تلفن کلینیک زیبایی مهراز 02144500811-12
آدرس کلینیک زیبایی مهراز تهرانسر، میدان کمال الملک ، ساختمان کمال الملک واحد 3

بهترین دستگاه لیزر برای هر فرد

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد در سال 2022


تاریخ انتشار : 8 خرداد 1401     

5/5 - (5 امتیاز)

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد در سال 2022 ، امروزه بسیاری از بانوان و آقایان علاقه دارند تا از شر موهای زائد خود برای همیشه خلاص شوند و برای رسیدن به این منظور راه های متفاوتی را امتحان کرده اند. اگر از اصلاح و موزدایی مکرر خسته شده ‌اید یا انواع ژیلت ‌ها و کرم‌های موبر را برای کم شدن رشد مو‌های خود امتحان کرده ‌اید، اما نتیجه مناسب و لازم را نگرفته اید، بهتر است که از لیزر موهای زائد استفاده کنید تا بدین ترتیب در کوتاه ترین زمان ممکن 80 الی 90 درصد موهای زائد خود را برای همیشه از دست بدهید.

دستگاه های لیزر 2022 بسیار متفاوتی در کلینیک های زیبایی وجود دارد که هر کدام از آن ها مزایا و معایب خاص خود را دارا می باشند. در این مقاله از وب سایت مهراز کلینیک قصد داریم تا به بررسی بهترین دستگاه لیزر موهای زائد بپردازیم و اطلاعاتی را در این خصوص در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای این مطلب با مهراز کلینیک همراه باشید.

دستگاه لیزر موهای زائد

چرا لیزر موهای زائد؟!

ممکن است این سوال برای شما به وجود بیاید که چرا از لیزر موهای زائد استفاده کنیم؟! آیا روش های دیگری برای موزدایی وجود ندارد؟! برای پاسخ به این سوال می توان اذعان داشت که بسیاری از افراد معتقدند که لیزر نسبت به سایر روش‌ های موزدایی بهتر عمل می‌کند. به دلیل آن که نتایج ماندگارتری دارد. البته هیچ روشی دائمی نیست. در نتیجه لیزر موهای زائد نیز نمی‌تواند رشد موهای شما را تا ابد متوقف کند. دستگاه لیزر موهای زائد با کمک لیزرهای با حرارت بالا یا چراغ ‌های آی ‌پی ‌ال می ‌تواند به صورت موقت فولیکول ‌های مو را از کار بیندازد. این کار سبب می شود که  فولیکول ‌های مو تا چند هفته قادر به تولید موهای جدید نباشند. اما بعد از چند هفته برای تمدید نتایج، لازم است دوباره لیزر انجام شود.

در واقع مدت زمان و فاصله بین جلسات لیزر، به میزان رشد موهای زائد بستگی خواهد داشت. با مراجعه به کلینیک ‌های زیبایی که خدمات لیزر موهای زائد را انجام می ‌دهند، برنامه زمانی مشخصی را از تعداد جلسات لیزر دریافت می‌ کنید.

برنامه زمانی به تشخیص متخصص لیزر و بنا بر میزان و نوع موهای زائد شما تعیین م ی‌شود. هم ‌چنین ممکن است قبل از شروع موزدایی با لیزر، متخصص زیبایی از شما بخواهد آزمایش‌هایی را انجام دهید که مشخص می‌کنند پرمویی شما علت هورمونی دارد یا خیر.

نکته بسیار مهمی که باید بدانید این است که امروزه با گسترش روش ‌های مو زدایی با لیزر، دستگاه‌های لیزر پیشرفته‌ ای وجود دارند که می ‌توانید در خانه از این دستگاه ها به راحتی بهره ببرید و نتیجه مورد نظر را دریافت کنید اما با این حال هنوز مراجعه به کلینیک زیبایی در ایران مرسوم‌‌ تر است به دلیل این که لیزر موهای زائد زیر نظر پزشک معتمد انجام خواهد شد که هیچ گونه عوارضی برای شما نخواهد داشت. در ادامه به بررسی بهترین دستگاه لیزر موهای زائد در سال 2022 می پردازیم.

بهترین دستگاه لیزر در سال ۲۰۲۲

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد 2022  کدام است؟!

باید بدانید که هرچه دستگاه لیزر موهای زائد خوب و با کیفیت باشد، اثر بخشی آن بر روی پوست شما بسیار بیشتر و بهتر خواهد بود. در این خصوص دستگاه های متفاوت و با کیفیتی وجود دارد که مراکز لیزر از آن ها استفاده می شود. به طور قطع نام لیزرهای یاگ و لایت شیر و سوپرانو را شنیده اید یا از آن ها استفاده کرده و هم چنین اسامی آن‌ ها را در اینترنت ‌گردی ‌های معمول خود دیده باشید.

قبل از آن که به بررسی بهترین دستگاه لیزر موهای زائد 2022  بپردازیم، باید اشاره نماییم که شرکت ‌های مختلف عادت دارند برای اهداف تبلیغاتی، پشت هر محصول خود، یک «ترین» اضافه نمایند و برای جذب مشتری از عبارت ‌هایی مانند «موثرترین و کاارایی‌ترین دستگاه لیزر مو» یا همان «بهترین دستگاه لیزر موهای زائد 2022» استفاده کنند.

اما تقریباً هیچ ‌کدام از آن ‌ها نمی ‌گویند چه قابلیت خاصی باعث شده است دستگاه لیزری که تولید می ‌کنند، با سایر دستگاه ‌های لیزر فرق داشته باشد و این یکی از دلایلی است که باعث می‌شود شما برای پیدا کردن لیزر مناسب به دردسر بیافتید.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد 2022  کدام است؟!

از جمله انواع لیزرهایی که می توان از آن ها برای پوست های مختلف استفاده کرد، به صورت زیر است:

لیزر ان ‌دی یاگ

لیزری مناسب برای پوست ‌های تیره

شایان به ذکر است، یکی از معیارهای انتخاب دستگاه لیزر، میزان جذب ملانین می باشد. در واقع این معیار مشخص می نماید که چه مقدار از نور و حرارت لیزر توسط ملانین پوست جذب خواهد شد. باید بیان شود که لیزر ان‌ دی یاگ برای پوست‌ های تیره مناسب است به دلیل آن که کمتر توسط ملانین پوست جذب می ‌گردد. در نتیجه برای پوست ‌های تیره که ملانین بیشتری دارند، خطر کمتری خواهد داشت. هم‌ چنین پرتوهای این نوع لیزر، طول موج ‌های بلندی داشته که سبب می گردد بتواند از ملانین سطح پوست عبور کند و به ملانین داخل مو برسد.

لیزر ان دیاگ

مزایای لیزر ان ‌دی یاگ

اسم لیزر ان‌دی یاگ را در فهرست بهترین دستگاه لیزر موهای زائد 2022 قرار دادیم به دلیل آن که:

 • طول موج‌ های بلند این لیزر سبب می گردد برای پوست ‌های تیره ایمن ‌تر باشد.
 • می تواند بیشترین پتانسیل را برای از بین بردن پاپیلای مو فراهم کند. (پاپیلا ساختاری پیازی است که در قاعده‌ی فولیکول‌های مو قرار دارد.)

معایب لیزر ان ‌دی یاگ

 • جذب پایین پرتوهای لیزری توسط ملانین همیشه موضوع مثبت و خوبی نخواهد بود.
 • یکی دیگر از معایب این لیزر این است که برای نتیجه ‌دهی بهتر باید بیشتر لیزر انجام شود.
 • استفاده از لیزر ان‌دی یاگ درد بیشتری به همراه دارد.

لیزر الکساندرایت

مناسب برای پوست ‌های خیلی روشن تا گندمی

لیزر الکساندرایت یکی دیگر از نامزدهای بهترین دستگاه لیزر موهای زائد 2022 به شمار می آید. این نوع لیزر نسبت به سایر رقیبان خود، طول موج کمی طولانی‌ تر دارد. (با این که هنوز به پای لیزر ان‌دی یاگ نمی‌ رسد.) که در واقع همین ویژگی باعث می‌شود برای طیف گسترده‌ای از پوست با رنگ‌های مختلف مناسب باشد؛ از جمله پوست ‌های بسیار روشن و گندمی.

لیزر الکساندرایت

مزایای لیزر الکساندرایت

شاید بتوان گفت از جمله مهم‌ ترین مزیت های لیزر الکساندرایت، به صورت زیر است:

 • بزرگی اندازه‌ نقاط پرتوزا و آهنگ تکرار پرتوزایی آن است.
 • لیزر الکساندرایت می ‌تواند بخش بزرگتری از پوست را با سرعتی بیشتر مو زدایی کند.
 • لیزر الکساندرایت یکی از سریع‌ترین روش‌های موزدایی محسوب شود.

معایب لیزر الکساندرایت

 • پرتوهای لیزر الکساندرایت طول‌ موج‌های بلندی دارند اما با این وجود به میزان زیادی توسط ملانین جذب می ‌شوند
 • استفاده از این نوع لیزرها خطر تغییر رنگ یا سوختگی پوست را به همراه دارد.

معایب لیزر الکساندرایت

لیزر دیود

مناسب برای پوست‌های روشن تا تا سبزه

می توان اذعان داشت که لیزر دیود یکی از جدید ترین و رایج‌ ترین دستگاه‌های موزدایی در دنیای امروز می ‌باشد که برای پوست ‌های روشن تا نیمه تیره طراحی شده است. ویژگی ‌های مثبت لیزر دیود، این لیزر را به یکی از نامزدهای بهترین دستگاه‌ لیزر موهای زائد 2022 تبدیل کرده است و همین موضوع سبب شده است که طرفداران بسیاری پیدا کند.  لیزر دیود یکی از جدیدترین و رایج‌ترین دستگاه‌های موزدایی در دنیای امروز می‌باشد که برای پوست ‌های روشن تا نیمه تیره طراحی شده است.

مزایای لیزر دیود

 • لیزر دیود پرتوهایی با طول موج ‌های جفت، کوتاه و بلند، ساطع می ‌کند.
 • میزان جذبش توسط ملانین مناسب است و هم چنین می ‌تواند تا عمق فولیکول‌های مو نفوذ کند.
 • طول‌ موج ‌های بلند این لیزر نیز خطر آسیب به پوست را کاهش می ‌دهند.

معایب لیزر دیود

 • یکی از معایب رایج لیزر دیود این است که معمولاً افرادی که پوست تیره ‌تر دارند، باید بیشتر لیزر انجام دهند تا موهای زائدشان کم شود.
 • به دلیل آن که تکنولوژی تقریباً جدیدی محسوب می‌ شود، هنوز شواهد زیادی از مدت ماندگاری نتایج این نوع لیزر در دسترس نیست.

لیزر روبی

لیزر روبی

مناسب برای پوست ‌های خیلی روشن

لیزر روبی به عنوان قدیمی‌ترین دستگاه موزدایی، نسبت به اکثر لیزرهایی که در بازار هستند بیشتر توسط ملانین پوست جذب می ‌شود. در نتیجه لیزرهای روبی برای موزدایی از پوست ‌های بسیار روشن مناسب‌ترین گزینه‌ اند. البته استفاده از این نوع لیزر با آمدن دستگاه های جدید تر بسیار کم تر شده است.

مزایای لیزر روبی

 • تاثیر گذاری مناسب، مهم ‌ترین دلیلی است که باعث شده لیزر روبی را در فهرست بهترین دستگاه لیزر موهای زائد 2022 قرار دهیم.
 • لیزرهای روبی حتی روی موهای بسیار ضخیم نیز اثر می‌ گذارند.

معایب لیزر روبی

 • تنها مشکل لیزر روبی، جذب شدن زیاد آن توسط ملانین است که باعث می ‌شود پوست بیشتر مستعد تغییر رنگ باشد.
 • توصیه می ‌شود از لیزر روبی فقط برای موزدایی پوست‌های بسیار روشن استفاده کنید.

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر بهترین دستگاه لیزر موهای زائد در سال 2022 به وب سایت مهراز کلینیک مراجعه فرمایید و با کارشناسان در این باره مشورت کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


رزرو وقت آنلاین


 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

ارتباط با ما


Call Now Buttonتماس با ما