02144500811-12
تهرانسر، میدان کمال الملک ، ساختمان کمال الملک واحد 3

تصویر تشخیص انواع تایپ یا رنگ پوستی برای لیزر

تشخیص نوع پوست برای لیزر و نحوه تشخیص آن


تاریخ انتشار :&nbsp۱۵ آذر ۱۳۹۹ &nbsp&nbsp&nbsp&nbsp

تشخیص انواع تایپ پوستی برای لیزر :

تشخیص نوع پوست برای لیزر و نحوه تشخیص آن پوست برای هر انسانی شامل سه رنگدانه ملانین ( قهوه ای ) ، کاروتن (زرد ) و هموگلوبین ( قرمز ) است . که ترکیب این سه ، رنگ های مختلف پوست را ایجاد می کند. تشخیص صحیح تایپ پوستی اولین گام در شروع بخش عمده ‏ای از درمان ‏ها به شمار می‏ آید

تشخیص نوع پوست برای لیزر موهای زائد توسط توماس ب. فیتزپاتریک (Thoms B. Fitzpatrick) در سال ۱۹۷۵ میلادی انجام شد. این تقسیم بندی بر اساس رنگ پوست، رنگ مو، رنگ چشم و عکس العمل پوست به آفتاب صورت گرفته است.

باید بیان شود که انتخاب دستگاه لیزر مناسب به نوع پوست شما ( رنگ پوست ) بستگی خواهد داشت. انتخاب دستگاه لیزر مناسب برای پوست باید بر عهده پزشک معالج باشد تا لیزر موهای زائد بتواند بیشترین اثر بخشی بر روی پوست شما را داشته باشد و از همه مهم تر میزان آسیب رسیدن به پوست به حداقل مقدار خود برسد.

اگر دستگاه انتخابی برای تایپ پوست شما مناسب نباشد، آن گاه ممکن است که بر روی قسمتی که می خواهید لیزر را انجام دهید، سوختگی های شدیدی بر جای بماند و همین موضوع باعث ناراحتی شما می شود.

بنابراین انتخاب دستگاه مناسب را بر عهده پزشک معالج بگذارید و به توصیه های ایشان در این باره گوش فرا دهید. در این مقاله به بررسی تشخیص انواع تایپ پوستی برای لیزر می پردازیم، بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

تشخصی نوع پوست:

لازم به ذکر است که تشخیص نوع پوست برای لیزر و نحوه تشخیص آن پوست برای هر انسانی شامل سه رنگدانه است که به صورت زیر به آن ها اشاره می شود:

  • ملانین ( قهوه ای )
  • کاروتن (زرد )
  • هموگلوبین ( قرمز )

باید بیان شود که ترکیب این سه رنگدانه، رنگ های مختلف پوست را ایجاد می کند و پئست همه انسان ها از ترکیب این سه رنگ می باشد. تشخیص صحیح تایپ پوستی اولین گام در شروع بخش عمده ‏ای از درمان ‏ها به شمار می‏ آید.

معمولا هم اپراتور ها و افراد بی تجربه در این زمینه در تشخیص نوع و رنگ پوست اشتباه های بسیاری دارند و همین موضوع باعث ایجاد عوارض نا مطلوب می گردد. اما پزشک شما یا یک اپراتور با تجربه می تواند نوع پوست و رنگ آن را به خوبی تشخیص دهد و عوارض لیزر را به حداقل مقدار خود برساند.

پس نتیجه می گیریم که انتخاب یک کلینیک مناسب و معتبر می تواند بسیار اثر بخش باشد و شما هرگز نباید برای انجام لیزر موهای زائد، به سراغ افراد بی تجربه در این زمینه بروید.

می توان اذعان داشت که تشخیص نوع پوست برای لیزر موهای زائد توسط توماس ب. فیتز پاتریک (Thoms B. Fitzpatrick) در سال ۱۹۷۵ میلادی انجام شد. این تقسیم بندی بر اساس دو موردی که در زیر اشاره می شود، صورت گرفته است:

  • رنگ پوست، رنگ مو، رنگ چشم
  • عکس العمل پوست به آفتاب

دو معیار اساسی این دسته بندی عبارت اند از:

  • تشخیص نوع پوست برای لیزر
  • نحوه تشخیص آن شامل مقدار میلانین در پوست.

تشخیص نوع پوست برای لیزر و نحوه تشخیص آن شامل مقدار میلانین در پوست. میلانین یک نوع رنگدانه است که تعیین کننده رنگ پوست انسان است. تنوع رنگ پوست انسان‌ها، از سفید روشن تا سیاه تاریک، به مقدار میلانین در پوست ربط دارد. میلانین در پوست‌های روشن و سفید کم است و هر قدر مقدار میلانین بیشتر شود، رنگ پوست تیره تر می‌شود.

عکس العمل پوست هنگامی که به مدت ۳۰ دقیقه در معرض مستقیم آفتاب قرار می‌گیرد به این صورت است که پوست سفید به زودی دچار سوختگی شده و کمتر برنزه می‌شود. پوست‌های سیاه کمتر دچار سوختگی می‌شوند و به زودی برنزه می‌شوند

میلانین چیست؟

میلانین یک نوع رنگدانه است که تعیین کننده رنگ پوست انسان است. تنوع رنگ پوست انسان‌ها، از سفید روشن تا سیاه تاریک، به مقدار میلانین در پوست ربط دارد. میلانین در پوست ‌های روشن و سفید کم است و هر قدر مقدار میلانین بیشتر شود، رنگ پوست تیره تر خواهد شد.

 

منظور از عکس العمل پوست در برابر آفتاب چیست؟

لازم به ذکر می باشد که عکس العمل پوست هنگامی که به مدت ۳۰ دقیقه در معرض مستقیم آفتاب قرار می‌گیرد به این صورت است که پوست سفید به زودی دچار سوختگی شده و کمتر برنزه می ‌شود. پوست ‌های سیاه کمتر دچار سوختگی می‌شوند و به زودی برنزه می ‌شوند.

گروه های رنگ پوستی :

6 گروه در تقسیم بندی رنگ پوست وجود دارند که از آن ها به صورت زیر اشاره می شود:

افراد تیپ پوستی ۱ بسیار سفید و دارای کک و مک اغلب چشمهای رنگین دارند و نسبت به آفتاب بسیار حساس هستند.
افراد تیپ پوستی ۲ پوست سفید و موههای رنگین دارند ، اینها نیز نسبت نور آفتاب حساس هستند.
افراد تیپ پوستی ۳ پوست معمولی و موههای قهوه ای یا تیره نسبت به نور آفتاب معمولی هستند اگر از محافظت کننده های ضد آفتاب استفاده کننده مشکلی ندارند.
افراد تیپ پوستی ۴ پوست کمی سبزه تر است و اغلب چشمهای تیره دارند به نور افتاب مقاومت خوبی دارند.
افراد تیپ پوستی ۵ پوست قهوه ای یا برنزه کامل هستند . چشمان تیره دارند .
افراد تیپ پوستی ۶ پوست کامل تیره مثل سیاه پوستان افریقایی

شما خواننده گرامی می توانی برای دریافت خدمات لیزر موهای زائد در غرب ، لیزر بیکینی ، لیزر و سایر خدمات با ما در تماس باشید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 4 =


رزرو وقت آنلاین


  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

ارتباط با ما


تماس با ما 
';return t.replace("ID",e)+a}function lazyLoadYoutubeIframe(){var e=document.createElement("iframe"),t="ID?autoplay=1";t+=0===this.dataset.query.length?'':'&'+this.dataset.query;e.setAttribute("src",t.replace("ID",this.dataset.src)),e.setAttribute("frameborder","0"),e.setAttribute("allowfullscreen","1"),e.setAttribute("allow", "accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture"),this.parentNode.replaceChild(e,this)}document.addEventListener("DOMContentLoaded",function(){var e,t,a=document.getElementsByClassName("rll-youtube-player");for(t=0;t