تلفن کلینیک زیبایی مهراز 02144500811-12
آدرس کلینیک زیبایی مهراز تهرانسر، میدان کمال الملک ، ساختمان کمال الملک واحد 3

رفع لک صورت با پلکسر

رفع انواع لک صورت با پلکسر ( پلاسما جت)


تاریخ انتشار : 25 دی 1400     

3/5 - (1 امتیاز)

رفع انواع لک صورت با پلکسر ( پلاسما جت) فیبروبلاست درمانی پلاسما جت یا همان پلکسر یک روش زیبایی شناختی است که برخی از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی می توانند به عنوان جایگزینی برای لیزر ، تزریق و یا روش های جراحی برای سفت و بهبود ظاهر پوست ارائه دهند. این روش درمانی نسبتاً جدید در صحنه درمان صورت و آرایش صورت است.

رفع انواع لک صورت با پلکسر ( پلاسما جت)

رفع لک صورت با پلکسر ، پلکسر یا دستگاه پلاسما جت تجهیزاتی با فناوری نوآورانه است که برای درمان نواحی عروقی و فوق حساس بدون ایجاد اسکار یا آسیب های دیگر بسیار مفید است.پلکسر دستگاه جدیدی است که می تواند پوست اضافی را که باعث افتادگی پوست یا ایرادات ساده پوست می شود، بدون اسکالپل کنترل کند. برای مثال شما می‌توانید به کمک پلکسر, لیفت صورت پلک‌های بالایی را انجام دهید، چین و چروک‌های بیانی را کاهش دهید، اسکارهای آکنه را پاک کنید، لکه‌های قهوه‌ای و حتی تتوها را پاک کنید. در این مقاله به بررسی نکات مهم در زمینه رفع انواع لک صورت با پلاسما جت یا پلکسر می پردازیم. همراه کلینیک مهراز باشید.

بطور کلی از بین بردن جای اسکار و جوش با روش های مختلف نظیر مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ برای جای جوش و… طی چند جلسه درمان از بین می رود ولی لک صورت به این سادگی ها از بین نمی رود و در بهترین حالت ممکن است قدری کم رنگ شود و معمولا افرادی که دارای لک و کک و مک پوست صورت می باشند همیشه مجبور به استفاده از کرم پودرهای قوی و سنگین می باشند. روش کار پلاسماجت بر اساس انتقال حرارت و گرما و تبخیر می باشد.

رفع لک صورت با پلاسما جت

پلکسر چیست؟

این یک روش سریع و بی خطر است که با ادم یا التهاب گذرا همراه است و پوسته های کوچک نیم میلی متری در عرض 5 تا 7 روز می ریزند. اگر بیمار در سه ماه پس از درمان بدون محافظت از آفتاب در معرض نور خورشید قرار گیرد، ممکن است خطر هیپرپیگمانتاسیون وجود داشته باشد، بنابراین باید از کرم هایی با سطح فاکتور محافظت از آفتاب بالا استفاده کنید.

 

پلکسر لک صورت چیست؟

پلسکر برای لک صورت یکی از روش های درمانی ایمنی و مطمئن و تایید شده است که میتواند لکه های سطحی یا عمقی را کاملا از بین ببرد. با این تکنولوژی عبور جریان الکتریکی؛ رادیوفرکانس و آسیب حرارتی وجود ندارد. برای مثال در موارد جوانسازی ناحیه  دورچشم ، با عملکرد بسیار دقیق و متمرکز و همچنین عدم نشت جریان الکتریکی و امواج رادیویی ، آسیب به عصب چشم وسایر بافت های اطراف رخ نمی دهد .

پلکسر صورت یک روش غیر تهاجمی است زیرا بدون هیچ تهاجم ، خونریزی و جراحی انجام میشود و عاری از هرگونه خطری برای بیمار و پزشک است. پلکسر پوست را گرم می کند که همین گرم کردن باعث تحریک جوان سازی سلول ها و تولید کلاژن می شود و همین ار باعث درخشندگی پوست میشود و جایگزین مناسبی برای روش های جراحی زیبایی میباشد

پلکسر لک صورت یک ابزار جراحی مدرن است که خدمات زیبایی را بدون هیچگونه جراحی و خونریزی انجام میدهد و برای قسمت های مختلف صورت مثل اطراف چشم و بینی و … کاربرد دارد.

 

مزایا انجام خدمات پلاسما جت

 • این تکنیک برای هر نوع پوست قابلیت استفاده دارد.
 • پلاسما جت روشی راحت ،سریع و بدون عارضه است.
 • درمان با تکنیک پلاسما جت دوام و ماندگاری خوبی دارد .
 • برای روش های جراحی زیبایی پلک جایگزین مناسبی می باشد.
 • پلاسما جت بر درمان طیف وسیعی از بیماری های پوستی تاثیر گذار است.
 • این روش درمانی نیاز به استفاده از بی حسی مگر در مواردی خاص، ندارد .
 • پلاسما جت کلاژن سازی را تحریک کرده و موجب جوانسازی پوست می شود.
 • گرمای ناشی از پلاسما جت به عمق پوست نفوذ می کند و به سطح پوست آسیب نمی زند.
 • از پلاسما جت برای درمان نواحی کوچک که با سایر روشهای درمانی امکان پذیر نیست، می توان بهره برد.

مزایای پلاسما جت کجاست

پلاسما جت برای لک صورت

لک های روی صورت بر اثر عوامل مختلفی مانند نور آفتاب، زمینه ژنتیکی و هورمونی، جای زخم جوش و یا اسکار و یا عوامل ویروسی روی پوست ایجاد میشوند که یکی از بهترین و موثر ترین روش ها برای از بین بردن آنها تزریق پلاسما به پوست برای درمان لکه ها است.

به طور خلاصه روشی است غیر تهاجمی یعنی اینکه بدون عمل جراحی تمامی لک و کم و مک های روی صورت را از بین میبرد و همچنین علاوه بر این از این روش برای رفع افتادگی قسمت های مختلف صورت مانند بینی یا پلک نیز استفاده میشود که کاربرد و نتیجه خوبی هم دارد.

دستگاه پلاسماجت از پلاسمای فیوژن استفاده می کند و گازهای یونیزه شده که در هوا موجود هستند را با قوس الکتریکی کوچک و همراه با نور کم به صورت اعمال می کند . این پروسه می تواند برای نواحی درمال و اپیدرمال که مشکلات زیبایی دارند ، اعمال شود.

به طور کلی تزریق پلاسما به صورت یکی از بهترین روش های جوانسازی پوست است که به راحتی و بدون درد و عوارض خطرناک تمامی جاهای جوش و آکنه و اسکار و حتی زخم را از بین میبرد اما باید صادقانه گفت که برخی از لک ها و زخم ها بسیار عمیق هستند و این خدمات فقط میتواند آنها را کمرنگ کند.

رفع لک صورت با پلکسر ، تزریق پلاسما به پوست روشی تایید شده توسط سازمان بهداشت جهانی استکه باعث کلاژن سازی هر نوع پوستی میشود و همچنین گرمای ناشی از پلاسما جت ، به عمق پوست نفوذ میکند و به سطح پوست آسیب میزند و نسبت به سایر روش های دیگر ماندگاری بیشتر و بهتری دارد.
یکی دیگر از کاربرد های بسیار مهم این خدمات نسبت به سایر روش های درمانی نظیر لیزر دقت بسیار بالای آن در انتقال حرارت به بافت های زیرین پوست می باشد که این مورد برای درمان افتادگی نواحی حساس تر مثل درمان افتادگی پلک بسیار حائز اهمیت می باشد.

 

چگونه از ایجاد لک جلوگیری کنیم؟

استفاده منظم و مکرر از ضد آفتاب

یکی از مهم ترین علت های ایجاد لک صورت نور آفتاب است که نه تنها باعث تیرگی پوست، بلکه منجر به پیری و چین و چروک زودرس پوست نیز می شود. با توجه به اینکه مهم ترین عامل ایجاد لک، نورآفتاب است، کاملا واضح است که استفاده منظم و مکرر از یک ضد آفتاب خوب و متناسب با پوستتان چقدر می تواند از بروز لک جلوگیری کند.

 

انتخاب روش صحیح برای از بین بردن موهای زائد

برداشتن مو ها با استفاده ازموچین، وکس، اپیلاسیون، بند و… باعث ایجاد التهاب پوستی می شود و در دراز مدت ایجاد لک می کند. در این روش ها معمولا مو درست کنده نمی شود و هنگام جدا شدن مو، یک نقطه کوچک در محل خونریزی زیر پوستی ایجاد میشود. اپیلاسیون و روشهای مشابه دیگر معمولا باعث کنده شدن ناقص موها می شوند، این روش ها علاوه بر ایجاد لک، باعث موهای زیر پوستی نیز میشوند. موهای زیر پوستی خودشان نیز باعث ایجاد لک می شوند.

 

دستکاری نکردن جوش ها

کندن جوش سبب می شود که جای جوش بماند و تبدیل به لک و اسکار ناشی از جوش شود. با دستکاری نکردن جوش ها از به وجود امدن لک پوستی جلوگیری می کنید.

 

اقدامات احتیاطی قبل و بعد از درمان

اقدامات احتیاطی قبل و بعد از درمان

 • بیمار نباید یک هفته قبل و سه ماه بعد از درمان «آفتاب بگیرد».
 • بیمار باید حداقل سه ماه پس از درمان از ضد آفتاب فاکتور 50 استفاده کند.
 • نواحی تحت درمان را با آب و صابون خنثی دو بار در روز بشویید تا زمانی که پوسته ها کاملاً از بین بروند.
 • استفاده از ضد عفونی کننده برای 5 روز اول پس از درمان توصیه می شود.
 • پس از افتادن پوسته ها، ناحیه را هیدراته نگه دارید.
 • پلکسر کبودی، اسکار یا آسیبی به بافت های اطراف یا زیرین نمی گذارد.

کاربرد های پلکسر چیست؟

درمان‌های ستاره‌ای بلفاروپلاستی غیرجراحی است که باعث جمع شدن پوست اضافی در پلک‌ها می‌شود. همچنین رفع هرگونه ضایعه در پلک مانند زانتلاسما، زگیل، فیبروم و … و جوانسازی ناحیه پری باکال (بارکد) و پری اوربیتال.

Plexr برای موارد زیر استفاده می شود:

 • برای درمان لکه ها، چین و چروک های بیان، ترک های پوستی، اصلاح اسکار و کلوئید.
 • فیبروم، کراتوز، زگیل و آنژیوم را در هر مکانی از بین ببرید.
 • آکنه فعال، پس از آکنه و اسکارهای بعد از واریسلا را از بین ببرید.
 • بدون توجه به رنگ، خالکوبی را حذف کنید.

کاربرد پلاسما جت درکجاست

چگونه از ایجاد لک جلوگیری کنیم؟

 • استفاده منظم و مکرر از ضد آفتاب

یکی از مهم ترین علت های ایجاد لک صورت نور آفتاب است که نه تنها باعث تیرگی پوست، بلکه منجر به پیری و چین و چروک زودرس پوست نیز می شود.

با توجه به اینکه مهم ترین عامل ایجاد لک، نورآفتاب است، کاملا واضح است که استفاده منظم و مکرر از یک ضد آفتاب خوب و متناسب با پوستتان چقدر می تواند از بروز لک جلوگیری کند.

 • انتخاب روش صحیح برای از بین بردن موهای زائد

برداشتن مو ها با استفاده ازموچین، وکس، اپیلاسیون، بند و… باعث ایجاد التهاب پوستی می شود و در دراز مدت ایجاد لک می کند. در این روش ها معمولا مو درست کنده نمی شود و هنگام جدا شدن مو، یک نقطه کوچک در محل خونریزی زیر پوستی ایجاد میشود.

اپیلاسیون و روشهای مشابه دیگر معمولا باعث کنده شدن ناقص موها می شوند، این روش ها علاوه بر ایجاد لک، باعث موهای زیر پوستی نیز میشوند. موهای زیر پوستی خودشان نیز باعث ایجاد لک می شوند.

 • دستکاری نکردن جوش ها

کندن جوش سبب می شود که جای جوش بماند و تبدیل به لک و اسکار ناشی از جوش شود. با دستکاری نکردن جوش ها از به وجود امدن لک پوستی جلوگیری می کنید.

 • انجام آزمایش در صورت تشخیص پزشک

اگر لک های صورت شما زیاد شده اند، حتما به پزشک مراجعه کنید. در صورت لزوم و زیر نظر پزشک آزمایش های تیروییدی، کبدی و … انجام دهید.

کاهی بهم ریختگی های درونی چه هورمونی چه تیروئیدی، کلیوی، کبدی می تواند دلیل ایجاد لک باشد. حتی استفاده از برخی داروهای خاص نیز می تواند زمینه ایجاد لک را بیستر کند.

 

جلسات ونتایج درمان

 برای برخی از مشکلات یک جلسه کافی ست. ولی برای برخی دو یا سه جلسه. مثلا برای افتادگی پلک خفیف یک جلسه و برای افتادگی متوسط یا شدید دو یا سه جلسه. نتایج درمان معمولا خوب و قابل قبول هستند. معمولا پایدار یا طولانی مدت هم می باشند پس از انجام کار زخم سطحی ایجاد شده که بین ۱ تا۲ دوهفته بهبود یافته ولی قرمزی مختصری تا مدت طولانی تری باقی میماند.

 

لک و قرمزی بعد از پلاسما پلک چگونه ایجاد می‌شود؟

درمان لک و قرمزی بعد از پلاسما پلک: در اثر ترمیم زخم، لک زخم یا اسکار ایجاد خواهندشد. آسیب دیدن لایه عمیق پوستی که درم نامیده می‌شود، باعث ایجاد لک زخم خواهد شد. در صورتی که آسیب به لایه سطحی پوست یعنی اپیدرم، اغلب باعث به وجود آمدن لک نمی‌شود. اسکار منجر به تغییر ساختار در لایه‌های عمیق پوست که نتیجه نهایی آن، تغییر شکل یا رنگ در لایه سطحی پوست است، می‌شود.

 

جمع بندی و نتیجه پلکسر :

رفع لک صورت با پلکسر ، نتایج طبیعی و پیشرونده است و در بیشتر موارد اولین جلسه کافی است، اگرچه در برخی موارد بیش از یک جلسه مورد نیاز است. جلسه به جلسه نتایج نسبت به پیری پوستی معمولی با گذشت سالها دائمی تر است. انقباضات در هر ناحیه به عوامل متعددی بستگی دارد، اما غالب ترین آن شلی پوست خواهد بود، بنابراین می گوییم دو یا سه جلسه معمول است.

هزینه پلاسما جت چقدر است

سئوالات متداول :

پلاسما جت چند جلسه نیاز دارد؟

تعداد جلسات پلاسماجت کاملا بستگی به مقدار افتادگی و نوع پوست و سن بیمار دارد. معمولاً بین ۳- ۱ جلسه درمانی لازم است. در بعضی اشخاص با یک جلسه نتایج رضایت بخش اند در بعضی احتیاج به ۲- ۳ مرتبه تکرار پلاسماست.

چه کسانی میتوانند پلاسماجت انجام دهند؟

 • افرادی که به دنبال روش کم عارضه و با دوره نقاهت کوتاه هستند .
 • اشخاصی که قبلا جراحی پلک انجام داده اند اما از نتیجه آن راضی نیستند.
 • افرادی که کمی افتادگی پلک دارند و قصد دارند آن را ترمیم کنند.
 • کسانی که به دنبال رسیدن به نتیجه مطلوب در کوتاه ترین زمان هستند.
 • افرادی که به دلیل ترس از بیهوشی و عمل های جراحی ، عمل زیبایی خود را به تاخیر انداخته اند.

چه کسانی نمیتوانند از این خدمات استفاده کنند؟

 • کسانی که بیماریهای عفونی باکتریایی و یا ویروسی پوست دارند.
 • اشخاصی که بیماری دیابت کنترل نشده دارند.
 • افرادی که مبتلا به سرطان و یا بیماری های خود ایمنی هستند.
 • کسانی که بیماری غددی دارند.
 • بانوانی که در دوران بارداری هستند.
 • افرادی که به بیماری صرع مبتلا هستند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


رزرو وقت آنلاین


 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

ارتباط با ما


Call Now Buttonتماس با ما