تلفن کلینیک زیبایی مهراز 02144500811-12
آدرس کلینیک زیبایی مهراز تهرانسر، میدان کمال الملک ، ساختمان کمال الملک واحد 3

پی آر پی مو

هزینه prp مو چقدر است؟ + 5 عامل موثر بر هزینه پی آر پی مو


تاریخ انتشار : 15 بهمن 1401     

5/5 - (5 امتیاز)

هزینه prp مو ، امروزه  کمتر کسی پلاسمای غنی از پلاکت را که با نام PRP  است را نمی شناسد.  پلاسما به عنوان یکی از اجزای خون و حاوی موادی خاص می باشد که کمک به رشد سلولی دارد. هدف اصلی از پی ار پی تزریق در بافت سلولی آسیب دیده بوده که  تا آن قسمت سریع تر بتواند بهبود یابد. این روش را به عنوان  روش های مناسب جهت رشد و افزایش موها می دانند.

حال در صورتی که بخواهید داشتن موهای پرپشت و متراکم را با روش پی آر پی تجربه نمایید، می بایست در این خصوص بدانید که هزینه روش PRP مو چقدر می باشد؟ آیا وابسته به هزینه ای که می کنید، نتیجه مطلوب حاصل می شود یا خیر؟ با ما همراه باشید .

قصد داریم تا در این مقاله اطلاعات جامعی در خصوص PRP به شما معرفی نموده سپس قیمت و هزینه انجام روش پی آر پی مو را با هم بررسی نماییم.

پی آر پی مو چیست؟

پی آر پی مو به عنوان روش درمانی محبوب بوده که غیرتهاجمی و به  جراحی احتیاجی ندارد  افرادی که قصد دارند ریشه‌ ی موهای خود را پس از ریزش تحریک به رویش موی مجدد نماید. در حال حاضر تحقیقات علمی ثابت کرده که PRP یک روش کاملا طبیعی می باشد که د ر مطب‌های زیبایی به عنوان تقویت مو و پوست سر صورت می گیرد.

با وجود اینکه تحقیقات حاکی از آن بوده که سرعت موفقیت پی آر پی کم می باشد و این مقالات در جوامع پزشکی منتشر شده است، ولی متخصصین زیبایی کاملا قاطع مدعی هستند که PRP در جهت  ترمیم مو یک روش انحصاری محسوب می شود.

این روش درمانی ۲۰ تا ۳۰ سی سی خون از دست شما گرفته  و بعد وارد دستگاه سانتریفیوژ می گردد. پلاکت خون شما به این صورت  جدا می شود و سپس تکنسین با سرنگ های بسیار ریز این پلاکت ها را به پوست سر شما تزریق می نماید.

وارد شدن پلاکت ها به پوست سر باعث تغذیه موها شده و این موضوع در  تقویت مو ها و جلوگیری از ریزش موی سر موثر می گردد. در این مطلب همراه ما باشید تا عوامل موثر بر هزینه پی آر پی مو و هزینه پی آر پی موی بررسی نمایید.

پی آر پی مو چیست؟

عوامل موثر بر هزینه پی آر پی مو :

هزینه پی آر پی مو همچون دیگر عمل‌های زیبایی به وسیله شرکت بیمه پرداخت نمی‌ گردد. بنابراین بسیار اهمیت دارد که قبل از اقدام به انجام آن، درباره قیمت پی آر پی اطلاعات خوب و جامعی کسب نمایید. قیمت پی آر پی مو یا دیگر نقاط با توجه به عوامل متفاوتی صورت می گیرد که در ادامه بیشتر بررسی می شود.

تاثیر تعداد جلسات بر هزینه prp :

برای کسب نتیجه دلخواه خود از تزریق PRP  ، نیاز می باشد که دوره درمانی آن را کامل بگذرانید. با توجه به محتویات سایت پزشکی medicalnewstoday، شخص نیازمند به درمان باید در 2 الی 3 ماه ابتدایی تزریق‌های متعددی را با فاصله زمانی مشخصی که توسط پزشک تعیین می شود ، انجام دهد. طبیعی است که هر اندازه تعداد این جلسات افزایش یابد، هزینه پی آر پی مو نیز افزایش می یابد.

تاثیر محل تزریق بر هزینه prp مو سر :

پلاسمای غنی از پلاکت در نواحی مختلفی از سر و بدن می ‌تواند تزریق گردد. حساسیتی که تزریق در برخی از این نواحی بیشتر است ، بر رشد موثر می گردد. بنابراین، محل تزریق در قیمت پی آر پی تاثیر خواهد داشت. ضمن اینکه هر اندازه  نواحی تزریق شده وسیع ‌تر گردد، پزشک می بایست زمان و انرژی بیشتری را برای زیباجو صرف نماید.

تاثیر کلینیک انتخابی بر هزینه پی ار پی موی سر :

قیمت پی آر پی به طور معمول در کلینیک ‌های مختلف،‌ با هم یکسان نخواهد بود. چرا که قابلیت و تجهیزات کلینیک، خدماتی که ارائه می ‌دهند و تخصص و مهارت پزشک کلینیک می ‌تواند روی هزینه پی آر پی تاثیر گذار باشند.

طبیعی است که هر اندازه کلینیک انتخابی شما پیشرفته ‌تر باشد، هزینه پی ار پی آن نیز افزایش می یابد.  ولی به این صورت  موضوع هم دقت داشته باشید که این مسئله ارتباط مستقیمی با کیفیت خدمات ارائه ‌شده و نتیجه نهایی بر روی موها خواهد داشت. شما می توانید برای انجام پی آر پی با کلینیک مهراز تماس بگیرید.

هزینه پی آر پی مو سر

هزینه پی آر پی مو سر :

بیشترین هزینه در این روش  برای هزینه PRP پرداخت می شود برای صرف دستمزد پزشک و تجهیزات و امکاناتی می گردد که داخل کلینیک انتخابی شما است. در صورتی که تا به حال به دنبال انجام عمل های زیبایی رفته اید یا در خصوص هزینه انجام عمل های زیبایی پیگیر باشید، بی شک می دانید که هزینه انجام عمل های زیبایی به کیفیتی است که آن عمل وابسته خواهد بود.

با این اوصاف  برخی از کلینیک ها که از کیفیت بالای عمل، تجهیزات و امکانات کامل و همچنین سایز مواد لازم برای عمل پی آر پی را دارند، به علت نوسانات ارزی، هزینه پی آر پی را بر مبنای دلار محاسبه می شود.

به کم بودن هزینه پی آر پی مو در مراکز ارزان اعتماد نکنید!

انجام پی آر پی ‌های ارزان تنها در مراکز نامعتبر با دستگاه‌های فرسوده و یا تیم بسیار مبتدی صورت می گیرد. در این مراکز به علت عدم به کارگیری  از مواد و تجهیزات با کیفیت قابلیت بروز عوارض جانبی شدید، زیاد خواهد بود. وجود عفونت، آسیب‌های عصبی، درد در محل تزریق، آسیب‌های بافتی و… در دسته  خطراتی است که شاید شما را در نتیجه اعتماد به چنین مراکزی تهدید خواهد کرد.

تعداد جلسات نیاز به پی آر پی برای رفع ریزش مو

تمام تعداد جلسات نیاز به پی آر پی با توجه به وضعیت ریزش مو در جلسه مشاوره به وسیله پزشک به شما اطلاع خواهد داد. ولی به طور معمول یک دوره کامل پی آر پی امکان دارد ۴ تا ۶ ماه  زمان ببرد. تعداد جلسات لازم و فاصله  بین جلسه prp با توجه به تشخیص پزشک تعیین خواهد گشت.

عوارض انجام پی آر پی ارزان در مراکز نامعتبر

جهت انجام پی آر پی خون خود فرد استفاده می شود. لذا حساسیت، واکنش یا عوارض جانبی خاصی به همراه ندارد . البته در صورتی که این تزریق توسط افراد غیرمتخصص و بی ‌تجربه صورت گیرد، ممکن است عوارض پی آر پی مو همچون عفونت و آسیب به رگ‌ ها و عصب ‌ها را بعد از آن تجربه نمایید.

آیا تزریق پی آر پی PRP دردناک است؟

روش درمانی پی ار پی  با به کار گیری لیدوکائین و انسداد عصبی، نسبتاً بدون درد خواهد بود. می‌ توانید جهت دریافت آرامش بیشتر و رفع اضطراب خود از آرام ‌بخش‌های خوراکی البته قبل از تزریق استفاده نمایید. بهره مندی از این آرام ‌بخش‌ها بسیار توصیه می گردد و ضمنا در این شرایط می بایست که یک نفر بعد از درمان، فرد را به منزل برساند. قبل از تزریق PRP از بی ‌حسی موضعی با لیدوکائین برای بی ‌حس کردن پوست سر مراجعه کننده استفاده می گردد. باقی روند درمان نسبتاً بدون درد است.

پرسش و پاسخ درباره هزینه پی آر پی مو:

آیا می‌توان هزینه پی آر پی را با بیمه پرداخت کرد؟

از آن جهت که انجام پی آر پی از نظر پزشکی ضرورتی ندارد و اغلب مواقع برای افزایش رشد موها استفاده می‌شود، شرکت‌های prp هزینه را تحت پوشش خود قرار نمی‌دهند.

آیا مراکزی که هزینه پی آر پی آنها کم است، مطمئن هستند؟

معمولا قسمت عمده هزینه پی آر پی صرف دستمزد پزشک، تجهیزات، امکانات، کیت مصرفی و سایر مواد لازم برای انجام آن می‌شود. در انجام عمل‌های زیبایی، قیمت ارتباط تنگاتنگی با کیفیت آن عمل دارد. در نتیچه پیش از اینکه به مرکزی که مو سر prp هزینه ارزان انجام می‌دهند اعتماد کنید،بهتر است که از کیفیت آن مطمئن شوید.

ابتدا لازم است هزینه پرداختی کلینیک های مختلف را بررسی و مقایسه نمایید ولی  معیار انتخابتان را پایین بودن مبلغ دریافتی کلینیک قرار ندهید. وقتی نتیجه مطلوب از این عمل زیبایی را کسب نمایید که عوارض بعد از انجام پی آر پی به کمترین حد خود برسد.

آسیب دیدن رگ های خونی در پوست سر، بروز آسیب های عصبی، بروز عفونت در محل تزریق، بروز اسکار در محل تزریق یا عوارض جانبی مانند بی حسی و سردرد و درد های عضلانی عوارضی اند که جبران ناپذیر خواهد بود و تنها به مهارت و تخصص پزشکی وابسته است که در یک کلینیک معتبر فعالیت می نماید. شما همچنین می توانید برای درمان ریزش مو از مزوتراپی مو نیز استفاده کنید برای اینجام تمامی خدمات مربوط به ریزش مو می توانید با کلینیک مهراز با شماره ۴۴۵۰۰۸۱۱-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

دلیل کم بودن هزینه پی ار پی در برخی مراکز چیست؟

دلیل کم بودن هزینه پی ار پی در برخی مراکز چیست؟

در واقع بیشتر اوقات کم بودن قیمت پی آر پی به علت  بی‌کیفیت بودن عمل و پیشرفته نبودن تجهیزات می ‌باشد. در واقع در صورتی که  نتیجه پی ار پی برای شما مهم است  و نمی‌ خواهید درگیر عوارض بعد از آن شوید، به پی آر پی‌های ارزا ن ‌قیمت اطمینانی نداشته باشید.

عوامل موثر در هزینه پی آر پی کدام اند؟

هزینه انجام روش PRP مو با توجه به محدوده تزریق، مرکز درمانی، مهارت و تخصص پزشک، نوع و تعداد کیت مصرفی و تعداد جلسات متغیر است. دو موردی که اهمیت بالایی در عملیاتPRP   رابطه مستقیمی بر روی هزینه های این عمل زیبایی خواهد داشت، بهره مندی از کیت‌ های مرغوب و آماده ‎سازی پلاکت ها به روش صحیح می باشد تا بالاترین درجه خلوص پلاکت به دست آورده و کمترین آسیب به پلاکت‌ های درون سانتریفیوژ وارد گردد. کیت های مرغوب و آماده سازی پلاکت ها به  تجهیزات پزشکی درجه یک و امکاناتی نیازمند می باشد که تنها در کلینیک های معتبر وجود دارد.

توجه داشته باشید که لازم است تا انجام این روش توسط پزشکانی که از مهارت و تخصص برخودار باشند در کلینیک های معتبر صورت گیرد و می توان نتیجه گرفت، انتخاب یک کلینیک معتبر برای انجام این عمل با نتیجه نهایی عمل ارتباط مستقیمی دارد. جهت کسب نتیجه دلخواه خود لازم است تمام مراحل را کامل بگذرانید.

با توجه به گزارشات پزشکی، فردی که قصد انجام این روش را دارد می بایست  تزریق های متوالی را در فصل های معینی در دو تا سه ماه ابتدایی انجام داد. به طور کلی مشهود است که هرچه تعداد جلسات بیشتر باشد، قیمت هم در این عمل رو به افزایش خواهد بود.

به طور کلی یک دوره کامل پی آر پی ممکن است 4 الی 6 ماه زمان ببرد. پی آر پی اغلب مخصوص سر و برای رشد موهای سر نبوده و در محل های مختلفی از بدن تزریق می گردد. حساسیت تزریق پلاکت ها در سر نسبت به دیگر اعضای بدن بیشتر صورت می گیرد که همین موضوع باعث شده تا محل تزریق بر قیمت PRP تاثیر گذار باشد. ضمن آنکه محل تزریق مقدار وسعت محدوده تزریق نیز موردی بوده که بر هزینه پرداختی تاثیر گذار خواهد بود چرا که هر چه وسعت تزریق افزایش یابد ، پزشک می بایست وقت و انرژِی بیشتری را برای تزریق طی کند.

آیا انجام روش پی آر پی به صرفه است؟

در صورتی که در مراحل ابتدایی ریزش مو می باشید و ناحیه طاسی سر شما هنوز گسترده نیست بهتر است  به راحتی روش پی آر پی را امتحان نمایید و اطمینان داشته باشید که نتیجه دارد. ولی در صورتی که  میزان طاسی سر شما تا حد زیادی پیشرفت داشته انجام کاشت مو سر بهتر خواهد بود. همچنین برای جلوگیری از ریزش مو می توانید از هیرفیلر نیز استفاده کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


رزرو وقت آنلاین


  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

ارتباط با ما


logo-samandehi
Call Now Buttonتماس با ما