تلفن کلینیک زیبایی مهراز 02144500811-12
آدرس کلینیک زیبایی مهراز تهرانسر، میدان کمال الملک ، ساختمان کمال الملک واحد 3

عنوان صفحه هایفوتراپی

پیری فرآیندی گریز ناپذیر است، با گذشت سن و بروز یکسری عوامل محیطی، پوست طراوت، شادابی و شفافیت خود را از دست می دهد.
طبق نظریه ی بسیاری از متخصصان پوست، هایفو تراپی و دیگر روش هایی که بدون جراحی کردن به منظور جوان سازی پوست استفاده می شوند، می توانند جایگزین لیفت صورت باشند.

از سال 2008 میلادی تا به امروز، هایفو در درمان های زیبایی پوست به صورت متعدد مورد استفاده قرار گرفت و توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) در سال ۲۰۰۹ تایید شد تا حدی که در 10 سال اخیر استفاده از درمان هایفوتراپی در حدود 70 درصد افزایش پیدا کرده است.

به کمک هایفوتراپی میتوان با کمک امواج و فرکانس های بالا به جوانسازی پوست دست یافت. هایفو یا هایفوتراپی HIFU روش خارق العاده ایست که میتواند به سفت شدن پوست کمک شایانی کند.

هایفو تراپی چیست ؟

واژه هایفو از عبارت انگلیسی High-Intensity Focused Ultrasound به معنای ” امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا” گرفته شده است.

هایفوتراپی HIFU روشی غیرتهاجمی است
که در آن از امواج فراصورت با نام اولتراسوند( امواج دستگاه های سونوگرافی) استفاده می شوند. این امواج بطور متمرکز در لایه های عمقی پوست نفوذ می کند و با تحریک رشته های کلاژن باعث افزایش استحکام بافت های پوست ، لیفتینگ و جوانسازی میشوند هرچه مقدار کلاژن در بافت بیشتر باشد، آن بافت سفت‌تر می‌شود و در فرد بعد از مدت زمانی کوتاه نتایج فوق العاده از کاهش چین و چروک و سفت شدن پوست ایجاد می کنند.

کاربرد تکنیک هایفوتراپی

استفاده از هایفوتراپی به منظور زیباسازی پوست دومین کاربرد این درمان به شمار می رود.

از گذشته ها تاکنون هایفوتراپی به منظور درمان تومورهای سرطانی نیز مورد استفاده قرار می گیرد اما کاربرد آن به منظور زیباسازی و جوانسازی پوست مزایای زیادی را به همراه دارد، که این مزایا عبارتند از:
• کاهش دادن چین و چروک پوست
• اصلاح طرح لبخند و رفع خطوط لبخند
• رفع و بهبود خط چانه
• سفت کردن پوست و جلوگیری از افتادگی و شل شدن آن در نواحی مختلف صورت
• لیفت گونه ها و ابروها و همچنین لیفتینگ پلک ها
• لیفتینگ گردن
• صاف کردن پوست و حفظ جوانسازی آن

هایفوتراپی برای چه کسانی مناسب است؟

هدف اصلی از روش هایفو کاهش سرعت پیری است اما افرادی که بالای 30 سال هستند می توانند از این روش بهره ببرند.

ماندگاری هایفوتراپی

هایفوتراپی به هر نوع پوستی سازگاری دارد و فرد با انجام هایفوتراپی تا 8 سال جوانتر و زیبا تر خواهد شد در رابطه با ماندگاری مطالعات و بررسی ها بر این است که هایفوتراپی تا دوسال باقی خواهد ماند البته بیمار باید تحت نظر پزشک معالج برای دستیابی به نتایج بیشتر این عمل را تکرار کند.

هایفوتراپی چه عوارضی دارد؟!

بطور کلی تاکنون هیچ عارضه ای از هایفوتراپی گزارش نشده است بیمار هیچگونه دردی را حس نخواهد کرد شاید یک گرمای بسیار خفیف و گذرا حس کند و در برخی از افراد تنها با کمی قرمزی و تورم همراه است که این موارد بعد از مدت زمان کوتاهی به صورت کامل رفع می شوند ولی اینگونه نیست که در طول مدت درمان مانند سایر روش ها از زخم یا قرمزی شدید پوست رنج ببرد

تاثیر هایفوتراپی از چه زمانی مشخص شود؟

شما میتوانید تاثیر سطحی هایفوتراپی را بعد از انجام آن ببینید اما بعد از ۳ ماه فرد می تواند نتایج شگفت انگیز هایفوتراپی را مشاهده کند. چون بدن انسان به طور طبیعی کلاژن را بازسازی می‌کند و این مدت زمان بستگی به بدن خود شخص دارد.

هزینه های هایفو تراپی چقدر است؟!

هزینه ی هایفوتراپی بسیار کمتر از هزینه های لیفت با جراحی است .
قیمت هر جلسه بین ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ می باشد که با توجه به برند دستگاه متفاوت است.

چند جلسه هایفوتراپی نیاز است؟!

اکثر بیماران فقط با یک جلسه درمان به نتیجه دلخواه خود می‌رسند.
هر چند تعداد جلسات درمان با توجه به میزان شلی و افتادگی پوست و واکنش بیولوژیکی بدن به اولتراسوند و فرایند تولید کلاژن به برخی بیماران توصیه می‌شود که بیش از یک جلسه درمان انجام دهند زیرا که روند پیری پوست متوقف نمیشود.

مزایای تکنیک هایفوتراپی

همانطور که گفته شد، هایفوتراپی از مدرن ترین و پیشرفته ترین روش هاست که به منظور جوانسازی و رفع افتادگی پوست مورد استفاده قرار می گیرد. این روش درمانی مزایای زیادی دارد که این مزایا عبارتند از:
• این روش بدون جراحی بوده و در نتیجه آن، فرد با انجام هایفو تراپی درد و خونریزی را احساس نمی کند.
• زیباسازی و جوانسازی پوست با استفاده از هایفوتراپی در حدود 2 سال ماندگاری دارد.
• جلسات درمانی هایفوتراپی کوتاه بوده و بین 30 تا 90 دقیقه زمان لازم دارد.
• همچنین بعد از آن، فرد می تواند فعالیت های روزانه خود به طور معمول را انجام دهد.
• معمولا با انجام 1 تا 3 جلسه هایفو تراپی فرد به هدف مورد نظرش از انجام این درمان، دست پیدا می کند.
• در روش هایفو تراپی از برش پوست و یا تزریق مواد به پوست صورت، استفاده نمی شود و تنها امواج فراصوت با استفاده از دستگاه مخصوص به پوست ارسال می شوند.
• انجام سایر روش های زیبایی همراه با این روش درمانی امکان پذیر است.
• علاوه بر آن، هایفو تراپی هزینه کمتری نسبت به سایر جراحی های زیبایی پوست و صورت دارد.

در نتیجه می توان، روش هایفوتراپی را به عنوان روشی آسان و بدون دغدغه به منظور انجام درمان های زیبایی و جوانسازی پوست شناخت.

چه کسانی نمیتوانند از هایفو استفاده کنند؟
خانم های باردار ،افراد دیابتی، بیماران صرعی و افرادی که دارای پروتز فلزی هستند از این روش نباید استفاده کنند چرا که باعث ایجاد عارضه های جدی توسط امواج مافوق صوت خواهد شد

روند انجام درمان هایفوتراپی

قبل از انجام عمل هایفوتراپی، صورت باید از هرگونه آلودگی و یا چربی پاک شده به صورتی که کاملا تمیز باشد. در حین درمان هایفوتراپی مراحل زیر انجام می شوند:
در ابتدا، پزشک و یا تکنسین مربوطه محل مورد نظر را تمیز می کند.
در برخی موارد، در محل مورد نظر کرم بی حس کننده موضعی استفاده می شود.
پس از آن، پزشک ژل مخصوصی را روی محل مورد نظر قرار می دهد.
در این مرحله از درمان، دستگاه هایفوتراپی روی پوست قرار گرفته و درمان شروع می شود. بسته به نوع پوست و درمان مورد نظر، امواج فراصوت با استفاده از مانیتور دستگاه تنظیم می شوند.
پس از آن، دستگاه امواج فراصوت را با پالس های کوتاهی به محل مورد نظر ارسال می کند. این مرحله باز هم بسته به شرایط مختلف، ممکن است بین 30 تا 90 دقیقه طول بکشد که پس از آن دستگاه از روی پوست برداشته شده و درمان به پایان می رسد.
زمانی که دستگاه روی پوست قرار دارد و امواج فراصوت را به پوست ارسال می کند، سوزش و یا گرمای خفیفی توسط فرد احساس می شود. به منظور حل این مشکل می توان از داروهای مسکن پیش از شروع درمان استفاده کرد. البته در این صورت بهتر است که با پزشک مربوطه مشورت کرد.
همچنین، بعد از اتمام درمان، هیچگونه درد و یا خونریزی وجود نداشته و فرد قادر به انجام فعالیت های روزانه اش خواهد بود.

Call Now Buttonتماس با ما

رزرو وقت آنلاین


  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

ارتباط با ما


Call Now Buttonتماس با ما