تلفن کلینیک زیبایی مهراز 02144500811-12
آدرس کلینیک زیبایی مهراز تهرانسر، میدان کمال الملک ، ساختمان کمال الملک واحد 3

همه چیز درباره لیزر موهای زائد

همه چیز درباره لیزر موهای زائد + ۸ نکته ای که باید درباره لیزر موهای زائد بدانید


تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1400     

4.4/5 - (13 امتیاز)

همه چیز درباره لیزر موهای زائد ، کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد در تهرانسر حتما تجربه این رو داشتید که روش هایی مثل تیغ و اپیلاسیون و انواع موبرها که ساقه موها رو به طور موقت حذف می کند باعث بروز موهای زیرپوستی ، جوش ، لک و حساسیت در پوست می شوند.

اما امروزه روش های جدید جایگزین روش های قدیمی شده است که می تواند اثر بخشی بالایی داشته باشد. لیزر موهای زائد  یک روش نوین و جدید برای از بین بردن موهای ناخواسته شما به حساب می آید.

باید بیان شود که لیزر موهای زائد به یکی از پرطرفدارترین و هم چنین محبوب ترین روش های رفع موهای ناخواسته بدن تبدیل شده است که در سال های اخیر تقاضا براى لیزر موهای زائد افزایش زیادی داشته است به گونه ایی که بیشتر افراد به لیزر موهای زائد خود علاقه پیدا کرده اند ( از مزایای لیزر موهای زائد مطلع گشته اند ).

لیزر موهای زائد باعث رها شدن از سالن های اپیلاسیون، تیغ، مومک، موبر و دستگاه اپیلیدی و هم چنین جوش ها و موهای زیر پوستی می شود. اما لیزر موهای زائد مانند هر تکنولوژى جدیدی که ممکن است مورد سوء استفاده قرارگیرد بسیارى ازکسانی که بدون مطالعه قبلى و صرفاً براساس تبلیغات یا قیمت ارزانتر، اقدام به انجام لیزر موهای زائد کردند را مأیوس و نا امید کرده است.

آنچه در این مقاله خواهید خواند نمایش

لیزر چیست؟

همه چیز درباره لیزر موهای زائد ، می توان اذعان داشت که لیزر یک پرتو نور می باشد.اما این پراو نور بسیار خاص است و ویژگی های خاص خود را نیز دارد. لیزرها در پزشکی و صنعت استفاده‌ های زیادی دارند.

در صنعت برای برش و حکاکی و در پزشکی از لیزر برای جراحی‌ های مختلف مثل جراحی چشم (لیزیک) استفاده می گردد. قابل ذکر می باشد که لیزر یک دانش و فناوری است.

یعنی بسته به کاربردی که لیزر دارد، می‌توان ویژگی‌ های خاصی در آن لحاظ کرد و آن را برای انجام یک کار خاص بهینه‌ سازی نمود. همان گونه که بیان شد، امروزه نیز لیزر برای کارهای بسیار متفاوتی مثل از بین بردن موهای زائد، مورد استفاده قرار می گیرد.

باید بدانید که لیزر موهای زائد دقیقاً به گونه ایی طراحی شده که بدون اثر گذاشتن روی قسمت‌ های دیگر پوست و بدن، باعث حذف موهای زائد می گردد. لیزر موهای زائد با ایجاد انرژی گرمایی سلول های تولید کننده مو در ریشه را هدف قرار داده و از بین می برد، به همین علت طولانی مدت و دائمی است.

همه چیز درباره لیزر موهای زائد

اما چرا؟! هر لیزری لیزر نیست.

همه چیز درباره لیزر موهای زائد ، در سال های اخیر دستگاه های زیادی وارد عرصه پزشکی شدند ، قبل از هر از چیزی بهتر است با تکنولوژی های لیزر موهای زائد آشنا شوید که خیلی ها به اشتباه فکر می کنید ، اسم های دستگاه لیزر هستند.

لیزرهای مختلفی برای حذف موهای زائد استفاده می ‌شوند. فناوری ‌های الکساندریت، Nd:YAG ( اندیاگ ) و دایود از جمله لیزرهای پرکاربرد برای حذف موهای زائد به شمار می آیند. این لیزرها از نظر کاربرد با یک دیگر تفاوت دارند.

لازم به ذکر می باشد که الکساندرایت یا به اختصار الکس ، دایود و ان دی یاگ ، صرفأ طول موجی از لیزر هستند که می توانند برای از بین بردن موهای زائد استفاده شوند ، اما هر دستگاهی توانایی دقیق تولید این طول موج را ندارد چراکه کشورهای آسیایی ، اروپایی ، آمریکایی لیزر را با کیفیت و کارایی متفاوتی به بازار ارائه می کنند و یک انتخاب اشتباه می تواند باعث از دست دادن هزینه ، وقت (جلسات بیشتر ) و ناامیدی و گاهأ عوارض جبران ناپذیری شود.

پس مهم ترین نکته ای که باید بدانید این است که از برند دستگاه لیزر اطمینان حاصل فرمایید. اگر با داشتن اطلاعات کافی یکبار راه درست را انتخاب کنید و فریب دستگاه های بی کیفیت کره ای و چینی را نخورید ، دیگر نیاز نیست چند دوره لیزر کنید . مشاوران ما در کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد در تهرانسر شما را به خوبی راهنمایی خواهند کرد.

لیزر صورت :

لیزر صورت یکی از روش های رفع موهای زائد صورت می باشد. نگرانی های مربوط به از بین بردن موهای زائد از گذشته تا به امروز در بین افراد به خصوص خانم ها همیشه وجود داشته است. این روش در مقایسه با سایر روش های حذف موهای زائد کمتر دردناک و ناراحت کننده است. یکی دیگر از مزایای لیزر این است که پوست را روشن میکند.

علاوه بر این ، از بین بردن موهای بسیار ضخیم که رشد و ضخامت آن را با روش های دیگر کاهش نمی دهد از دیگر مزایای لیزر موهای زائد صورت است. بسیاری از افراد موهای زیر پوستی دارند و برخی از روش های از بین بردن موهای زائد موهای زیر پوستی را پوستی را تشدید می کند.

لیزر موهای زائد

عملکرد لیزر موهای زائد:

نکته بسیار مهمی که باید بدانید، این است که لیزر روی فولیکول‌ها اثر می‌گذارد. لیزر حذف موهای زائد به شکلی طراحی و ساخته شده است که باعث داغ شدن پیاز مو و آسیب دیدن فولیکول ‌ها شود. فولیکول ‌ها ارگان کوچکی درون پوست هستند که موهای بدن را می‌سازند. با آسیب دیدن فولیکول و پیاز مو، رشد مو برای همیشه متوقف می ‌شود.

شایان به ذکر است که نور لیزر هر چیزی که تیره‌ رنگ باشد را حرارت داده و می ‌سوزاند. با حرارت دادن و سوزاندن موی تیره‌ رنگ داخل فولیکول مو، خود فولیکول نیز آسیب می ‌بیند و از بین می ‌رود.

هرکدام از موهای بدن ما دارای یک چرخه‌ی رشد و استراحت هستند. در یک زمان مشخص اکثر موهای بدن ما در فاز استراحت هستند و تعداد کمی از آن‌ها در فاز رشد می باشند. اگر در هنگام لیزر موهای زائد ، فولیکول مو در فاز استراحت باشد، اشعه لیزر بر آن اثری نخواهد داشت.

به همین دلیل است که برای از بین بردن تمامی ‌موها به چندین جلسه درمان با لیزر، با فاصله های زمانی مشخص نیاز است. اگر فاصله های زمانی لیزر به خوبی رعایت شود و هم چنین لیزر موهای زائد به صورت کاملا اصولی انجام گیرد آن گاه اثر بخشی فوق العاده لیزر را مشاهده خواهید کرد. باید بدانید که با هر جلسه رفع موهای زائد تعدادی از فولیکول‌های فعال مو سوخته می ‌شوند و بالاخره پس از مدتی اکثر موهای زائد از بین می رود.

از جمله نکاتی که باید درباره لیزر موهای زائد بدانید، می توان به موارد مهم زیر اشاره کرد:

 • گرمای لیزر باعث آسیب دیدن و از کار افتادن فولیکول ‌ها می‌شود، اما این آسیب کاملاً انتخابی می باشد. یعنی به طور همزمان آسیبی به پوست و بافت‌ های مجاور فولیکول وارد نمی ‌شود.
 • لیزر باعث کاهش دائمی موهای زائد می‌ شود. این روش می‌تواند بین ۷۰ تا ۹۰ درصد موهای زائد را برای همیشه از بین ببرد.
 • لیزر موهای زائد را می‌توان در هر نقطه ‌ای از بدن استفاده کرد. البته مراجعات برای لیزر برخی از قسمت‌های بدن بیشتر است. برای مثال در خانم‌ ها لیزر ناحیه‌ی بیکینی و تناسلی و لیزر موهای صورت شایع ‌تر و بیشتر می باشد.
 • در آقایان نیز لیزر موهای زیر بغل، لیزر خط ریش، موهای کمر و پشت گردن بیشتر انجام می شود.
 • برای رسیدن به اثر بخشی بالا شما باید یک دوره‌ی درمانی را تکمیل نمایید. این دوره معمولاً شامل ۴ تا ۶  یا 8 تا 10 جلسه‌ی لیزر با فواصل حدود ۶ هفته است. ( تعداد جلسات به نوع پوست و رنگ آن و هم چنین منظم انجام دادن لیزر موهای زائد بستگی دارد.

لیزر چیست؟

علت جلسات متعدد لیزر چیست؟

همه چیز درباره لیزر موهای زائد ، هر مو روی بدن ما سه مرحله رشد دارد: آناژن (مرحله فعال) ، کاتاژن (مرحله انتقال کوتاه بین آناژن و تلوژن) و تلوژن (مرحله استراحت و آماده سازی مجدد برای مرحله آناژن).

هر سه مرحله به طور همزمان اتفاق می افتد. و  هر فولیکول مو مستقل است و در زمان های مختلف چرخه رشد را پشت سر می گذارد ، به همین دلیل است که تمام موهای زائد شما با یک جلسه لیزر به یکباره از بین نمی روند.

مشخص شده است که در هر زمان ، حدود ۸۵٪ ۹۰٪ موهای شما در مرحله آناژن ، ۱-۲٪ در مرحله کاتاژن و ۱۰-۱۴٪ در مرحله تلوژن قرار دارند.

تفاوت اصلی بین موهای بدن و موهای سر نیز در طول دوره آناژن است. مرحله آناژن برای بازوها ، پاها ، ابروها و غیره در مقایسه با موهای سر که ۳-۷ سال طول می کشد فقط ۳۰-۴۵ روز طول می کشد. هرچه مو در فاز آناژن بیشتر بماند ، بیشتر رشد می کند.

از کجا بدانیم چه دستگاهی برای ما مناسب است؟

همه چیز درباره لیزر موهای زائد ، مهمترین نکته در لیزر موهای زاید کیفیت دستگاه لیزر و هم چنین تخصص اپراتور لیزر می باشد. متاسفانه باید بیان شود که بواسطه کیفیت عالی دستگاه الکساندرایت آمریکایی ، نام و آوازه خوب آن ، بین مصرف کننده چرخیده است اما باید به این نکته دقت داشته باشید که هر دستگاهی کیفیت و کارایی آن را ندارد.

در حال حاضر یکی از بهترین کمپانی برند لیزر در دنیا الکساندرایت کمپانی کندلا Candela ، ساخت کشور آمریکاست که با عرضه دومدل دستگاه Gentle Lase Pro U و Gentle Max Pro و معرفی سیستم خنک کنندگی منحصر به فرد کرایوژن تمام مخاطبین لیزر باتایپ پوستی اروپایی تا سیاه پوستان را تحت پوشش می دهد و به دلیل سری شخصی که با پوست درتماس است، بهداشت فردی افراد راحتی در شرایط کرونا حفظ می کند. شما می توانید کاهش بالای ۸۰٪ از موها را در همان جلسه اول مشاهده فرمایید.

در قسمت های بعد شما را با مزیت های این دستگاه لیزر آشنا می کنیم.

انواع تکنولوژی در رفع موهای زائد را بشناسید:

‏‎انواع تکنولوژی برای رفع موهای زائد به دو گروه کلی زیر تقسیم بندی می شوند:

 1. گروه های لیزری مثل الکساندرایت ، دایود ، ان دی یاگ که بسته به این که ساخت کدام کشور و کمپانی باشد از نظر کیفیت متفاوت می باشند
 2. گروهای شبه لیزر یا لامپ های نوری فشرده مثل ایلایت، ای پی ال که اصلا لیزر نیستند.

انواع لیزر موی زائد

انواع لیزر موهای زائد کدام است؟

همه چیز درباره لیزر موهای زائد ، ممکن است بارها و بارها نام های مختلف لیزر موهای زائد به گوش شما خورده باشد. باید بیان شود که عوامل بسیار زیادی بر نتیجه لیزر موهای زائد تاثیر گذار می باشند که با تشخیص پزشک متخصص برای برطرف کردن موهای زائد بدن از دستگاه های متفاوتی استفاده می شود. به صورت کلی انتخاب لیزر مناسب موهای زائد برای شما بر عهده پزشک معالج است، زیرا ایشان با توجه به موارد زیر لیزر مناسب برای شما را انتخاب می نماید:

 • رنگ مو
 • نوع پوست
 • ضخامت مو
 • ناحیه درمان و …

برای انجام لیزر موهای زائد، می تواند از انواع لیزر های زیر بهره برد ( که انتخاب آن ها توسط پزشک انجام می گیرد ):

 1. لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت
 2. لیزر موهای زائد با لیزر روبی ( یاقوت )
 3. لیزر تور پالسی بالا
 4. لیزر ND:YAG
 5. لیزر موهای زائد با استفاده از لیزر دایود

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد در هر تکنولوژی چیست؟

1- لیزر الکساندرایت با طول موج ٧۵۵ نانومتر:

الکس یا الکساندرایت نام عمومی لیزرهایی است که طول موج 755 نانومتر تولید می‌کنند. بهترین کمپانی لیزر الکساندرایت کمپانی کندلا Candela ساخت آمریکا (با ارزش ۱۵۰ هزار دلار) است که یکی از برترین دو کمپانی لیزر دنیاست که قابلیت تنظیم طول موج و میزان انرژی مورد نیاز برای درمان انواع مختلف مو و پوست است و با جذب بسیار بالا ملانین (رنگدانه مو) ، بر خلاف لیزرهایی که باعث به تاخیر انداختن سرعت رویش مو می شوند، منجر به از بین رفتن فولیکول مو و عدم رویش مجدد برای افراد حتی با پوست های تیره و سبزه می شود.

همچنین علاوه بر موهای ضخیم و تیره تاثیر به سزایی بر روی درمان موهای نازک و زیرپوستی دارد. از دیگر کمپانی خوب در زمینه تولید الکساندرایت می توان به تولید آپوجی ساخت کمپانی cynosure برای پوست های روشن با موهای مشکی اشاره کرد.

۲- لیزر دایود با طول موج 810 نانومتر:

لیزر دایود عمق نفوذ بیشتری نسبت به الکساندرایت دارد. ‏‎از آنجا که لیزرهای دایود می توانند در عمق بیشتری از درم نفوذ کنند همیشه ریسک سوختگی یا تغییر رنگ پوست توسط این قبیل لیزرها وجود دارد. لیزر دایود خوب و موثر است و برای انواع رنگ پوست ها مورد استفاده قرار می گیرد اما برندهای مطرح این تکنولوژی در ایران نیستند به این علت بیشتر از دایود کره جنوبی با نام تجاری olive استفاده می کنند.

 • سطح تماس در دستگاه دایود ،هندپیس کاملا در تماس با بدن است و سر آن قابل تعویض نیست ، از این رو‌ نمیتوان اصول بهداشتی را رعایت کرد.
 • سطح مقطع دایود کوچکتر است همچنین به علت عمق نفوذ بالاتر طول موج لیزر دایود درد بیشتری دارد.
 • بهترین کمپانی لیزر دایود Lightsheer ساخت کمپانی Lumenis آمریکاست. که از سال ۲۰۱۳ وارد ایران نشد.

٣- لیزر ان دى یاگ (Nd-YAG) با طول موج ١٠۶۴ نانومتر:

همه چیز درباره لیزر موهای زائد ، این لیزر با طول موج 1064 نانومتر، منحصرا برای نواحی تیره و پوست گندمی و تیره (نوع ۵ و ۶) طراحی شده است. استفاده از آن محدود به موارد خاص مى ‌باشد. در کل باید بیان شود که لیزر اندیاگ برای افرادی که برنزه هستند یا پوستی تیره دارند، یک گزینه بسیار مناسب به حساب می آید. به دلیل آن که پوست های تیره ممکن است با لیزرهای دیگر دچار سوختگی شوند، اما لیزر اندیاگ برای پوست های تیره طراحی شده و سوختگی به همراه ندارد.

لیزر با دستگاه الکساندرایت

مقایسه سیستم لیزر الکساندرایت و دایود:

در ارتباط با فرق بین لیزر الکساندرایت و دایود همان گونه که اشاره شد، دایود به علت طول موج بیشتر و هم چنین عمق نفوذ بالاتری که دارد، افراد درد بیشتری را احساس می کنند. می توان اشاره داشت که تکنولوژی الکساندرایت به علت سهولت کار و بی دردی و خنک کننده های بسیار قوی امکان افزایش توان دستگاه و جواب دهی بیشتری دارد.

لازم به ذکر است کنه دستگاه الکساندرایت برند کندلا به علت پرتاب یخ که باعث بی حسی و بی دردی کامل می شود نسبت به سایناشور دارای محبوبیت بیشتری می باشد.

گروه های شبه لیزری که لیزر نیستند:

 • آی پی ال intense pulse light

یعنی سیستم های نور شدید پالسی،هر چند IPL از لحاظ فنی یک لیزر نیست، اما گاهی اوقات به اشتباه به عنوان لیزر مو استفاده می‌شود.IPL  از فلش زنون لامپ که کاملاً طیف نوراست و نور چند طول موجی ایجاد می کند استفاده می‌کند که به اشتباه گاها به آن ها لیزر هم می گویند. (معمولا در سیستم های نوری بر روی سطح بدن از ژل استفاده می گردد.)

 • دستگاه Elight ؛

دستگاه Elight ترکیب دستگاه IPL و دستگاه RF یا رادیو فرکانسی است.

دستگاه های IPL – E light – SHR و.. از انواع سیستم های نوری می باشند.

چگونه لیزر مناسب را انتخاب نماییم؟!

همان گونه که اشاره کرده ایم، انتخاب لیزر مناسب برای پوست شما بر عهده پزشک معالج می باشد. اما جواب این سؤال بسته به این که بخواهید فقط بخش کوچکى از بدن برای مثال زیر بغل خود را لیزر کنید یا از موهاى زائد کل بدن خلاص شوید.

از چند صد هزار تا چند میلیون تومان ارزش دارد، به دلیل آن که اگر به طور اشتباه به مراکزى که دستگاه لیزر خوبى ندارند یا از آى پى ال نامناسب استفاده مى کنند یا این که اپراتور های حرفه ایی برای انجام لیزر موهای زائد ندارد، مراجعه فرمایید، پولى را که بابت لیزر موهای زائد خود پرداخت می نمایید از دست خواهید داد و هم چنین موهاى زائد هم بعد از چند ماه دوباره باز خواهند گشت.

بنابراین مهم ترین نکته این است که در مورد نوع و کیفیت دستگاه لیزر جایى که قرار است براى رفع موهاى زائد خود به آن مراجعه کنید، مطمئن شوید، درحال حاضر یکى از بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد، لیزر الکساندرایت کندلا است که با کمترین تعداد جلسات درمانى و اثر بخشى بهتر و درد کمتر، نسبت به لیزرهاى دیگر؛ توانایی از بین بردن انواع موهاى زائد و حتى موهاى زیر پوستى را دارد.

چگونگی تشخیص پوست برای لیزر

چگونه نوع پوست خود را تشخیص دهیم ؟

در تقسیم بندی برای لیزر رنگ پوست شش تایپ پوستی گروه داریم :

 1. افراد تیپ پوستی ۱ : بسیار سفید و دارای کک و مک اغلب چشم های رنگین دارند و نسبت به آفتاب بسیار حساس هستند.
 2. افراد تیپ پوستی ۲ : پوست سفید و موه های رنگین دارند ، این ها نیز نسبت نور آفتاب حساس هستند.
 3. افراد تیپ پوستی ۳ : پوست معمولی و موههای قهوه ای یا تیره نسبت به نور آفتاب معمولی هستند اگر از محافظت کننده های ضد آفتاب استفاده کننده مشکلی ندارند.
 4. افراد تیپ پوستی ۴ : پوست کمی سبزه تر است و اغلب چشمهای تیره دارند به نور افتاب مقاومت خوبی دارند.
 5. افراد تیپ پوستی ۵ : پوست قهوه ای یا برنزه کامل هستند . چشمان تیره دارند.
 6. افراد تیپ پوستی ۶ : پوست کامل تیره مثل سیاه پوستان افریقایی

مزایای دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا

 1. لیزر الکساندرایت آمریکایی مدل Gentle lase Pro U ساخت کمپانی کندلا
 2. قابلیت تنظیم طول موج و انرژی که این لیزر را مناسب ترین لیزر انتخابی برای ۶ نوع تایپ پوستی حتی سیاه پوستان می کند.
 3. از بین رفتن بیش از ۸۰٪ موها در جلسه اول
 4. داشتن نتایج قابل توجه در از بین بردن موهای نازک علاوه بر موهای ضخیم و مشکی
 5. دارای سیستم خنک کنندگی گاز کرایوژن که دمای پوست را قبل و بعد از هر شات پایین می آورد.
 6. دارای سری اختصاصی برای هر نفر جهت رعایت بهداشت برای هر نفر
 7. رتبه اول موثرترین دستگاه لیزر موهای زائد روز دنیا همراه با امکان استعلام گرفتن از اصل بودن دستگاه

آیا دستگاه لیزر الکسانداریت کندلا درد و سوزش دارد؟

این دستگاه از گاز کرایوژن (DCD ) که سیستم خنک کنندگی انحصاری کمپانى Candela است، استفاده میکند. گاز سرد کرایوژن بصورت پودرهای بلور ریز یخی قبل از تابیدن نور لیزر به پوست ، قبل و بعد از هر شات ، روی پوست مراجعه کننده اسپری می شود و دمای پوست را تا ۵ درجه پایین می آورد و اجازه بالارفتن دما درپوست را نمى‌دهد وبه این ترتیب درد و احتمال سوختگى به حداقل می‌رسد.

در صورت نیاز برای قسمت های حساس مثل بیکینی لاین می توانید از پماد بی حسی زایلاپی قبل لیزر استفاده کنید.

تعداد جلسات لیزر

چگونه از اصل بودن دستگاه و کیفیت مرکزی که مراجعه میکنیم مطمئن شویم؟

استفاده از دستگاهی مطمئن و اپراتوری با تجربه زیر نظر پزشک دلیل اصلی تفاوت کیفیت در مراکز مختلف است.

سازمان غذا و داروی امریکا با بررسی کامل و ارزیابی سخت گیرانه به هر شرکت تولیدکننده ای تاییدیه کیفیت و ایمنی نمی دهد . پس وجود تاییدیه ودر کنار آن تاییدیه وزارت بهداشت ایران یکی از مهمترین دلایل برای بالا بودن ایمنی و کارایی این دستگاه است.

این نکته بسیار بسیار مهمی است که در انتخاب مراکزی که دستگاه لیزر الکساندرایت دارند باید مد نظر گرفته شود پس پیشنهاد ما این است با مراجعه به تنها سایت نمایندگی کمپانی کندلا ،شرکت پرتو درمان صمیمی بطور کامل از امکانات و مشخصات دستگاه و اصل بودن و داشتن مجوز و تاییدیه های لازم حاصل کنید.

همچنین شما میتوانید در هر منطقه چند عدد شات بصورت تست رایگان بزنید.

تعداد جلسات لیزر موهای زائد :

‏‎لازم به ذکر می باشد که اثربخشی لیزر در حذف موی زائد به سه عامل بستگی دارد ‏‎که در زیر به آن ها اشاره کرده ایم:

 • دستگاه
 • اپراتور ‏‎
 • خصوصیات بدن افراد

منظور از خصوصیان بدن افراد نوع پوست ، نوع مو، رنگدانه ، همه عوامل هستند که می توانند نتیجه را برای یک فرد تعیین کنند. بر اساس این عوامل فردی ، کار ما تعیین بهترین انتخاب دستگاه لیزر و بهترین طرح درمان با تکنسین مجرب همراه با مدرک تخصصی زیر نظر پزشک متخصص است که نتایج مطلوب را تولید می کند. به طور میانگین ۶ الی ۸ جلسه نیاز است .

چرا لیزر موهای زائد در چند جلسه انجام می‌شود؟

معمولا موها در فازهای رشد متفاوتی هستند و همیشه مقداری از موها در فاز خواب (نهفته) می باشند، در این حالت موها فاقد ملانین یا رنگدانه می باشند. زمانی که این موهای زاید وارد فاز رشد شود، دارای رنگدانه یا ملانین می شوند.

از آنجا که لیزر موهای زاید فقط موهای رنگدانه دار (در فاز رشد) را تحت تاثیر قرار می دهد بنابر این نیاز به تکرار جلسات تا زمان کامل شدن موها وجود دارد به طور میانگین باید ۶جلسه تکرار شود تا بدین ترتیب تمام موها را که در زمان های مختلف وارد فاز رشد می شوند را از بین ببرد.

همچنین ‏‎طول زمان درمان و تعداد جلسات به پارامترهای مختلفی از جمله منطقه از بدن که تحت درمان است یا رنگ پوست، درشتی مو، تیرگی مو، جنس مو بستگی دارد.

قیمت لیزر موهای زائد

قیمت لیزر موهای زائد:

قیمت لیزر موهای زائد به چندین عامل مختلف بستگی دارد که مهم ترین آن نوع دستگاه لیزر و تعداد شات مصرفی برای هرنفر است به دلیل آن که دستگاه های لیزر وابسته به این که ساخت چه کشور و کمپانی باشند از نظر کیفیت و کارایی و قیمت متفاوت اند. افتخار ما در این مرکز ، پایین نگه داشتن قیمت ها در ازای ارائه بالاترین سطح کیفیت با استفاده از بهترین دستگاه لیزر ، الکساندرایت آمریکایی کمپانی کندلاست.

می توان اذعان داشت که هزینه لیزر کل بدن معمولاً بسیار ارزان ‌تر از مجموع هزینه‌ی هرکدام از بخش‌ های بدن به صورت جداگانه می باشد. به خصوص این که مهراز کلینیک در بسیاری از اوقات برای لیزر کل بدن پکیج های بسیار متنوعی را در نظر گرفته است.

هزینه لیزر کل بدن علاوه بر مواردی که بیان کرده ایم، به اندازه‌ی جثه‌ی شما هم بستگی دارد. هزینه‌ی لیزر به ویژه‌ برای آقایانی که جثه‌ی کوچکتری دارند نیز مقرون به صرفه خواهد بود.

لیزر موهای زائد برای چه افرادی مناسب نمی باشد؟

باید بیان شود که لیزر موهای زائد برای همه افراد مناسب نیست و برخی از افراد نباید لیزر موهای زائد را انجام دهند که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

 • افراد با مشکل اختلالات هورمونی
 • افرادی که دارو های خاص مصرف می کنند
 • وجود بعضی بیماری ها خاص
 • سابقه گوشت اضافه در محل
 • سابقه تبخال مکرر
 • سابقه عفونت فعال مثل جوش های چرکی
 • برنزه بودن ( که البته بعد از دو الی 3 ماه با استفاده از لیزر اندیاگ می توان به لیزر پوست های برنزه پرداخت )
 • وجود تاتو یا خال یا کک و مک در محل لیزر
 • مصرف ایزوترتینویین
 • مصرف داروهای حاوی طلا
 • سابقه بیماری هایی مثل لوپوس
 • خانم های باردار

همه چیز درباره لیزر موهای زائد ، لازم به ذکر می باشد که افراد اعم از زنان و مردان می‌ توانند در تمام قسمت ‌های بدن خود از لیزر موهای زائد استفاده نمایند، هرچقدر رنگ موها تیره‌ تر باشد لیزر بر آن ها تاثیر بیشتری خواهد داشت، البته خصوصیات و ویژگی های فردی شخص نیز در نظر گرفته می شود و قوانین جاری در مورد کاربرد لیزر نیز در کلیه‌ی موارد اجرا خواهد شد. معمولاً فرد برای استفاده از لیزرموهای زائد باید حداقل 12 سال داشته باشد.

عوارض لیزر موهای زائد

عوارض لیزر موهای زائد:

لیزر موهای زائد عوارض خاصی ندارد و معمولا یک روش بسیار ایمن برای از بین بردن موهای زائد می باشد. باید بدانید که تعدادی از عوارض هستند که از عواقب طبیعی لیزر به حساب می ‌آیند. مانند مواردی که در زیر به آن ها اشاره می کنیم :

 • قرمزی
 • تورم
 • احساس گرما و …

برای کاهش این موارد، گذاشتن یخ بعد از لیزر بسیار موثر خواهد بود. هم چنین ممکن است کرم ‌های خاصی برای شما تجویز شود که التهاب را کاهش می ‌دهند. به عوارض دیگری که بر اثر لیزر موهای زائد ممکن است به وجود بیاید در زیر اشاره کرده ایم:

 • خشکی و پوسته پوسته شدن هستند که در مواقع نادر دیده می ‌شود.
 • یکی دیگر از عوارض طبیعی لیزر، ضخیم شدن موهای نازک و کرکی است. چون موهای اصلی از بین رفته‌اند، موهای نازک و کرکی فرصت این را پیدا می‌کنند که ضخیم و بلند شوند.

نکته بسیار مهمی که باید بدانید، این است که جلسات ترمیم سالانه لیزر به همین منظور برنامه‌ریزی می ‌شود تا موهای جدیدی که رشد کرده‌اند را از بین ببریم.

همه چیز درباره لیزر موهای زائد ، باید بدانید که اپراتوری که برای شما لیزر موهای زائد را انجام می دهد، در کاهش عوارض لیزر موهای زاد بسیار تأثیر گذار است. اگر اپراتور از تجربه کافی برخوردار نباشد می تواند مشکلات متعددی را برای شما به وجود بیاورد که رد زیر به آن ها اشاره می کنیم:

 • ایجاد لکه‌ های پوستی: ایجاد لکه‌های تیره پوستی و هم چنین هایپوپیگمنتیشن یا ایجاد لکه‌های روشن پوستی جزء عوارض لیزر هستند که به دلیل بی تجربگی اپراتور ممکن است رخ دهد. با این حال اگر اپراتور لیزر باتجربه و حرفه ‌ای باشد، خیلی بعید است دچار این عارضه بشوید. درمان لکه‌های پوستی دشوار است و در برخی از بیماران هرگز برطرف نمی شود.
 • سوختگی ناحیه لیزر شده: یکی از عوارض شایع لیزر سوختگی است. گاهی سوختگی از عوارض طبیعی به حساب می‌آید و بسیار خفیف است. گاهی هم ناشی از خطای اپراتور بوده و بسیار شدید است. حتی ممکن است پوست تاول بزند و مشکلاتی را برای افراد به وجود بیاورد. اگر در حین لیزر موهای زائد دچار سوختگی شدید و حاد شده‌اید، حتماً به پزشک متخصص مراجعه کنید. برای سوختگی‌ های خفیف نیازی به درمان خاصی نیست. قرار گیری پوست در معرض هوا کفایت می‌ نماید و کرم زینک اکسید می‌ تواند کمک کننده باشد.

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

عوارض اقدامات لازم برای به حداقل رساندن عوارض لیزر موهای زائد:

 • اپراتورهای مرکزی که انتخاب می کنید، باید دانش و تجربه‌ی کافی کار با دستگاه‌های لیزر را داشته باشند.
 • تمامی خدمات لیزر باید زیر نظر پزشک متخصص انجام بگیرد.
 • از لیزر مناسب با رنگ پوست شما استفاده شود. مثلاً الکساندریت برای افراد دارای پوست تیره مناسب نمی باشد.
 • دستگاه‌های مرکز لیزر، جدید و به‌روز باشند. دستگاه‌های جدیدتر معمولاً موثرتر هستند.

مزایای لیزر موهای زائد:

روش های مختلفی برای حذف موهای زائد صورت و بدن وجود دارد ، از تیغ و موم گرفته تا لیزر موهای زائد ، اما در بین مه روش ها لیزر نسبت به روش های دیگر برتری محسوسی دارد که مزایا و معایب این روش خصوصا عوارض لیزر موهای زائد زیر بغل و همچنین لیزر موهای صورت همواره مورد بحث بوده است.

۱. سرعت انجام لیزر :

از مزایای لیزر مو صرفه جویی در زمان است. مدت زمان حذف موهای زائد با لیزر برای نواحی مختلف بدن متفاوت است. برای مثال زمان لازم برای لیزر قسمت های کوچک تر مانند لب پایین ممکن است چند ثانیه طول بکشد، این در حالی است که لیزر پا حدود ۱ ساعت زمان می برد.

۲. صرفه جویی در هزینه حذف موهای زائد:

تعداد جلسات در تعیین هزینه لیزر موهای زائد بسیار تاثیر گذارند و هر چه تعداد جلسات بیشتر باشد ، قیمت لیزر مو هم بیشتر خواهد شد.

۳. لیزر مو به پوست آسیبی نمی رساند:

لیزر موهای زائد روشی است که هیچ آسیبی به بافت های کناری پوست وارد نمی کند و در صورت عدم رعایت نکات و استفاده صحیح کمترین عوارض را خواهد داشت.

۴. حذف موهای زائد با لیزر به کاهش موهای زیرپوستی کمک می کند:

روش اصلاح با تیغ و اپیلاسیون باعث رشد موهای زیر پوستی می شود و این امر بسیار ناخوشایند است . لیزر بافت موها را تغییر می دهد و همین امر سبب کاهش رشد موهای زیرپوستی می شود.

۵. لیزر موهای زائد بدون درد است:

از آنجایی که آستانه تحمل درد در افراد مختلف ، متفاوت است ، می توان گفت که درد ناشی از حذف موهای زائد با لیزر هم درد افراد مختلف متفاوت است. البته شدت درد در برخی از قسمت های بدن که حساس تر هست بیشتر می باشد و بیشتر کسانی که لیزر انجام داده اند معتقدند که درد موم خیلی بیشتر از درد لیزر است. لیزر مو در آقایان به دلیل ضخامت بیشتر موها ممکن است درد بیشتری به همراه داشته باشد.

پاسخ به سوالات متداول :

تعداد جلسات لیزر موهای زائد چقدر می باشد؟

تعداد جلسات مورد نیاز برای بین بردن موهای زائد با لیزر کاملا بسته به نوع دستگاه و نوع پوست و مو افراد متغیر بین ۴ الی ۸ جلسه می باشد.

قیمت لیزر مو چقدر می باشد؟

قیمت لیزر موهای زائد بسته به ناحیه مورد نظر و نوع دستگاه متفاوت می باشد.

آیا لیزر مو درد داره ؟

با پیشرفت دستگاه های لیزر ، کولینگ (خنک کننده) هایی بسیار قوی که گرمای لیزر رو تا بیشترین حد کاهش میدهند روی دستگاه ها به کار رفته و درد ناشی از لیزر را ناچیز کرده اند.

آیا در طی جلسات لیزر امکان شیو کردن مو هست؟

در طی جلسات لیزر می توان از تیغ یا ژلیت و همچنین پودرهای موبر استفاده کرد. بهتر هست که تعداد دفعات شیو کردن کمتر شود.

دلیل جوش زدن بعد از لیزر چیست؟

دلیل جوش زدن بعد از لیزر موهای زائد می توان به تنظیمات نامناسب دستگاه لیزر موهای زائد، حساس بودن پوست ، استفاده بیش از اندازه از کرم زینک اکساید پس از لیزر بدن اشاره کرد.

چه کسانی می توانند لیزر مو انجام دهند؟

استفاده از تکنولوژی لیزر برای از بین بردن موهای زائد بدن هیچ ارتباطی با جنسیت شما ندارد. اکثر افراد با خیال راحت می توانند لیزر موهای زائد را انجام دهند.

چه کسانی نباید لیزر مو انجام دهند؟

افرادی که باردار هستند ، افرادی که اختلالات هورمونی دارند ، افرادی که تبخال مکرر می زنند ، افرادی که سابقه عفونتهایی مانند جوش چرکی دارند ، کسانی که اخیراً پاکسازی انجام داده‌اند ، افرادی ایزوترتینویین مصرف می کنند ، افرادی گوشت اضافه در محل عمل دارند.


۴ پاسخ به “همه چیز درباره لیزر موهای زائد + ۸ نکته ای که باید درباره لیزر موهای زائد بدانید”

 1. پریناز گفت:

  تا چه مدت پس از لیزر به استخر نرویم؟

 2. هاجر گفت:

  بر روی پوست تاتو شده می توان لیزر کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


رزرو وقت آنلاین


 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

ارتباط با ما


Call Now Buttonتماس با ما