوست همراه خواهد بود. لذا می بایست به شکل تدریجی سعی در رفع کردن آن ها نمایید. از این حیث پروسه درمان خطوط اخم حداقل نیاز به سه جلسه تزریق داشته تا  تاثیر مطلوب آن را بتوان مشاهده نمود.

خط اخم ناحیه حساسی در صورت می باشد. اگر  تزریق ژل اخم  توسط فرد غیر متخصص صورت گیرد ، عوارض بسیار و در مواردی نیز  غیر قابل جبرانی در انتظار شما می باشد. لذا در انتخاب پزشک و کلینیک دقت زیادی نمایید .

بهترین برندهای تزریق ژل موجود در ایران

تزریق ژل و فیلر به خط اخم ، این روزها با وجود محصولات مختلف از برندهای متنوع شناخت برندهای معتبر کمک بزرگی در انجام این عمل زیبایی به شما خواهد کرد. توصیه می شود برای دستیابی بهتر به نتیجه دلخواه خود با متخصصین مهراز کلینیک مشاوره نمایید. این مجموعه با بکارگیری مواد مناسب و با کیفیت شما را به نتیاج دلخواه خود می رساند.

رستیلن یکی از انواع برندهای معتبر تزریق ژل در دنیا :

رستیلن به عنوان یکی از پرطرفدارترین فیلرها محسوب می شود. این ژل اولین بار در انگلستان در سال ۱۹۹۶ استفاده شد، ولی در حال حاضر در بسیاری از مراکز زیبایی در سراسر دنیا از ژل‌های این برند استفاده می شود.

از ویژگی های این ژل تجزیه ‌ناپذیر و شفاف بر پایه هیالورونیک اسید می باشد که با بافت‌های بدن سازگاری بالایی دارد. هیالورونیک اسید موجود در این ژل بعد از تزریق آن جذب پوست شده و این آب موجود در اسید بوده که به پوست شما حجم لازم را می بخشد. ولی موضوع این است که این آخر ماجرا نخواهد بود ؛ هیالورونیک اسید به مرور زمان آب بیشتری جذب  می کند و در نهایت حجم بیشتری به پوست شما می بخشد.

وجود لیدوکائین در ترکیبات رستیلن‌های حال حاضر یکی از ویژگی‌های جالبی که در در بازار وجود دارد . این ماده کمک می‌کند که درد و ناراحتی شما در طول درمان تا حد زیادی کمتر شود.

ژوویدرم؛ اکسیر جوانسازی فرانسوی :

تزریق ژل و فیلر به خط اخم ، یکی از انواع برندهای تزریق ژل ژوویدرم  می باشد که در دسته محصولات کمپانی Allergan در کشور فرانسه شناخته می شود. در بازار محصولات مختلفی از این برند دیده می شود که همگی آن‌ها جهت جوانسازی پوست تولید می شود. ژل ‌های این برند همگی بر پایه هیالورونیک اسید بوده که ساختار این ژل شباهت زیادی به کلاژن طبیعی بدن خواهد داشت.

در طول زمان این ژل تجزیه می‌ گردد، ولی وقتی تجزیه شد، دیگر هیچ آثاری از آن روی پوست دیده نمی شود. در رابطه با ماندگاری این ژل‌ها نیز لازم است بدانید که برای بدن هر فرد متفاوت خواهد بود ولی اغلب میانگینی بین یک سال دارد.

ژل نورامیس :

پوست برای این که حالتی جوان و زیبا داشته باشد به اسید هیالورونیک و کلاژن نیاز دارد. این دو مواد با مرطوب نگه داشتن و افزایش قابلیت ارتجاعی پوست، سلامتی و شادابی را به ارمغان می آورند.

ژل نورامیس نوعی فیلر پوستی محسوب می شود که بر پایه اسید هیالورونیک می باشد و برای افزایش حجم، فرم دهی و همچنین جوانسازی پوست بر روی نواحی مختلف بدن به ویژه صورت بسیار مناسب و کاربردی می باشد . این ژل وقتی بر روی پوست تزریق می گردد با بالا بردن قدرت ارتجاعی، پوست را به حالت اولیه بر می گردد.برای دیدن نتیجه می توانید در همان جلسه اول مشاهده نمایید.

این ژل که محصول مجموعه مدیتوکس کره جنوبی می باشد، دارای سم نورانوکس از نوع بوتولینوم A است. همچنین ترکیبات موثره و نوع پیوندهای متقاطع به کار رفته، ژل را به محصولی منحصر به فرد و محبوب تبدیل نموده است. در حال حاضر نورامیس 5دارای 5 نوع ژل مختلف بوده که از نظر پزشکان و متخصصان پوست  محصولی بی نظیر و کاربردی می باشد.

سوالات متداول :

برای درمان و برطرف کردن خطوط اخم تزریق بوتاکس مناسب تر است یا تزریق ژل اخم ؟

با توجه به معاینه پزشک انتخاب روش درمان صورت می گیرد. با این اوصاف در صورتی که خطوط ابرو شما عمیق می باشد، تزریق ژل روش مناسب تر و موثرتر می باشد.

چنانچه پس از تزریق ژل اخم پشیمان شوید، چه کار باید کرد ؟

این نکته را در ابتدا به خاطر داشته باشید که تزریق ژل اثر دائمی نخواهد داشت و بعد از گذشت ۶ ماه تا ۱ سال اثر آن از بین می رود . با این حال در صورتی که  از تزریق ژل پشیمان شدید، در محل خطوط ابرو می بایست آمپول هیالورونیداز را تزریق نمایید. هیالورونیداز آنزیم از بین برنده اسید هیالورنیک می باشد.

آیا امکان نگهداری و استفاده مجدد از باقیمانده ژل وجود دارد؟

توصیه می شود هر گز برای دفعات بعد از باقیمانده ژل استفاده نکنید ، زیرا احتمال ایجاد آلودگی و عفونت وجود دارد.

آیا تزریق ژل اخم با درد همراه است؟

سوزن استفاده شده جهت تزریق ژل بسیار نازک و ریز خواهد بود. لذا زمان  تزریق درد چندانی را متوجه نمی شوید . از این حیث جهت تزریق ژل از داروی بی هوشی استفاده نمی شود. امروزه بیشتر ژل های تزریقی دارای لیدوکائین (ماده بی حسی موضعی) می باشند که میزان درد را به حداقل  خواهند رساند. ضمنا  متخصصان جهت کاهش میزان درد از کرم های بی حسی موضعی در زمان تزریق استفاده می کنند.

در نهایت می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و قیمت ژل ها با متخصصین کلینیک مهراز ارتباط برقرار نمایید.

خروج از نسخه موبایل