کلینیک زیبایی مهراز

پی آر پی صورت ، هزینه ، عوارض و ماندگاری

هزینه پی آر پی صورت
Rate this post

پی آر پی صورت یکی از پرمخاطب ترین خدمات پزشکی در سطح دنیا خدمات زیبایی به شمار می رود. روش جوانسازی پوست با PRP به خاطر به کارگیری خون خود بیمار برای درمان وی، دارای پذیرش بیشتری نسبت به روش‌های مشابه می‌ باشد.

روش PRP  که پلاسمای غنی شده با پلاکت می باشد و به نام فیشیال خون آشام معرفی می گردد، در جهت درمان بافت نرم و زخم، توسط پزشکان و جراحان ارتوپدی صورت می گیرد ولی در  سال‌ های اخیر پژوهش‌ها و مطالعات پزشکی حاکی از آن بوده که درمان PRP جهت درمان چین و چروک‌ های ریز صورت، ریزش مو، جوانسازی پوست با prp و به حداقل رساندن منافذ باز مناسب خواهد بود. درمان PRP فرایند بهره مندی از پلاکت خون و فاکتورهای رشد موجود در آن بوده که به شکل  متمرکز شده جهت تحریک تولید کلاژن، درمان پوست و سایر فاکتورهای درمانی که به بهبود پوست است، صورت می گیرد.

در حال حاضر محبوبیت روش درمانی پلاسمای غنی شده با پلاکت در هر سنی ،در میان مردان و زنان بالغ خواهان دستیابی به نتایج زیبایی سریع می باشد، رو به افزایش است. بررسی‌ ها حاکی از آن دارد که بیشتر بیماران به دنبال روش ‌های طبیعی جهت درمان‌های زیبایی می باشند و درمان پلاسمای غنی با پلاکت، آنچه که می ‌خواهند را برای آن ها به ارمغان خواهد آورد.

در صورتی که صد دارید  بدون رفتن زیر تیغ جراحی به نتایج لیفت ‌صورت دست یابید امکان دارد شما نیز یک کاندیدای مناسب جهت درمان با پلاسمای غنی شده با پلاکت شوید. شما می توانید تمام خدمات مربوط به پی آر پی صورت را برای جوانسازی در کلینیک مهراز با بهترین و مجرب ترین دکترها انجام دهید برای تعیین وقت و مشاوره با شماره ۴۴۵۰۰۸۱۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند نمایش

پلاسما چیست؟ 

پی آر پی صورت ، قسمت مایع شفاف خون به نام پلاسما شناخته می شود که بعد از جدا کردن سایر اجزای سلولی از خون باقی خواهد ماند. پلاسما در بدن انسان عملکرد های زیادی دارد؛ از جمله مبارزه با بیماری ‌ها، بهبودی و آبرسانی تمام بدن. طی درمان PRP جهت کسب غلظت بالایی از پلاکت خون شما از پلاسما استفاده می گردد.

پلاکت چیست؟

پلاکت‌ ها سلول‌ های کوچکی در خون بوده که دارای تعداد زیادی فاکتور رشد می باشند و به بهبود بافت آسیب دیده یا پوست آسیب دیده کمک شایانی خواهد کرد. پلاکت ‌ها جهت لخته شدن خون ضرورت دارد.

کاندیداها :

درمان PRP مناسب بیمارانی که سبک زندگی فعالی داشته و قصد دارند تا پوستی سالم کسب کنند ، ایده‌آل خواهد بود. درمان PRP وقت زیادی از شما نخواهد گرفت و به راحتی در زمانی کوتاهی حدود یک ساعت صورت می گیرد. حتی برخی از بیماران می ‌توانند این درمان را در زمان استراحت ناهار خود انجام نمایند. در صورتی  که درمان‌ های تهاجمی، روزها و هفته‌ ها نیاز به زمان خواهند داشت. درمان PRP  کمک می‌کند بهترین ظاهر ممکن را تا بدون اتلاف وقت و آسیب ‌دیدگی داشته باشید. برای پی آر پی صورت به کلینیک مهراز مراجعه نمایید.

کدام نواحی را می‌توان با استفاده از روش PRP تحت درمان قرار داد؟

کاربرد پی آر پی صورت :

درمان های پی آر پی می توانند اقدامات زیر را انجام دهند:

مشاوره شخصی :

شما این فرصت را در اولین جلسه ملاقات با پزشک خواهید داشت تا سوالات خود را مطرح نموده و در رابطه با هرگونه نگرانی که درباره درمان صورت با PRP دارید را اعلتم نمایید. پزشک پاسخ تمام سوالات را خواهد داد و مراحل مختلف مربوط به درمان فیشیال خون آشام را توضیح می دهد . پزشک ضمن توضیح  روش PRP، بررسی لازم را برای پوست صورت خواهد داد و  در رابطه سابقه سلامتی شما سوالاتی خواهد کرد.

این اطلاعات کمک می‌کند تا پزشک تشخیص دهد که آیا روش PRP برای شما یک گزینه درمانی ایمن و سالم خواهد بود یا نه . امکان دارد برخی از بیماران به علت مشکلات پزشکی قبلی، از جمله بیماری‌های مربوط به خون مثل هپاتیت C قادر به انجام درمان PRP نباشند.

درمان PRP چه تفاوتی با تزریق فیلر دارد؟

فیلرها به عنوان جایگزینی برای کاهش چین و چروک‌ ها، جبران حجم از دست رفته صورت و ایجاد کلاژن جدید است. فیلر در واقع یک پر کننده‌ قوی خواهد بود و افرادی که نیاز به نتایج فوری دارند، مناسب است. در حال حاضر جهت کسب و ارائه درمان موثر درمان PRP و فیلر مناسب خواهد بود.  روش PRP نسبت به پرکننده‌ها در ایجاد تأثیرات مثبت مربوط به بهبودی و بازسازی پوست، برتری دارد؛ چرا که از عوامل بیو اکتیو استفاده می شود که بر متابولیسم بدن تاثیر به سزایی خواهد داشت.

این درمان یک اثر آبشاری را ایجاد می نماید که به مرور  خود را نشان می ‌دهد و تقویت خواهد کرد. بنابراین تاثیرات آن بلافاصله مشاهده نخواهد شد؛ در واقع  با پیشرفت تدریجی ظاهر خواهد شد. این درمان تاثیری طبیعی و بسیار زیاد جهت پوست شما به همراه دارد.

مزایای درمان مؤثر PRP :

برای مشاهده نتایج به چند جلسه درمان PRP  احتیاج است؟

اغلب نتایج  در عرض یک ماه پس از درمان مشاهده شده و این نتایج بعد از عمل به پیشرفت خود ادامه می ‌دهند. همچنین درمان PRP  با فرایندهای طبیعی ترمیم بدن خود فرد تنظیم می شود، مدتی زمان می برد تا فرآیند جوان‌سازی تحریک شود و به تدریج سرعت پیدا کند. ضمن اینکه برخی موارد نادر مرتبط با مسائل جدی، تاثیرات این نوع از درمان در حدود ۳۰ روز مشاهده خواهد شد.

در صورتی که بیمار به نتایج قابل توجهی نیاز پیدا کند ، نتایج موثر بعد از یک جلسه درمانی ظاهر خواهد شد. در صورتی که  علائمی وجود داشته باشد که حاکی از آن باشد شما به حداکثر نتایج دست پیدا نکرده‌اید، بعد از جلسه اول، یک تا دو جلسه درمانی دیگر انجام می شود. شایان ذکر  است در صورت نیاز به انجام چند جلسه درمان، فاصله زمانی سه ماه بین جلسات درمانی رعایت گردد.

در صورتی که درمان موثر و حقیقی باشد، نتایج باتوجه  به مراقبت‌های پوستی، سبک زندگی و طبیعت پوست شما تا ۱۸ ماه باقی خواهند ماند. توصیه ارائه دهندگان درمان PRP  این است که بین ۱۸ تا ۳۶ ماه بعد از درمان، یک جلسه درمانی جهت حفظ نتایج انجام نمایید تا تغییری در نتایج رخ ندهد.

مراقبت و ملاحظات پیش از درمان :

در صورتی که در رابطه با سبک زندگی خود یا تغییرات دارویی در طول درمان هر گونه نگرانی دارید، لطفاً با کلینیک ما تماس برقرار نمایید. پزشکان به شما کمک می‌کنند تا به بهترین نتیجه درمانی ممکن دست پیدا کنید.

مراحل پی آر پی صورت :

درمان PRP یک روش بسیار ساده و بی‌خطر خواهد بود.

مرحله اول: کرم بی‌حسی :

در گام اول فیشیال خون آشام، درمانگر پوست شما را تمیز می کند و آرایش را از روی پوست شما پاک خواهد کرد. در این مرحله  یک کرم بی‌حسی را روی تمام سطح چهره شما می‌ زند. در طول مدتی که درمانگر مراحل لازم جهت گرفتن خون را انجام می ‌دهد، این کرم بی‌حسی حدود ۱۵ دقیقه روی سطح پوست باقی خواهد بود تا توسط آن جذب گردد.

مرحله ۲گرفتن خون :

دومین مرحله از این فرایند ضرورت بالایی دارد گرفتن خون است. لازم به ذکر است که در صورتی که سرنگ و گرفتن خون لذت بخش است، درمان فیشیال خون آشام به هیچ عنوان برای شما خوشایند نخواهد بود. مرحله گرفتن خون تنها چند ثانیه زمانمی برد و شما چیزی بیشتر از یک سوزش جزئی ناشی از فرو رفتن سوزن را احساس نخواهید کرد.

مقدار خونی که از بدن شما گرفته می‌شود، با توجه به  تعداد نواحی که در تحت درمان قرار دارد، متغیر خواهد بود.

مرحله ۳: سانتریفیوژ:

پس از اینکه مقدار خون لازم از بازوی شما گرفته شد، قرار دادن خون به دست آمده در دستگاه سانتریفیوژ مرحله بعدی خواهد بود. این مرحله بخش مهمی از درمان را شامل می شود که پلاسمای غنی شده با پلاکت (عامل کلیدی این فیشیال) را از گلبول ‌های قرمز و سفید خون جدا خواهد ساخت.

(پلاسمای غنی شده با پلاکت) بخشی از خون شما که از  عامل جوان سازی برخوردار است و بیش از ۳۰ سال در زمینه‌ های پزشکی جهت کمک به درمان آسیب ‌های پوستی برای قربانیان سوختگی و زخم آکنه کاربرد دارد . استفاده از آن تنها در یک دهه اخیر به عنوان یک درمان زیبایی جهت دستیابی به مزایای ضد پیری، آغاز می شود.

مرحله ۴استخراج PRP  :

پس از آن که خون در سانتریفیوژ چرخید (با سرعت ۳۰۰ دور در دقیقه) ماده درمانی شما آماده خواهد بود. درمانگران ابتدا پلاسما را از ویال جدا کرده و به سوزن تزریق منتقل می‌کنند.

مرحله ۵زمان تزریق :

تزریق شورع می گردد. اعتماد داشته باشید . ظاهر این درمان از آنچه که واقعاً وجود دارد ترسناک‌ تر خواهد بود. تزریق ‌ها تنها در سطح پوست و لایه بالایی آن انجام می گیرد با توجه به کرم بی‌ حسی، درد شما بسیار کم است. تمام چیزی که احساس خواهید کرد کمی احساس سوزش جزئی، بدون هر گونه درد جدی خواهد بود.

مرحله ۶تکرار :

این فرایند روی کل صورت و با تمرکز بر نواحی مورد نظر مجددا صورت می گیرد. عمل تزریق مکرر پلاسما، نوعی آسیب کنترل شده در پوست شما به وجود می آرد که منجر به جذب عمیق‌تر ماده پلاسما خواهد شد. وقتی که پلاسما به ناحیه دچار زخم برسد به لخته شدن خون در آن کمک خواهد کرد که این موضوع منجر به بازسازی پوست و تسریع تولید آلاستین و کلاژن خواهد شد.

مرحله ۷: اسید هیالورونیک :

اغلب بعد از اتمام تزریق، درمانگر شما جهت تسکین پوست از اسید هیالورونیک غنی از ویتامین استفاده خواهد کرد. در این مرحله می ‌توان از یخ نیز استفاده نمایید.

مرحله ۸: LED صورت :

قرار دادن صورت زیر نور LED یکی از مراحل نهایی و اختیاری درمان خواهد بود که به شروع روند بهبودی کمک خواهد کرد. دوره نقاهت بعد از درمان کوتاه می باشد و تنها مقداری کبودی وجود دارد. پوست شما می بایست طی یک یا دو روز به حالت عادی خود باز گردد.

مرحله ۹: اتمام کار :

تا چند هفته بعد از جذب کامل PRP، نتایج کامل قابل مشاهده نیست. لذا انتظار نداشته باشید که صبح روز بعد از درمان با پوست بی نقص از خواب بیدار شوید. تفاوت به وجود آمده ولی قطعاً تا یک ماه بعد از درمان، مشاهده می شود. پوست شما ظاهری شفاف ‌تر  به دست می آورد و خطوط ریز و حلقه ‌های تیره کاهش خواهد یافت و در کل چهره شما ظاهر درخشان ‌تر شاداب‌تر و جوان‌تری دارد. به عبارت دیگر شما به مرحله نهایی درمان دست خواهد یافت.

مراقبت‌های پس از درمان

ایمنی :

روش PRP  کاملاً بی‌خطر می باشد و هیچ گونه خطر واکنش آلرژیک یا واکنش به مواد تزریق شده را به همراه نخواهد داشت. تمام آنچه که به سادگی در این درمان رخ می دهد، تشویق پوست به ترمیم خود جهت دستیابی به  پوستی محکم‌تر و شاداب‌تر خواهد بود. اطمینان خاطر داشته باشید که احتمال داشتن ظاهر غیر طبیعی یا مصنوعی در حد صفر خواهد بود. امکان دارد بعد  از این درمان، پوست قرمز یا ملتهب و متورم گردد.

مدت زمانی که زمان می برد  تا بیمار PRP  به بهبودی یابد به میزان درمان و تغییرات شخصی بدن فرد بستگی خواهد داشت. به طور متوسط بهبودی بین ۳ تا ۴ روز طول می برد با این اوصاف گاهی ممکن است که بیمار بین یک یا دو روز بهبود پیدا کند یا بهبودی تا ۷ روز به تاخیر بیفتد.

عمل‌های ترکیبی :

به طور کلی  روش PRP  با میکرونیدلینگ ترکیب گردد. میکرونیدلینگ یک درمان کم تهاجم بوده که در آن از سوزن ‌های ریز پزشکی جهت ایجاد میکرو لیسیون (میکرو ضایعه) در سطح پوست استفاده گردد. میزان جذب پوست شما این میکرو لیسیون‌ها را به حداکثر خواهد رساند. معمولا از روش PRP  جهت تاثیر مستقیم و بیشتر بر پوست استفاده خواهد شد. درمان PRP  جهت بهبود سریع ‌تر میکرو لیسین ‌ها و کاهش التهاب کمک خواهد کرد. این دو درمان در کنار یکدیگر نتایج باورنکردنی ارائه خواهد کرد. پوست شما بسیار صاف‌ تر و نرم ‌تر خواهد بود. جهت دستیابی به بهترین نتایج درباره ترکیب این درمان‌ ها از پزشک خود سوال لازم را نمایید و به خوبی اطلاعات کسب نمایید.

نکات مهم قبل از درمان با پی آر پی صورت :

مراقبت های پس از درمان با پی آر پی صورت :

 عوارض جانبی پی آر پی صورت :

متداول‌ترین اثرات جانبی این روش درمانی کبودی، تورم، التهاب و قرمزی خواهد بود. این اثرات اغلب بلافاصله بعد از پروسه درمان ظاهر خواهد شد و طی 4 تا 6 روز از بین می رود. با توجه به اینکه پی آر پی از خون خود فرد گرفته می شود، احتمال عفونت یا آلودگی کاهش خواهد یافت. در موارد نادری عفونت و زخم نیز گزارش شده است.
در صورتی که سابقه تبخال ساده یا زخم‌های سرد در بیمار وجود داشته باشد، امکان دارد در اثر این درمان نیز دچار مشکلات مشابه گردید. در صورتی که چنین سوابقی داشتید پزشک خود را مطلع نمایید.

هزینه پی آر پی صورت :

عمل پی آر پی صورت هنوز از نظر بیشتر شرکت های بیمه یک روش درمانی تجربی به شمار می رود. در نتیجه این رویه ها به ندرت تحت پوشش بیمه قرار خواهد داشت. به طور کلی هزینه پی آر پی به شکل عوامل متعددی همچون میزان مهارت و تجربه پزشک، محل انجام عمل، میزان بروز بودن تجهیزات و مواد مصرفی کلینیک یا بیمارستان و … بستگی خواهد داشت.هزینه درمان PRP  با توجه به اهداف شما از درمان متغیر است. بهترین راه برای اطلاع از هزینه درمان PRP  گرفتن وقت مشاوره با پزشک است.

سؤالات متداول

صورت به چند جلسه درمان PRP احتیاج دارد؟

یک روش عالی برای دستیابی به پوست صاف و درخشان درمان PRP  برای صورت  مناسب تر خواهد بود. میزان جلسات درمانی مورد نیاز برای دستیابی به اهداف درمانی به نوع پوست شما و مشکلات فعلی شما بستگی دارد. پزشک پوست شما را در طول جلسه مشاوره معاینه خواهد کرد و  کمک می‌کند تا تعیین نمایید که به چند جلسه درمانی نیاز خواهید داشت. شما در طول مشاوره، اطلاعاتی در خصوص  سابقه پزشکی خود را در اختیار پزشک قرار خواهید داد.

نتایج تزریق PRP  به صورت تا چقدر باقی می‌ماند؟

تزریق PRP به صورت می‌تواند تا یک سال منجر به بهبود پوست شما گردد. می‌توان این بهبودی را با یک روتین مراقبت از پوست سالم حفظ نمود. پاکسازی صورت از خاک و چربی نیز اهمیت بالایی به همراه خواهد داشت. استفاده از مرطوب کننده با کیفیت، درست و اندازه تمیز کردن پوست مهم می باشد. توصیه می شود پوست خود را تمیز و هیدراته نگه دارید و در مقابل عوامل مضر به ویژه نور آفتاب از آن محافظت نمایید.

اشعه مضر UV عامل اصلی علائم اولیه پیری به شمار می رود. به صورت روزانه و حتی در روزهای ابری از کرم ضدآفتاب دارای SPF بالا استفاده نموده تا پوست خود را شاداب و جوان حفظ کنید . داشتن روتین پوستی با کیفیت  کمک می‌کند تا با زیبایی پیر شوید.

آیا می‌توان از پلاسمای غنی شده با پلاکت برای جوانسازی پوست استفاده کرد؟

بله؛ معمولا از تکنیک PRP  جهت جوان سازی پوست استفاده نمایید. روش PRP  در سراسر جهان به مردان و زنان کمک خواهد کرد تا پوستی سالم و درخشان داشته باشند. این درمان به صورت موثر منجر به کاهش چین و چروک‌ها شود و باعث لیفت پوست شود. در صورتی که به دنبال یک درمان طبیعی جهت تقویت پوست خود می باشید، برای شروع درمان PRP  با پزشک مشورت بگیرد.

آیا روش PRP  باعث سفت شدن پوست می‌شود؟

بله؛ درمان PRP  به سفت شدن و لیفت پوست کمک خواهد کرد. این نتایج به علت افزایش سطح کلاژن در صورت شما رخ می دهد. پوست شما با افزایش سطح کلاژن، یکدست می شود و درخشش سالمی کسب می کند. این نتایج، دراز مدت خواهند بود و به شما کمک خواهد کرد تا بهترین ظاهر را کسب نمایید.

آیا روش PRP  یک درمان دائمی است؟

خیر؛ با وجود آنکه نتایج درمان PRP به شکل دراز مدت باقی خواهد ماند ولی  دائمی نمی باشد. نتایج تزریق PRP  تا یک سال باقی مانده و بعد از آن به راحتی می‌توان جهت حفظ سلامت پوست بیماران، مجدداً آن را انجام نمایید. پزشک به کمک شما یک برنامه درمانی سالم طراحی نمایید که کمک به کسب  اهداف پوستی شما داشته باشد

آیا روش PRP  برای چین و چروک‌ها موثر خواهد بود؟

بله؛ PRP  یک درمان عالی جهت چین و چروک‌ ها به شمار  می رود. این درمان پوست را تغذیه نمایید و به تحریک تولید کلاژن کمک خواهد کرد. کلاژن در پر کردن خطوط پوستی کمک خواهد کرد و امکان یکدست شدن بافت پوست را فراهم می سازد.

هر چه مدت یکبار باید درمان میکرونیدلینگ را همراه با PRP  انجام داد؟

تعداد جلسات درمانی که می بایست طی شود به اهداف پوستی شما بستگی خواهد داشت. می‌توان میکرونیدلینگ را هر چند هفته یکبار انجام داد و تکرار آن بعد از بهبودی کامل پوست بی‌خطر خواهد بود. در صورتی که درمان میکرونیدلینگ را با روش PRP  همراه نمایید، پوست شما با سرعت بیشتری بهبود خواهد یافت. پزشک به همراه شما برنامه درمانی تنظیم خواهد کرد که در آن جلسات درمانی شما جهت دستیابی به بهترین نتایج پوستی برنامه ریزی خواهد شد.

درمان PRP چه مدت طول می‌کشد؟

نتایج درمان PRP  به سرعت ظاهر خواهد شد؛ چرا که پوست شما بلافاصله بعد از درمان سالم‌تر می شود و درخشش بیشتری به همراه دارد . در چند روز آینده بعد از درمان، پوست شما به فرآیند بهبودی خود ادامه خواهد داد  چرا که سرم PRP  به افزایش عملکرد طبیعی پوست کمک شایانی خواهد کرد.

آیا درمان PRP  برای همه افراد مناسب است؟

متاسفانه خیر. بیماران مبتلا به عملکرد غیر طبیعی پلاکت، اختلالات انعقاد خون و بیماری‌ های مزمن کبدی جهت درمان PRP  مناسب نخواهد داشت.

آیا درمان PRP  به مسکن احتیاج دارد؟

از یک کرم بی‌حس کننده سبک قبل از درمان روی صورت شما استفاده خواهد شد تا فرایند درمان برای شما راحت ‌تر صورت گیرد. بیشتر  مراجعه کنندگان فقط ناراحتی خفیفی را تجربه می‌کنند که نتیجه تزریق است و موقتی خواهد بود.

خروج از نسخه موبایل