کلینیک زیبایی مهراز

پلکسر پلاس فرکشنال  (Plexr) چیست؟

پلکسر پلاس فرکشنال چیست؟
4.8/5 - (10 امتیاز)

پلکسر پلاس فرکشنال  (Plexr) چیست؟

به طور قطع نام پلکسر پلاس فرکشنال به گوشتان خورده است یا درباره آن نیز اطلاعاتی دارید. باید اشاره شود که امروزه دستگاه ها و وسایل مختلفی برای زیبا سازی پوست افراد به وجود آمده است که هر کدام از آن ها تاثیر بسیار خاصی در سلامت و زیبایی پوست دارند.

یکی از این دستگاه ها پلکسر پلاس فرکشنال است که امروزه انقلابی در عرصه لیفت و سفت شدن پوست برپا کرده است. به گونه ای که استفاده از آن می تواند بسیار مفید واقع شود. در این مقاله از وب سایت مهراز کلینیک قصد داریم تا به بررسی پلکسر پلاس فرکشنالPlexr) ) بپردازیم و در این باره اطلاعات بسیار مهمی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

پلکسر پلاس چیست؟

باید اشاره شود که پلکسر پلاس اولین ژنراتور میکرو پلاسما می باشد که توان فرازش پوست را دارد و در میان پزشکان و افراد فعال در این عرصه به عنوان “لیفت آذرخشی” نیز شناخته می شود. لازم به ذکر است که عملکرپ پلسکر پلاس بسیار خاص است به گونه ای که این دستگاه گازهای موجود در هوا را یونیزه و پلاسما ایجاد می کند که موجب جوانسازی، لیفت و سفت شدن پوست بدون هیچ برش و آسیب به اطراف و یا انتقال گرمای ناخواسته در بافت خواهد شد.

نکته بسیار مهمی که باید بدانید، این است که پلکسر پلاس فراتر از یک ابزار جراحی غیر تهاجمی بوده و به عنوان نخستین ابزار جراحی نرم  ( Soft Surgery ) در دنیا شناخته می شوپ که بسیاری از پزشکان از این دستگاه بهره می برند و این نوع درمان را به بیماران خود توصیه می کنند.

ممکن است این سوال برای شما به وجود بیاید که جراحی نرم چیست؟! برای پاسخ به این سوال باید اشاره شود که جراحی نرم نوعی جراحی غیرتهاجمی می باشد که بدون خونریزی و برش، بیهوشی و ایجاد اسکار و هم چنین ایمن و عاری از خطر برای بیمار و پزشک است.جراحی نرم این روزها رو به گسترش است و هر روزه به کاربردهای بالینی آن افزوده می شود، بنابراین توصیه بسیاری از پزشکان است.

پلاسما (Plasma) چیست؟

بسیاری از شما عزیزان این سوال را از کارشناسان و پزشکان مهراز کلینیک پرسیده اید که پلاسما دقیقا چیست؟! برای پاسخ به این سوال می توان اذعان داشت که مواد اطراف ما یا گاز هستند، یا مایع و یا جامد. اما حالت چهارمی از ماده وجود دارد که پلاسما (گاز یونیزه شده) نامیده می شود و ویژگی های خاصی خود را دارا می باشد. در واقع پلاسما حاوی ذرات باردار مثل الکترون، یون و رادیکال های آزاد است که انرژی جنبشی بسیار بسیار بالایی داشته و هرگاه در تماس با سطحی قرار گیرند سلول های آن را فرازش یا تصعید می نمایند.

از جمله نکات بسیار مهمی که درباره پلاسما و پلکسر پلاس باید بدانید، به صورت زیر مطرح شده است:‌

ویژگی های های پلکسر پلاس چیست؟

اگر بخواهیم ویژگی های کلی و مهم این دستگاه را برای شما بازگو نماییم، بهتر است که ویژگی های پلکسر پلاس را به دو دسته زیر تقسیم بندی کرده و سپس درباره آن ها نکات مهمی را تشریح نماییم. با مهراز کلینیک همراه باشید.

ویژگی های درمانی پلکسر پلاس:

از جمله ویژگی های مهم درمانی این دستگه شامل موارد زیر خواهد بود:

تفاوت پلکسر و لیزر:

لیزر از طریق فوتون ها انرژی را به بافت ها انتقال و باعث تبخیر آب و کواگلیشن (coagulation)  بافت می شود درصورتی که پلکسر بر خلاف لیزر یک ژنراتور میکرو پلاسما است و هیچ صدمه حرارتی به بافت نمی زند و کاملا انرژی آن کنترل شده است.

ویژگی های دستگاه پلکسر پلاس:‌

ویژگی ها و مزایای دستگاه پلکسر پلاس فرکشنال شامل موارد زیر خواهد بود:

سوبلیمیشن چیست؟

لازم به ذکر است که سوبلیمیشن به معنای فرازش بوده و در واقع یک واژه فیزیکی است که برای تبدیل مستقیم جامد به گاز کاربرد فراوان خواهد داشت. هنگام کار با قوس میکروپلاسما به علت گرمایش انتخابی و کانونی، هم زمان با درمان ضایعه در اپیدرم، در لایه درم نیز تحریک زیستی   Bio-Stimulation  اتفاق می افتد. در حین درمان، دود قابل مشاهده ای در اثر سوبلیمیشن ایجاد و میکرو کراست هایی تشکیل می شود، بعد از یک هفته این بهبودی سریع، نتیجه عملکرد بسیار سطحی و کالیبره ی پلکسر است.

تکنولوژی پلکسر پلاس چگونه است؟

پلکسر هوای موجود در فضای GAP ( فاصله مشخص بین سوزن هندپیس و بافتی که باید تحت درمان قرار گیرد) را یونیزه و میکرو پلاسما را تولید کرده و پس از آن عمل تصعید را انجام می دهد. پلکسر کنترل و تمرکز کاملی بر روی میکرو پلاسمای به وجود آمده در سطح اپیدرمی دارد و سبب آسیب به بافت های اطراف و یا انتقال گرمای ناخواسته در بافت درمانی نمی گردد.

هنگام درمان، در نتیجه سوبلیمیشن بافتی، دود قابل مشاهده ای ایجاد خواهد شد، سپس بر روی نقاط درمان شده، کراست تشکیل شده که بعد از یک هفته خود به خود خواهد ریخت و اثری از کبودی یا اسکار بر جای نمی ماند. این بهبودی سریع، نتیجه عملکرد بسیار سطحی و کالیبره ی پلکسر است

نکته مهم دستگاه:‌

کاربردهای درمانی دستگاه چیست؟

دستگاه پلکسر پلاس فرکشنال کاربردهای بسیاری دارد و در درمان موارد مختلفی می تواند به کمک پزشکان بیاید. از جمله کاربردهای بسیار مهم این دستگاه در درمان بیماران می توان به موارد زیر اشاره داشت:

انواع دستگاه پلکسر کدام است؟

لازم به ذکر می باشد که دستگاه پلکسر پلاس در حال حاضر در سه سطح قدرت مختلف جهت درمان موارد ذیل طراحی شده است:

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت مهراز کلینیک مراجعه کرده و با کارشناسان در این باره مشورت نمایید.

خروج از نسخه موبایل