تلفن کلینیک زیبایی مهراز 02144500811-12
آدرس کلینیک زیبایی مهراز تهرانسر، میدان کمال الملک ، ساختمان کمال الملک واحد 3

تزریق مزوژل در جوانسازی پوست

تزریق مزوژل جالپرو +کاربرد تزریق مزوژل در جوانسازی پوست


تاریخ انتشار : 24 بهمن 1401     

5/5 - (5 امتیاز)

کاربرد تزریق مزوژل در جوانسازی پوست ، مزوژل  به عنوان یک روش کاربردی و  قدرتمند و جدید در جهت جوانسازی پوست و برخی از اجزای صورت به شمار می رود . استفاده از مزوژل در جوانسازی با روش مزوتراپی همراه خواهد بود. به طور کلی استفاده از این  روش تلفیقی از ویژگی ‌های مثبت تزریق ژل و استفاده از کوکتل ‌های مغذی برای پوست صورت می باشد. شما می توانید تزریق مزوژل را در کلینیک مهراز انجام دهید برای مشاوره و تعیین وقت می توانید با شماره ۰۲۱۴۴۵۰۰۸۱۱ تماس بگیرید.

مزوژل از  مواد مغذی، ویتامین ‌ها، اسیدهیالورونیک و… برخوردار است که همچون  ژل‌ های پرکننده به ناحیه ‌ی مدنظر تزریق می گردد البته در این رابطه تفاوتی دارد که به این صورت می باشد ، که خاصیت حجم دهی و فرم دهی ندارد و تنها می توانید با روش مزوتراپی نتایج جوانسازی پوست و لیفتینگ را تجربه کنید.

مواد تشکیل ‌دهنده‌ی مزوژل به گونه ای بوده که در کسب نتیجه نهایی  تأثیر بسزایی به همراه دارد. یکی از ترکیبات اصلی مزوژل ها هیالورونیک اسید بوده که به شکل طبیعی نیز در پوست وجود دارد.

نقش این ماده در بدن نگهداری آب حفظ طراوت و زیبایی پوست می باشد؛ ولیکن با مرور زمان و با افزایش سن، اسیدهیالورونیک موجود در پوست کاهش خواهد یافت و  تزریق مستقیم مزوژل به بافت پوست این مشکل را رفع خواهد کرد. به طور کلی می توان گفت تزریق مزوژل می تواند یکی از راه های جوانسازی و تحریک کلاژن سازی پوست بدون عوارض شد.

کاربرد مزوژل چیست؟

 • از بین بردن چین و چروک صورت و گونه ‌ها و اطراف دهان و چین و چروک ‌های موجود در اطراف چشم‌ ها (قسمت بیرونی چشم‌ها)
 • رفع خستگی و بی روحی و کدورت پوست
 • بهبود یافتن خاصیت کشسانی و ارتجاعی پوست
 • افزایش شادابی و درخشندگی پوست
 • از بین بردن لکه ‌های تیره‌ ی پوست
 • درمان جای جوش
 • کاهش تیرگی دور چشم
 • تغذیه و آبرسانی پوست
 • تورم و پف زیر چشم از بین می برد
 • پوست را احیاء و سفت می کند
 • جوانسازی با مزوژل برای بیشتر بیماران و انواع پوست مناسب خواهد بود.

شما می توانید برای اطلاع از اینکه پروفایلو بهتر است یا هایفو به مقاله مربوطه مراجعه نمایید.

فیلم زیر تزریق مزوژل جالپرو در کلینیک مهراز را نشان می دهد

 

نحوه تزریق مزوژل چگونه است؟

کاربرد تزریق مزوژل در جوانسازی پوست ، بعد از اینکه پزشک طرح ریزی یک برنامه درمانی یا جوانسازی با استفاده از مزوژل راارائه نمود می بایست تزریق مزوژل در چند جلسه به شکل مرتب صورت گیرد. نحوه استفاده از روش مزوژل بسیار شبیه به تزریق ژل به نواحی مختلف صورت می‌باشد. پزشک بعد از آماده‌سازی سرنگ مخصوص، ترکیب ویال مزو و هیالورونیک اسید موجود در بسته بندی مزو ژل را به آرامی به اندازه نیاز در ناحیه هدف تزریق خواهد کرد.

همه ی مواد و عناصر استفاده شده  در مزوژل منجر به ایجاد و ساخت کلاژن می شود و همچنین باعث شده تا عمل خون ‌رسانی به بافت ‌ها و اندام ‌ها افزایش پیدا کند. از ویتامین‌ها و مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان ‌ها در مزوژل جهت تقویت و ترمیم پوست بهره برداری می گردد. روش تزریق مزوژل مانند روش مزوتراپی می باشد که یک دستگاه مزوگان در آن برای تزریق کوکتل مزوژل به پوست استفاده می ‌شود.

مراقبت ‌های لازم  پس از تزریق مزوژل

از قرار گرفتن در معرض آفتاب و نیز سونا در هفته اول بعد از تزریق جلوگیری نمایید و استفاده از کرم‌های ضد آفتاب با SPF30 یا بیشتر را حتما قبل از خارج شدن از منزل استفاده کنید.

ضمن اینکه تا دو هفته بعد از درمان از درمان‌ های پوستی و زیبایی در سالن ‌های زیبایی خودداری نمایید. می ‌توانید پس از گذشت  دو هفته با مراجعه مجدد به پزشک و اجازه از طرف وی، مراقبت‌ های پوستی خود را مجددا شروع کنید.

از مصرف داروهای همچون ناپروکسن، ایبوپروفن و آسپیرین که رقیق‌کننده خون هستند پرهیز کنید و در صورت لزوم می بایست یک هفته قبل از درمان با پزشک مشورت نمایید.

مراقبت های پس از تزریق مزوژل جالپرو

افرادی که نباید مزوژل تزریق کنند کدام اند؟

کاربرد تزریق مزوژل در جوانسازی پوست ، اگر چه این روش از سلامت بالای برخوردار بوده ولی  گاها افراد کاندیدای مناسب درمان با مزوژل نخواهند بود. لذا می بایست قبل از اینکه اقداماتی در اینخصوص داشته باشید با پزشک پوست و مو  در خصوص پرونده پزشکی و وضعیت جسمانی خود مشورت لازم را داشته باشد.

 • افرادی که دارای سیستم ایمنی ضعیفی می باشند همچون افراد دیابتی  ، سرطان، لوپوس و…
 • خانم‌ هایی که در دوران بارداری و یا شیردهی می باشند.
 • افرادی که دارو های خاصی مصرف می نمایند.
 • افرادی که دارای پوست شل و افتاده‌ ای می باشند. البته برای دست یابی به نتیجه مورد نظر در این شرایط لازم است از تزریق ژل و یا لیفت صورت نیز استفاده شود.

نتایج و ماندگاری تزریق مزوژل :

نتیجه ‌ی حاصل از تزریق مزوژل اغلب در  مدت زمان کوتاهی مشخص خواهد بود ولی  نتیجه ‌ی کامل بعد از 48 ساعت مشاهده می شود. نتیجه‌ ی تزریق مزوژل اغلب بین 6 تا 9 ماه باقی خواهد ماند و به مرور  از بین خواهد رفت.

برای اینکه این نتایج مزوژل در مدت زمان طولانی‌ تری باقی بمانند و پوست، جوان ‌تر و شاداب ‌تر  دیده شود ، درمان با مزوژل می بایست تکرار گردد. یک برنامه ‌ی درمان با مزوژل دارای سه جلسه با فواصل 2 تا 4 هفته خواهد بود.

عوارض جانبی تزریق مزوژل

عوارض جانبی تزریق مزوژل :

عوارض بعد از تزریق مزوژل عبارتند از:

کبودی: اگر چه خفیف می باشد و اغلب بعد  از 2 یا 3 روز از بین خواهد رفت. در موارد بسیار نادر کبودی دراز مدت در محل تزریق مزوژل نیز قابل مشاهده خواهد بود.

تورم در محل تزریق مزوژل: این عارضه نیز خفیف می باشد و با گذراندن از 3-2 روز از بین خواهد رفت.

واکنش ‌های آلرژیک همچون قرمزی پوست: در مواردی پوست به دلیل ماساژ شدید، در محل تزریق با قرمزی و حساسیت موجه خواهد شد. این واکنش ‌های آلرژیک در صورتی که شدت زیادی نداشته باشد طی 3-2 روز رفع خواهد شد.

بی‌ حسی در محل تزریق مزوژل: فیلرهایی همچون مزوژل اغلب دارای ماده بی‌ حس ‌کننده موضعی خواهند بود که همین موضوع باعث احساس بی‌حسی در محل تزریق خواهد شد. این احساس اغلب پس از گذشت 3-2 ساعت از بین خواهد رفت.

خواص مزوژل صورت چیست

خواص مروژل صورت چیست؟

کاربرد تزریق مزوژل در جوانسازی پوست ، مهم ترین مزایای مزوژل صورت آغاز دوباره ی کلاژن سازی پوست می باشد. وجود اسید هیالورونیک منجر به آن شده تا پوست همچون گذشته ی خود ظاهری جوان کسب کند.

افزایش شادابی پوست از بین رفتن تیرگی های پوست و لکه ها، درمان جای جوش و زخم و سفت شدن پوست می توانداز مزایای مزوژل دانست. بعد از تزریق صورت شما مجددا احیا خواهد شد و چوانی خود را به دست می آورد. بنابراین پوست دوباره جوان شده و روند خون رسانی در بافت های پوست افزایش می یابد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


رزرو وقت آنلاین


 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

ارتباط با ما


logo-samandehi
Call Now Buttonتماس با ما