تلفن کلینیک زیبایی مهراز 02144500811-12
آدرس کلینیک زیبایی مهراز تهرانسر، میدان کمال الملک ، ساختمان کمال الملک واحد 3

لیزر بیکینی

لیزر بیکینی


تاریخ انتشار : 13 دی 1399     

Rate this post

بسیاری از بانوان به دنبال راهی برای از بین بردن موهای زائد خود هستند. لیزر بیکینی یا ناحیه تناسلی یکی از قسمت هایی است که رشد مو در آن جا می تواند باعث مشکلاتی در خانم ها شود و به همین دلیل بانوان تلاش می کنند که برای از بین بردن موهای آن راه های متفاوتی را امتحان کنند.

از جمله راه ها و روش هایی که برای از بین بردن موهای زائد در نواحی مختلف کاربرد دارد به صورت زیر می باشد :

 • استفاده از تیغ های اصلاح
 • استفاده از پودر ها و اسپری های موبر
 • اپیلاسیون
 • لیزر

باید بیان شود که روش های اپیلاسیون و پودر های موبر و هم چنین اپیلاسیون جزء روش های قدیمی محسوب می شوند که البته راهی دائم برای از بین بردن موها نمی باشد و اما لیزر یک راه مطمئن برای زدودن موهای زائد است که اثری دائمی دارد.

در این مقاله قصد داریم تا درباره لیزر بیکینی و نکات آن اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم، بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

لیزر بیکینی :

امروزه استفاده از لیزر در میان افراد بسیار جا افتاده می باشد، به دلیل آن که با یک هزینه معقول و هم چنین وقت محدود، می توان موهای زائد نواحی مختلف بدن از جمله بیکینی را از بین برد آن هم به صورت دائمی.

ممکن است شما هر ماه مبلغی را برای خرید تیغ های اصلاح و اپیلاسیون خود بپردازید و این روش ها نتیجه لازم را داشته باشند و باعث ایجاد مشکلات پوستی شوند. از جمله مشکلاتی که راه های قدیمی اصلاح برای افراد به وجو می آورد به صورت زیر است :

 • ایجاد جوش در ناحیه های مختلف بدن
 • تیره شدن پوست
 • ایجاد عفونت در ناحیه تناسلی
 • ایجاد خارش در ناحیه اصلاح شده
 • نداشتن اثر دائمی
 • شل شدگی و افتادگی پوست و …

اما باید بیان شود که لیزر بیکینی هیچ کدام از این مشکلات را برای شما به وجود نخواهد آورد و باعث می شود که پوست شما همیشه جوان و شفاف باشد و لکه های مختلف بر روی آن ایجاد نشود. هم چنین لیزر بیکینی از ایجاد عفونت در ناحیه تناسلی جلوگیری می کند.

بسیاری از بانوان پس از اپیلاسیون یا استفاده از تیغ های اصلاح دچار عفونت های خاص می شوند که البته به آن توجهی ندارند، اما این عفونت ها می توانند برای بدن شما بسیار مضر باشند.

بنابراین اگر به دنبال راهی برای خلاص شدن از موهای زائد خود هستید، این را مطمئن باشید که لیزر بیکینی یکی از مطمئن ترین و مناسب ترین راه ها می باشد.

بانوان اقدام به  لیزر موهای زائد می ‌نمایند به دلیل آن که قصد دارند پوستی زیبا و لطیف داشته باشند.

لیزر موهای زائد به راحتی ریشه و قسمت های تیره زیر پوست را از بین می برد و سبب می شود تا پوست ناحیه ژنیتال شما پس از انجام جلسات لیزر موهای زاید کاملا رنگی روشن داشته و هم چنین بسیار لطیف باشد.

لطفات پوست به دلیل بسته شدن منافذ پوست به دلیل وجود داشتن موها زائد است.

مزایای لیزر بیکینی :

لیزر ناحیه بیکینی مزایایی دارد که در زیر به برخی از آن ها اشاره می شود :

 • علاوه بر احساس پاکیزگی و تمیزی که در این نواحی دارید دیگر نگران اصلاح این نواحی نخواهید بود و در وقت و هزینه شما صرفه جویی خواهد شد.
 • پوستی نرم و لطیف را در این نواحی احساس خواهید کرد
 • با استفاده از لیزر بیکینی از جوش ها و موهای زیر پوستی رهایی خواهید یافت
 • دیگر با خیال راحت انواع مدل های بیکینی و لباس های زیر را می توانید تن کنید.
 • ماندگاری این روش بسیار بالا است و برای از بین بردن موهای زائد به صورت دائمی یک روش کاملا مطمئن است
 • لیزر بیکینی به نسبت اپیلاسیون و دیگر روش ها بسیار مقرون به صرفه است، به صورتی که با تعداد جلسات معین می توان به نتیجه دلخواه رسید در صورتی که با دیگر روش ها باید آن ها را دائما اصلاح کنید و به تبع هزینه بیشتری خواهد داشت

تعداد جلسات لیزر بیکینی :

لازم به ذکر می باشد که لیزر موهای زائد اندام تناسلی معمولا بسیار کم عارضه و بدون درد است، البته برخی از افراد با توجه به دستگاه انتخابی برای لیزر پوست ممکن است کمی درد احساس کنند.

اما این درد دائمی نیست و بعد از ضعیف شدن ریشه های مو از بین می رود، بنابراین ممکن است شما تا سه الی چهار جلسه اول کمی درد را احساس کنید.

باید بیان شود که در طی حداقل ۴ جلسه موهای زائد تا حدود ۸۵ درصد از بین رفته و بقیه نازک می شود، بنابراین می توان در طی 4 جلسه به یک نتیجه مطلوب رسید اما به یاد داشته باشید که باید تعداد جلسات لیزر را کامل کنید تا ماندگاری آن پدیدار گردد.

این موضوع بسته به حجم مو و ضخامت آن تا 6 جلسه نیز ادامه دار است. گاهی دیده می شود که میزان ضخامت مو و یا رنگ دانه های آن بسیار زیاد است که این موضوع سبب می شود 10 جلسه نیاز به تکرار لیزر بیکینی باشد.

به طور معمول هر جلسه از لیزر موهای زاید بیکینی در حدود 8 دقیقه زمان می برد که اگر زمان آماده سازی را به آن اضافه نماییم این زمان به 10 دقیقه افزایش خواهد یافت.

معمولا جلسات لیزر بیکینی هر 30 الی 40 روز یک بار باید صورت گیرد تا نتیجه بخش باشد، اگر جلسات لیزر خود را به موقع انجام ندهید آن گاه در رسیدن به نتیجه مطلوب با مشکل مواجه می شوید و این نتیجه برای شما دیر تر حاصل می گردد.

لیزر بیکینی

انواع لیزر بیکینی :

دستگاه ها با طول موج های بسیاری وجود دارند که می توانند در از بین بردن موهای زائد کمک کنند.

اما نکته بسیار مهم این است که در انتخاب دستگاه لیزر موهای زائد مورد نظر باید بسیار محتاطانه عمل کنید به دلیل آن که هر دستگاه برای یک نوع رنگ پوست و هم چنین موهای مختلف ( نازک تا ضخیم ) متفاوت است.

از جمله دستگاه ایی که برای لیزر بیکینی مورد استفاده قرار می گیرد می توان به موارد زیر اشاره داشت :

 • لیزر دایود (Diode): این نوع لیزر برای پوست‌های روشن و تیره بسیار موثر است. اما معایب خاص خود را نیز دارد و اگر اپراتور دستگاه و هم چنین پزشک معالج تجربه کمی در استفاده از آن داشته باشند، ممکن اس باعث تیرگی پوست شود و حتی در برخی از اوقات موجب سوختگی شود.
 • لیزر الکساندریت (Alexandrite): این لیزر از همه انواع لیزرهای دیگر سریع ‌تر بوده و برای درمان نواحی بزرگتر بیکینی عملکرد بهتری دارد. این لیزر برای محدوده پوست روشن الی سبزه مناسب است. اما لازم به ذکر می باشد که برای پوست های روشن و سفید اثر بخشی بهتری خواهد داشت
 • لیزر ان دی یاگ (ND:YAG): این لیزر دارای پالس بلند است و می ‌توان برای انواع پوست‌ های مختلف از جمله پوست‌های برنزه، از آن استفاده کرد. این لیزر در مقایسه با لیزرهای دیگر تاثیر کمتری بر روی موهای نازک و ریز دارد و بیشتر برای پوست های برنز با موهای تیره مناسب است و باعث سوختگی پوست نخواهد شد.

دستگاه های دیگری نیز برای لیزر موهای زائد وجود دارد که بسیار جدید می باشد و علاوه بر این موضوع دستگاه های دیگری نیز هستند که اثر بخشی کم تری به نسبت موارد ذکر شده دارند. مواردی که در بالا برای شما ذکر شد، بیشترین اثر بخشی را برای از بن بردن موهای زائد دارند.

عوارض لیزر بیکینی :

لیزر بیکینی ممکن است عوارضی برای شما داشته باشد و بسیار مهم است که شما کلینیک مورد نظر خود را برای انجام لیزر به درستی انتخاب کنید تا از عوارض نا خواسته لیزر جلوگیری به عمل آورید.

از عوارض لیزر بیکینی می توان به موارد زیر اشاره داشت :

 • سوختگی: هنگام استفاده از لیزر برای حذف موهای زائد گرما تولید می شود که ممکن است بر روی پوست سوختگی های خفیفی ایجاد کند. در برخی موارد نیز سوختگی های شدید گزارش شده است. بنابراین در انتخاب کلینیک و اپراتور لیزر دقت بسیاری داشته باشید.
 • خارش، درد، بی حسی و سوزش: از جمله عوارضی است که در هنگام استفاده از لیزر موهای زائد اتفاق می ‌افتد. این عارضه امری طبیعی و موقتی است.
 • قرمزی در پوست و تورم فولیکول های ریشه مو: یکی دیگر از شایع ترین عارضه ها می باشد که پس از چند روز از بین خواهد رفت.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 7 =


رزرو وقت آنلاین


 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

ارتباط با ما


Call Now Buttonتماس با ما