تلفن کلینیک زیبایی مهراز 02144500811-12
آدرس کلینیک زیبایی مهراز تهرانسر، میدان کمال الملک ، ساختمان کمال الملک واحد 3

عنوان صفحه لیزر کیوسوئیچ در کلینیک زیبایی مهراز

لیزر کیوسوئیچ چیست ؟!

لیزر کیوسوئیچ (Q-Switched Nd-Yag Laser) در روندهای درمانی مختلفی استفاده می‌شود. لیزر، یک پرتو انرژی در طول‌موجی خاص (‏1064نانومتر) ‏است که بر روی پوست تابانده می‌شود و توسط رنگدانه‌های متفاوت با رنگ پوست مانند کک و مک، لکه‌های خورشیدی، لکه‌های مرتبط با افزایش سن (لکه‌های پیری) و غیره در پوست جذب می‌شود. میزان قدرت لیزر را می‌توان در سطوح و فرکانس‌های مختلف تنظیم کرد تا شرایط و انتظارات خاص متقاضی برآورده شود.

لک در پوست چگونه ایجاد میشود ؟

لک صورت به علت اختلافی جزئی در رنگدانه های پوست به وجود می آید که با افزایش رنگدانه ها پوست تیره تر شده و سبب ایجاد لک یا ملاسما می شوند.لک ها بر اثر عواملی چون تغییرات هورمونی، عوامل ذاتی، سن و سال، استفاده از برخی داروها و …..نیز ممکن است بوجود بیاید.

کاربردهای لیزر کیوسوییچ چیست؟

• تجمع رنگدانه در پوست (پیگمنتاسیون) (‏مانند کک و مک، لکه‌های خورشید، لکه‌های پیری، لکه‌های قهوه‌ای، ملاسما یا لک بارداری، خال مادرزادی)
• جای زخم آکنه
• یکدست سازی پوست
• جوان‌سازی پوست
• جوش و آکنه
• پاک کردن خالکوبی

لیزر کیوسوییچ چطور کار می‌کند؟

• تجمع رنگدانه در پوست

تاثیر کیوسوئیچ در تجمع رنگدانه

انرژی پرتوی لیزر توسط رنگدانه‌ها (‏معمولا قهوه‌ای یا خاکستری رنگ)‏ جذب می‌شود. این رنگدانه‌ها به قطعات کوچک‌تر تجزیه می‌شوند و به طور طبیعی توسط بدن و پوست پاک می‌شوند.

• جای زخم آکنه

تاثیر کیوسوئیچ روی جای زخم

جای آکنه در اثر التهاب (‏قرمزی و درد)‏ جوش‌ها ایجاد می‌شود. التهاب باعث می‌شود که پوست رنگدانه تولید کند. این رنگدانه‌ها باعث ایجاد جای آکنه می‌شود که می‌توانند به طور موثر با لیزر از بین بروند.

• یکدست سازی پوست

تاثیر کیوسوئیچ در یکدست سازی پوست

رنگ پوست با مقدار رنگدانه‌های پوست تعیین می‌شود. افرادی که پوستی تیره دارند و یا افرادی که آفتاب می‌گیرند، اغلب رنگدانه پوستی بیشتری دارند. لیزر، در تنظیمات درست، به روشن‌تر شدن تن پوست کمک می‌کند و آن را یکدست‌تر و روشن‌تر می‌سازد.

• جوان سازی پوست

جوان سازی پوست

لیزر کیوسوئیچ از انرژی پرتوی خود برای از بین بردن لکه، سلول‌های مرده پوست، چربی و موهای سطحی صورت استفاده می‌کند. این روش باید یک روش پزشکی سریع، موثر و چند منظوره برای پوست صورت در نظر گرفته شود تا به جوانسازی پوست کمک کند.

• جوش و آکنه

تاثیر کیوسوییچ روی جوش

پرتو انرژی لیزر می‌تواند آکنه و جوش را از طریق از بین بردن باکتری که باعث جوش و آکنه می‌شود، از بین ببرد. در عین حال، پرتو لیزر، غده‌های چربی موجود در پوست را نیز کوچک می‌کند و به کنترل چربی پوست کمک می‌کند. هم چنین جوش و آکنه بعد از درمان با لیزر کم‌تر دچار التهاب می‌شود و در نتیجه باقی ماندن جای آکنه را کاهش می‌دهد.

• پاک کردن خالکوبی

تاثیر کیوسوئیچ در تتو

حذف خالکوبی با لیزر کیوسوییچ تنها روشی است که ثابت شده‌است خالکوبی‌های تیره و روشن را بدون ایجاد زخم از بین می‌برد. جوهرهای خالکوبی، رنگدانه‌های خارجی هستند که به بدن وارد می‌شوند (مثل رنگ‌های طبیعی پوست). انرژی پرتوی لیزر، توسط ذرات جوهر جذب می‌گردد و در نتیجه ذرات جوهر شکسته می‌شود. در روزهای بعد از عمل لیزر، سیستم ایمنی بدن ذرات جوهر شکسته را از بین می‌برد و باعث محو شدن خالکوبی می‌شود. با تعداد دفعات درمان‌ بیشتر، جوهر بیشتری خرد خواهد شد و پوست را عاری از هر گونه خالکوبی خواهد کرد.

از لیزر کیوسوییچ چه انتظاری می‌توان داشت؟

– هیچ چیز ۱۰۰ % نیست، اما می‌توان انتظار از بین‌رفتن۹۰ -۷۰ % یا روشن ‌شدن رنگدانه‌ها را داشت.
– موفقیت بسیار بالا برای پاک کردن جای آکنه
– پیش‌گیری و درمان جوش‌ و آکنه
– شیوع کم‌تر جوش و آکنه در آینده
– کنترل بهتر چربی پوست
– یکنواخت‌تر و روشن‌تر شدن پوست
– پاک کردن کامل خالکوبی‌ها (‏بسته به رنگ جوهر)‏.

تعداد جلسات استفاده از دستگاه کیوسوئیچ چگونه است؟

برای تخریب رنگ دانه ها به جلسات متعدد لیزر با طول موج های متفاوت بسته به این که برای چه کاربردی از این لیزر استفاده می کنید نیاز است.
به طور میانگین بین ۱ تا ۳ جلسه درمان نیاز است.

آیا درمان با لیزر کیوسوییچ امن است؟
این درمان یک روش بی‌خطر است و به جلسات کمتری نسبت به روش‌های بازسازی پوستی دیگر برای رسیدن به نتایج مشابه نیاز دارد. در نتیجه احتمال عوارض جانبی را تا حد زیادی کاهش می‌دهد و باعث نازک‌تر شدن پوست نمی‌شود.

آیا درمان با لیزر کیوسوییچ دردناک است؟

احساس اشعه لیزر مثل نقاط داغ بسیار ریز روی پوست است. این روند بسیار قابل‌تحمل می‌باشد.

لیزر کیوسوئیچ  عوارض و خطرات دارد ؟

در لیزر QSwich بروز عوارض احتمالی بسیار کم است اگر اجتناب از آفتاب را که یکی از مهم ترین مراقبت ها است، جدی بگیرید. تنهاممکن است بعد از انجام لیزر کیوسوئیچ پوست دچار یک قرمزی خفیف شود که به مرور زمان پوست شروع به ترمیم خود می کند و پوسته پوسته می شود و درمان طولانی مدتی دارد پس بهتر است که صبور باشید تا طول درمان آن به پایان رسد.

بعد از درمان چه اتفاقی می افتد ؟

اگر در محلی که قرار است لیزر انجام شود سابقه تبخال داشته اید حتما به پزشک خود اطلاع دهید زیرا ممکن است لیزر آن را فعال کند. پوسته هایی که در ناحیه ی لیزر شده به وجود می آید ممکن است از ۲ روز تا چند هفته در آن ناحیه وجود داشته باشد.

اگر این عوارض را داشتید از وازلین ساده و ژل های مرطوب کننده استفاده کنید و تا زمانی که بهبودی کامل پیدا کنید می توانید از بانداژ استفاده کنید. شما ممکن است از چند دقیقه تا چند ساعت پس از لیزر احساس سوزش را در ناحیه تحت درمان احساس کنید.

 

مراقبت های بعد از استفاده از لیزر کیوسوئیچ چیست؟

› بعد از انجام لیزر کیوسوئیچ از آفتاب دوری کنید تا دوران نقاهت آن به پایان رسد زیرا آفتاب باعث بروز کک و مک به روی پوست می شود.
› به مدت 2 هفته از کرم‌های ترمیم‌کننده استفاده کنید.
› تا 24 ساعت بعد از لیزر، ناحیه مورد نظر را نشویید.

چه کسانی نمی توانند از لیزر کیوسوئیچ استفاده کنند؟!

› خانم‏های باردار
› افراد با سابقه تبخال
› سابقه کلوئید (گوشت اضافی در ناحیه زخم‏های قدیمی)

آیا لیزرهای سریع‌تر و ارزان‌تر از کیوسوییچ بهتر هستند؟

بسیاری از کلینیک‌های no-frills (کلینیک‌هایی که موارد غیرضروری را برای پایین نگه‌داشتن قیمت حذف می‌کنند) شروع به ارائه روش‌های لیزر سریع و کوتاه کرده‌اند. این مکان‌ها از لیزرهای کیوسوییچ نیز استفاده می‌کنند. تفاوت بین درمان با لیزرهای no-frills و درمان معمول با لیزر کیوسوییچ به صورت زیر است:
✓ درمان‌های no-frills استاندارد هستند ولی تنظیمات پرتوی لیزر متناسب با نیازها و انتظارات خاص افراد را دارا نیستند.
✓ درمان‌های no-frills در مقایسه با درمان‌های معمول لیزر کیوسوییچ به دلیل کوتاه‌تر بودن طول درمان تعداد دفعات بیشتری دارند (‏گاهی اوقات روزانه)‏.

مزایای درمان با لیزر کیوسوییچ در مقایسه با لیزرهای no-frills چیست؟

• نتایج:
قابلیت تنطیمات مناسب لیزر و برنامه آن برای هر فرد به منظور پاک کردن رنگدانه‌های تیره، جوش‌ها و یا جای آکنه، درمان معمول لیزر کیوسوییچ را موثرتر سازد.
• ایمنی:
همه چیز باید با اعتدال انجام شود. خطر عوارض جانبی درمان‌ با لیزرهای no-frills بیشتر است، زیرا برای مشاهده نتایج مشابه باید تعداد جلسات افزایش یابد. عوارض جانبی شامل هایپوپیکمنتیشن (‏لکه‌های سفید روی پوست)‏و هایپرپیگمنتیشن (‏لکه‌های تیره‌تر روی پوست)‏ به دلیل تحریک بیش از حد پوست است.
• صرفه‌جویی در زمان:
درمان‌های معمول با لیزر کیوسوییچ حدود ۱۲ تا ۱۵ دقیقه طول می‌کشد و هر ۳ تا ۴ هفته یک‌بار انجام می‌شود. این امر باعث صرفه‌جویی در زمان در مقایسه با درمان‌ با لیزرهای no-frills می‌شود که تنها ۱ تا ۲ دقیقه طول می‌کشد و توصیه می‌شود که این درمان‌ها را ۳ تا ۷ بار در هفته انجام دهید.
• مقرون‌به‌صرفه:
درمان‌ با لیزرهای no-frills ممکن است به دلیل هزینه کم‌تر برای هر درمان، ارزان‌تر به نظر برسند‏، اما در حقیقت در کل گران‌تر هستند (به دلیل نیاز به تعداد جلسات درمانی زیاد).

 هزینه ی انجام لیزر کیوسوئیچ

هزینه لیزر کیوسوییچ به نوع درمان شما با توجه به وسعت منطقه تحت درمان و این که چند جلسه نیاز است بستگی دارد.

تفاوت میان لیزر کیوسوئیچ و لیزرهای معمولی چیست؟

لیزر کیوسوئیچ نوعی خاص از لیزر می باشد که پالس های کوتاه و شدید دارد. این موضوع آن را درمانی ایده آل برای عوارض پوستی مرتبط با لکه ها کرده است. پالس های بسیار کوتاه و پرانرژی منتقل شده با لیزر ، سلول های دارای رنگدانه را در پوست تخریب کرده و موجب محو شدن و پاک شدن ناحیه تحت درمان می شود.

در لیزر های معمولی از یک طول موج واحد برای انتقال انرژی به ناحیه ی مورد نظر استفاده می شود.

انواع لیزر کیوسوییچ :

انواع مختلفی از لیزرهای کیوسوییچ وجود دارند. تفاوت در این لیزرها مربوط به میله‌های کریستالی داخل لیزرها می‌باشد. این میله‌ها به لیزر اجازه تولید طول‌موج‌های مختلف را می‌دهند. این طول‌موج‌های متغیر تعیین می‌کنند که لیزر برای چه چیزی استفاده خواهد شد. برخی از لیزرهای کیوسوییچ عبارتند از:
✓ لیزر Q-Switched Nd-Yag
عمدتا برای جوان‌سازی پوست غیربرجسته، از بین بردن زخم‌های تیره و خال‌های مادرزادی قهوه‌ای استفاده می‌شود. معروفیت این روش به خاطر قابلیت آن در از بین بردن طیف وسیعی از رنگ‌های خالکوبی می‌باشد.
✓ لیزرRuby
برای حذف رنگ‌های کمیاب خالکوبی مانند سبز لیمویی و آبی آسمانی استفاده می‌شود.
✓ لیزر Alexandrite
برای از بین بردن لکه‌های قهوه‌ای، لکه‌های خورشید گرفتگی، زخم‌های تیره، خال‌های مادرزادی قهوه‌ای و لک‌های بارداری مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین قادر به از بین بردن جوهرهای خالکوبی سیاه و رنگ‌های نادر مانند سبز لیمویی و آبی آسمانی است. برای پاک کردن رنگ‌های مختلف جوهر خالکوبی، طول‌موج‌های مختلف لیزر مورد نیاز است.

شما می توانید برای انجام لیزر در غرب تهران ، لیزر بیکینی ، لیزر موهای صورت و … با استفاده از بهترین دستگاه ها با ما در تماس باشید.

Call Now Buttonتماس با ما

رزرو وقت آنلاین


  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

ارتباط با ما


logo-samandehi
Call Now Buttonتماس با ما